کاهش 14 درصدی کسب و کار تراشه سامسونگ در سه ماهه سوم، کاهش قیمت | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – سود سه ماهه سوم شرکت سامسونگ الکترونیکس برآوردهای تحلیلگران را از دست داد و به دلیل کاهش 14 درصدی کسب و کار تراشه های نان و کره، آسیب دید زیرا کاهش قیمت باعث شد این صنعت هزینه های سرمایه خود را کاهش دهد.

بر اساس بیانیه شرکت در روز پنجشنبه، درآمد نیمه هادی در بزرگترین تولید کننده تراشه های حافظه جهان به 23 تریلیون وون (16.1 میلیارد دلار) در سه ماه منتهی به سپتامبر رسیده است که 35 تریلیون وون جمع آوری شده توسط بلومبرگ را از دست داده است. درآمد خالص این شرکت به 9.1 تریلیون وون رسید، در حالی که اجماع 9.4 تریلیون وون بود.

رقبای تراشه‌های حافظه از SK Hynix گرفته تا Micron Technology Inc و Kioxia Holdings Corp. که از یک رکود شدید رنج می‌برند، هزینه‌های سرمایه یا تولید تراشه را کاهش می‌دهند. شرکت‌های فناوری مشتری در حال کار از طریق ذخایر تراشه‌هایی هستند که برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده در بحبوحه اختلالات عرضه ناشی از قرنطینه‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر، تنگناهای لجستیکی و تهاجم روسیه به اوکراین انباشته شده‌اند.

بر خلاف همتایان خود، سامسونگ در حال افزایش هزینه های سرمایه تراشه خود است و آن را از 43.6 تریلیون وون در سال گذشته به 47.7 تریلیون وون برای سال 2022 می رساند.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: تحت ادامه عدم قطعیت های کلان، مقیاس تعدیل موجودی مشتریان از انتظارات بازار فراتر رفت و تقاضا برای محصولات مصرفی به تضعیف ادامه داد. “در نتیجه، رشد کمی راهنمایی را از دست داد و نتیجه فروش ما کاهش یافت.”

سهام سامسونگ در اوایل معاملات روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشت.

این شرکت گفت که اکنون شاهد بهبود در نیمه دوم سال 2023 است، مشروط به باد مخالف اقتصاد کلان، که منجر به تقاضای سرورهای مرکز داده می شود.

Hynix روز چهارشنبه هشدار داد و اعلام کرد که برنامه های خود را برای سال آینده به نصف کاهش می دهد، صنعت حافظه با وخامت بازار “بی سابقه” مواجه است، زیرا محموله های رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند کاهش می یابد. افزایش قیمت نفت و نرخ بهره هزینه‌های مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد و عدم اطمینان به دلیل فشار ایالات متحده برای مهار چین و دسترسی این کشور به تراشه‌های با عملکرد بالا، افزایش می‌یابد.

شرکت تحقیقاتی TrendForce در گزارشی اعلام کرد، در حالی که محدودیت‌های صادراتی واشنگتن بر فناوری استفاده نظامی تنها بخش کوچکی از بازار سرور را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گسترش دامنه این ممنوعیت می‌تواند «خطر کاهش قابل‌توجهی برای شتاب ارسال سرورهای چین در سال 2023» را به همراه داشته باشد. گزارش.

392675793 (1).png

سامسونگ رویکرد محتاطانه ای را در مورد کاهش تولید یا هزینه های سرمایه ای اتخاذ کرده است، به طوری که یکی از مدیران تراشه حافظه در این ماه گفت که کاهش تولید روی میز نیست. سامسونگ گفته است که نشانه های خود را از بازار خواهد گرفت و ظرفیت را به طور “انعطاف پذیر” مدیریت خواهد کرد.

لی سئونگ وو، تحلیلگر Eugene Investment & Securities، پیش از اعلام درآمد گفت: «در حال حاضر انتظار بهبود تقاضا سخت است. “باید برنامه های کاهش تولید تا حدودی انعطاف پذیر وجود داشته باشد.”

“بازار فلش NAND در سه ماهه سوم به سمت عرضه مازاد رفت و با توجه به سرعت تقاضا، می‌تواند تا سال 2024 باقی بماند. روند رشد بلندمدت دست نخورده باقی می‌ماند، اما در کوتاه‌مدت با ضعیف شدن رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند، شرکت‌های سرور که نفسی می‌کشند و به چالش کشیده می‌شود. کمبود تراشه‌ها را انتخاب کنید و موجودی‌ها را برای مشتریان از جمله ابر مقیاس‌کننده‌ها و فروشندگان NAND افزایش دهد.»

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور