کاوش در دنیای Google’s SGE با هوش مصنوعی • Yoast

به لطف هوش مصنوعی، جستجو بسیار در حال حرکت است. همانطور که گوگل در تجربه مولد جستجو (SGE) نشان می دهد، هوش مصنوعی مولد می تواند به ما کمک کند تا در موتورهای جستجو کارهای بیشتری انجام دهیم. این افزوده آزمایشی به موتور جستجو به ما نگاهی اجمالی به آینده جستجو می دهد. بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم چه چیزی به همراه دارد!

تجربه مولد جستجوی گوگل (SGE) چیست؟

SGE بخشی از ابتکار آزمایشی بزرگتر گوگل است که در آزمایشگاه های جستجو میزبانی می شود. اینجاست که قابلیت های جستجوی پیشرفته را آزمایش می کند. هوش مصنوعی مولد، شکل بسیار پیشرفته ای از هوش مصنوعی که قادر به تولید محتوا است، این ویژگی نوآورانه را تقویت می کند.

همانطور که در وبلاگ رسمی گوگل اعلام شد، هدف اساسی SGE بازتعریف تجربیات جستجو است و آنها را از گیرنده های اطلاعات غیرفعال به تعاملی تر و شخصی تر تبدیل می کند.

Google برای بهبود تجربه جستجوی کاربران و توسعه آینده جستجو، جستجوی مولد تجربه (SGE) را راه‌اندازی کرد. برای این کار، گوگل از هوش مصنوعی مولد برای ارائه مروری سریع و مختصر از موضوعات جستجو برای بهبود نتایج جستجو استفاده می کند. یا همانطور که گوگل می گوید، “ما در حال آزمایش راه های جدیدی برای انجام کارهای بیشتر از طریق جستجو هستیم.”

کاوش در دنیای Google’s SGE با هوش مصنوعی • Yoast
GSE در حین پاسخ دادن به سؤالات شما، زمینه بیشتری را ارائه می دهد – پیکان های کشویی پیوندهایی به منابع را نشان می دهد

هوش مصنوعی مولد

SGE از هوش مصنوعی مولد استفاده می کند و مروری بر هوش مصنوعی ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد محتوا را کاوش کنند و نکات کلیدی را به سرعت درک کنند. بسته به جستجو، یک بلوک بزرگ از اطلاعات در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود. حجم اطلاعات ارائه شده می تواند به این معنی باشد که کاربران دیگر نیازی به پیمایش به چندین صفحه وب ندارند.

دلیل دیگر قسمت مولد معادله است. گوگل اکنون می تواند راه هایی را برای کاربران ایجاد کند تا بتوانند با نتایج تعامل داشته باشند و کارهایی را انجام دهند که هیچ کس قبلاً انجام نداده است، به عنوان مثال، چیزی درست در SERP ها تولید کند.

ویژگی های کلیدی SGE گوگل

یکی از جدیدترین ویژگی های SGE توانایی آن در تولید محتوای بصری پویا و تعاملی است. کاربران دیگر محدود به دریافت نتایج استاتیک و مبتنی بر متن نیستند. در عوض، با SGE، درخواست های جستجوی متنی شما اکنون می تواند به تصاویر ترجمه شود.

سیستم هوش مصنوعی از دستورات شما برای درک نتیجه مورد نظر و ایجاد نمایش هایی مطابق با درخواست شما استفاده می کند. اکنون می توانید ايجاد كردن مستقیماً از SERP ها – گزینه های نامحدودی را برای تعامل با نتایج جستجو باز می کند.

چهار عکس از یک گوزن که توسط تجربه مولد جستجو ایجاد شده است
شاهکارهایی مانند تصویر بالا را مستقیماً از جستجوی Google ایجاد کنید

نتایج جستجوی گسترده

یکی دیگر از ویژگی های ضروری SGE توانایی آن در شخصی سازی تجربیات جستجو بر اساس ترجیحات و رفتارهای کاربر است. محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند نظرات مشتریان، را در نتایج جستجو گنجانده است.

به عنوان مثال، شما به دنبال یک رستوران مکزیکی عالی در شهر خود هستید. SGE فقط شما را به یک لیست تصادفی از رستوران ها راهنمایی نمی کند. همچنین زمینه بیشتری را به شما می دهد، مانند غذاهای ویژه و فضای رستوران. گوگل می‌گوید که داده‌ها را «از بررسی‌ها، عکس‌ها و جزئیات نمایه کسب‌وکار که مردم برای بیش از 200 میلیون مکان در دنیای واقعی به Google ارسال کرده‌اند، دریافت می‌کند». به علاوه، پیوندهایی به Yelp، Tripadvisor و موارد دیگر را نیز در آنجا مشاهده خواهید کرد.

یک بسته محلی که توسط تجربه مولد جستجوی گوگل ایجاد شده است
Google GSE نتایج محلی معمولی را گسترش می دهد و زمینه بیشتری را برای کاربران اضافه می کند

نتایج تعاملی

SGE گوگل با در نظر گرفتن ناوبری کاربر پسند طراحی شده است. رابط SGE اطلاعات را نشان می دهد و به طور فعال به کاربران کمک می کند تا با نتایج جستجو درگیر شوند. به این ترتیب، رابط کاربری، کشف را به بخشی طبیعی از تجربه جستجو تبدیل می کند. حتی می توانید سؤالات بعدی بپرسید یا جستجوهای مرتبط انجام دهید.

در نهایت، SGE از فرمت های مختلف برای جمع کردن نتایج جستجو استفاده می کند. چه مقاله های خبری، وبلاگ های شخصی، بررسی های مشتریان، فهرست های کسب و کار، یا پست های رسانه های اجتماعی، SGE از انواع مختلفی استفاده می کند و اطمینان حاصل می کند که پاسخ کامل تری به سوالات جستجوی شما می دهد.

به خاطر داشته باشید که هر پرس و جوی نتیجه AI را ایجاد نمی کند.

تاثیر SGE بر تجربیات جستجو

تأثیر «تجربه مولد جستجو» همه کاربران اینترنت، سازندگان و مشاغل را در بر می گیرد و تجربه جستجو را به طور گسترده ای تعریف می کند. بیایید فراموش نکنیم که ما به آینده نحوه استفاده مردم از گوگل نگاه می کنیم.

با شروع با کاربران نهایی، SGE به دلیل رویکرد نوآورانه خود برای افزایش تجربه جستجو مورد تحسین قرار می گیرد. گوگل می گوید که به ویژه توسط کاربران جوان 18 تا 24 ساله که بیشتر به سمت پلتفرم های دیجیتالی که ترکیبی از تجربیات تعاملی و غنی از اطلاعات را ارائه می دهند، از آن استقبال می کنند. ادغام نظرات، تصاویر و ویدئوها در پاسخ به پرسش‌های جستجو، تجربه جستجوی جامع‌تر و غنی‌تری را نسبت به مدل‌های جستجوی سنتی ارائه می‌دهد.

یک طرز فکر جدید

SGE نحوه کشف محتوای ما را تغییر می دهد و همچنین می تواند انتظارات ما و کاربرانمان از یک نتیجه جستجو را تغییر دهد. اما از آنجایی که SGE به طور متفاوتی به سوالات جستجو رسیدگی می کند، می تواند راه های جدیدی را برای دستیابی به مخاطبان به ما ارائه دهد.

نمونه ای از مقاله تولید شده توسط google gse
می‌توانید از SGE AI بخواهید که مقاله نیز تولید کند

انتقاد از SGE

تجربه مولد جستجوی گوگل به طور بالقوه می تواند به تلاش های سئوی ما آسیب برساند. یکی از انتقادات کلیدی حول احتمال کاهش دید برای نتایج جستجوی ارگانیک است.

از آنجایی که SGE نمای کلی تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بالای نتایج جستجو ارائه می دهد، کاربران ممکن است نیاز به کلیک کردن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. این می تواند منجر به کاهش CTR و ترافیک ارگانیک کمتر برای وب سایت ها شود.

علاوه بر این، برخی نگران سوگیری احتمالی نسبت به ناشران و منابع معتبر هستند، که می‌تواند دید و نمایش وب‌سایت‌های کوچکتر و محتوای خاص را محدود کند. به این ترتیب، برخی از مردم می ترسند که SGE به یک چشم انداز پیچیده SEO منجر شود و ممکن است نیاز به تغییر استراتژی داشته باشد.

SGE یک آزمایش است

مهم است که بدانیم این ویژگی هنوز در حال توسعه است. برخی از کاربران دریافتند که رابط SGE گاهی اوقات مشکلات عملکردی دارد که منجر به کاهش زمان بارگذاری می شود. علاوه بر این، به عنوان یک ویژگی آزمایشی، رابط کاربری و ویژگی‌های خاص با ادامه بهبود Google تغییر می‌کنند.

تجربه مولد جستجوی گوگل هنوز آزمایشی است. با این حال، دامنه و تأثیرات آن در حال حاضر گسترده است. ما فقط می توانیم تصور کنیم که چگونه این امر باعث رشد و تغییر شکل جستجوی گوگل می شود.

چگونه با جستجوی Google’s Generative Experience شروع کنیم

Google’s Search Generative Experience یک ویژگی نوآورانه است که از هوش مصنوعی برای ارائه نتایج جستجوی منحصر به فرد به کاربران استفاده می کند. اگر مشتاق هستید این آزمایش را امتحان کنید، در اینجا یک راهنمای گام به گام آورده شده است. لطفاً آن را آزمایش کنید تا ببینید چگونه و آیا محتوای شما در SGE انتخاب می شود یا خیر.

به آزمایشگاه های جستجوی گوگل بروید تا SGE را امتحان کنید

1. به آزمایشگاه های جستجو دسترسی داشته باشید

ابتدا مطمئن شوید که یک حساب شخصی گوگل دارید و به جستجوی گوگل دسترسی دارید. در مرحله بعد، از مرورگر کروم خود برای پیمایش به آزمایشگاه های جستجو برای ویژگی های آزمایشی و تجربه SGE استفاده کنید.

2. SGE را انتخاب کنید

در لابراتوارهای جستجو، به دنبال گزینه انتخاب شدن در «تجربه مولد جستجو» باشید. به یاد داشته باشید که SGE یک ویژگی آزمایشی است، بنابراین در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد. اگر در دسترس است، روی گزینه فعال کردن SGE کلیک کنید و شروع به تجربه مرورهای مبتنی بر هوش مصنوعی کنید. در حال حاضر، SGE در 120 کشور در دسترس است (نه در اروپا!) و از انگلیسی، هندی، اسپانیایی، پرتغالی، کره ای، اندونزیایی و ژاپنی پشتیبانی می کند.

3. جستجو را انجام دهید

با فعال بودن SGE، همانطور که به طور معمول انجام می دهید در گوگل جستجو کنید. درخواست خود را در نوار جستجو تایپ کنید و اینتر را بزنید. برای دسترسی به نتایج مبتنی بر هوش مصنوعی روی دکمه خاکستری کلیک کنید. صفحه نتایج جستجو اکنون دارای مرورهای اجمالی مبتنی بر هوش مصنوعی است که خلاصه‌های سریع و مختصری از موضوع جستجو را ارائه می‌کند.

4. نتایج مبتنی بر هوش مصنوعی را مرور کنید

در بالای صفحه نتایج جستجو، یک نمای کلی مبتنی بر هوش مصنوعی مرتبط با درخواست خود مشاهده خواهید کرد. این نمای کلی اطلاعات و بینش های کلیدی را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد بدون نیاز به کلیک بر روی نتایج جستجوی فردی، نکات اصلی موضوع را درک کنید. البته، منابع خارجی را نیز در آنجا خواهید یافت.

5. بیشتر کاوش کنید

اگرچه نمای کلی مبتنی بر هوش مصنوعی به شما درک جامعی از موضوع جستجو می دهد، ممکن است همچنان بخواهید بیشتر کاوش کنید. برای یافتن اطلاعات بیشتر، وب‌سایت‌ها، مقالات و منابع مرتبط با درخواست خود، در نتایج جستجو در زیر نمای کلی حرکت کنید. جستجوی خود را دقیق تنظیم کنید تا نتایج را تغییر دهید یا سؤالات بعدی را از هوش مصنوعی بپرسید.

6. ارائه بازخورد

به عنوان یک ویژگی آزمایشی، گوگل از بازخورد کاربران برای بهبود SGE استقبال می کند. اگر با مشکلی مواجه شدید، پیشنهاداتی دارید یا می‌خواهید تجربه خود را به اشتراک بگذارید، به بخش بازخورد در آزمایشگاه‌های جستجو بروید. بازخورد شما می تواند به اصلاح و بهبود SGE کمک کند. Google مرتباً بهبودها، به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های جدید را براساس بازخورد کاربران و پیشرفت‌های فناوری هوش مصنوعی معرفی می‌کند.

نتیجه

SGE گوگل نگاهی هیجان انگیز به آینده جستجوی آنلاین به ما می دهد. خواه تولید تصاویر از نشانه های متنی باشد یا آوردن گزینه های بیشتر به نتایج جستجو، SGE همه چیز در مورد غنی سازی تجربه کاربر است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم گوگل در آزمایشگاه جستجوی خود چه کارهای دیگری را انجام می دهد. یک چیز مطمئن است – SGE یک گام بزرگ به سمت مفیدتر کردن جستجو و ایجاد محتوا است. در مورد اینکه چگونه بر تلاش های سئوی ما تأثیر می گذارد، باید منتظر بمانیم و ببینیم.