کارکنان OpenAI تهدید به رفتن به مایکروسافت در صورت عدم خروج هیئت مدیره | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — اکثر کارمندان OpenAI تهدید کرده اند که استعفا خواهند داد و سام آلتمن، رهبر برکنار شده را به شرکت مایکروسافت تعقیب خواهند کرد، مگر اینکه هیئت مدیره فعلی استعفا دهد و آینده این استارتاپ هوش مصنوعی پرمخاطب را به طور فزاینده ای مبهم می کند.

نامه‌ای که روز دوشنبه توسط حدود 600 نفر از حدود 770 کارمند این شرکت هوش مصنوعی امضا شد، بیان می‌کند که امضاکنندگان «نمی‌توانند برای یا با افرادی کار کنند که فاقد صلاحیت، قضاوت و مراقبت برای مأموریت و کارمندان ما هستند».

پس از یک آخر هفته پر فراز و نشیب که با اخراج ناگهانی آلتمن توسط هیئت مدیره OpenAI در روز جمعه آغاز شد، مایکروسافت که تقریباً نیمی از استارت‌آپ را در اختیار دارد، آلتمن و گرگ براکمن، بنیانگذار OpenAI را برای رهبری یک تیم تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی معرفی کرد. .

کارمندان در نامه نوشتند: «مایکروسافت به ما اطمینان داده است که در صورت انتخاب پیوستن، موقعیت‌هایی برای همه کارکنان OpenAI در این شرکت تابعه جدید وجود دارد.

تغییر شکل دنیای هوش مصنوعی را تغییر خواهد داد. OpenAI – خالق برنامه بسیار محبوب ChatGPT که هوش مصنوعی مولد را با Altman به عنوان چهره اصلی خود به جریان اصلی تبدیل کرد – در مرکز فناوری در حال حرکت سریع قرار داشته است. در قلب این موضوع این است که آیا هوش مصنوعی باید یک فرصت تجاری باشد یا یک فناوری بالقوه خطرناک است که باید در هر مرحله بررسی و موشکافی شود.

مطالب پیشنهادی  عصر فلش اکنون است | دانش مرکز داده

اخراج ltman از شرکتی که او یکی از بنیانگذارانش بود، OpenAI را دچار آشفتگی کرد. انتظار می‌رفت که Thrive Capital پیشنهادی برای سهام کارکنان را رهبری کند، معامله‌ای که ارزش OpenAI را به 86 میلیارد دلار می‌رساند. از آخر این هفته، شرکت هنوز پول را دریافت نکرده بود و به OpenAI گفت که خروج آلتمن بر اقدامات آن تأثیر خواهد گذاشت.

به گفته یکی از افراد آشنا به بحث، برخی از سرمایه گذاران در نظر داشتند ارزش دارایی های OpenAI خود را به صفر برسانند. به نظر می رسید این حرکت بالقوه، که جمع آوری سرمایه اضافی را برای شرکت دشوارتر می کند، برای تحت فشار قرار دادن هیئت مدیره برای استعفا و بازگرداندن آلتمن طراحی شده است.

به گفته مردم، همچنین مناقصه دوم برای اوایل سال 2024 برنامه ریزی شده بود که به سرمایه گذاران مرحله اولیه فرصتی می داد تا مقداری نقدینگی در سهام خود دریافت کنند. همین هفته گذشته، بلوک هایی از سهام خصوصی OpenAI ارائه شد که ارزش OpenAI بیش از 100 میلیارد دلار داشت. این بازار روز جمعه پس از انتشار اخباری مبنی بر برکناری آلتمن توسط هیئت مدیره، خشک شد و صدها میلیون دلار از تراکنش‌های خصوصی معلق ماند.

ایلیا سوتسکور، یکی از اعضای هیئت مدیره که نقش مهمی در اقدامات هیئت مدیره تلقی می شود، روز دوشنبه در توییتی گفت که از مشارکت خود در کودتای احتمالی پشیمان است.

نامه کارمندان توسط مدیر ارشد فناوری OpenAI (و مدیر عامل موقت موقت) میرا موراتی تأیید شده است. این به دنبال انبوهی از پست‌ها در X، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، توسط کارکنان OpenAI با عبارت «OpenAI بدون افرادش چیزی نیست» است، که به نظر می‌رسید نشان دهنده همبستگی با آلتمن و براکمن باشد.

مطالب پیشنهادی  درس های گرفته شده از قطعی های عمده اخیر | دانش مرکز داده

Wired قبلاً در نامه کارمند گزارش شده است.

در این نامه آمده است که اخراج آلتمن برای کارگران OpenAI و همچنین برای مایکروسافت، بزرگترین سهامدار و نزدیکترین شریک فناوری استارت آپ، تعجب آور بود. ائتلافی از سرمایه گذاران قدرتمند، رهبران شرکت ها و بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان تلاش کردند تا آلتمن را در آخر هفته به کار بازگردانند، اما نتیجه ای نداشت.

اواخر یکشنبه، هیئت مدیره چهار نفره این شرکت به جای آن، Emmett Shear، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق وب سایت پخش بازی Twitch را منصوب کرد. یکی از آشنایان با این موضوع گفت که شیر که در عرض سه روز دومین مدیر اجرایی موقت OpenAI شد، مدیران را به دلیل شناخت قبلی از تهدیداتی که هوش مصنوعی ارائه می‌کرد، به دست آورد و خواست نامش فاش نشود.

Shear یک فن‌شناس و دانشمند رایانه است که مدت‌هاست از رویکرد محتاطانه‌تری به هوش مصنوعی حمایت می‌کند. او اولویت‌های 30 روز اول مسئولیت خود را در پستی در X مشخص کرد و قول داد که تیم رهبری را اصلاح کند و یک بازپرس مستقل را برای بررسی شرایط فسخ آلتمن استخدام کند. ظاهراً این برای منصرف کردن کارمندان از صدور اولتیماتوم هیئت مدیره کافی نبود. Shear بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور