کارخانه تراشه برنامه ریزی شده اینتل در ایالات متحده بانکدارانی دارد که به دنبال معاملات مشابه هستند | دانش مرکز داده

(بازارهای بلومبرگ) — تعهد 15 میلیارد دلاری Brookfield Infrastructure Partners LP در سال گذشته برای کمک به تامین مالی مجتمع غول پیکر نیمه هادی جدید شرکت اینتل در آریزونا، اولین معامله در نوع خود، سرمایه گذاران و بانکداران را به رقابت برای یافتن فرصت های مشابه کشاند.

بروکفیلد، سرمایه‌گذار بزرگ زیرساخت‌ها، 2 میلیارد دلار سرمایه اختصاص داد و 13 میلیارد دلار از ترکیبی از بانک‌های خارجی، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های ثروت دولتی وام گرفت. عمومی اسکات پیک، مدیر ارشد سرمایه گذاری Brookfield Infrastructure برای آمریکای شمالی، می گوید که این مدل برای دارایی های زیرساخت، فقط برای نیمه هادی ها جدید نیست.

برای اینتل، جذب سرمایه‌گذار با جیب عمیق برای پوشش 49 درصد از هزینه‌های کارخانه، به حمایت مالی از یک برنامه توسعه بی‌سابقه، چشم‌انداز رقابتی سخت و رکود شدید صنعت کمک می‌کند. (در اواخر ژانویه، سازنده تراشه یکی از تاریک‌ترین پیش‌بینی‌های خود را ارائه کرد که باعث سقوط سهام شد.) هنگامی که این معامله در ماه آگوست اعلام شد، اینتل نرخ بازده بروکفیلد را «جایی بین هزینه بدهی و حقوق صاحبان سهام» توصیف کرد، که بین حدوداً ثابت شد. 4 درصد و 8.5 درصد. اینتل از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

نحوه انجام این سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که آیا شرکت‌های سهام خصوصی و زیرساخت‌های رو به رشد آن‌ها می‌توانند بخشی از طرحی برای تقویت مجدد رقابت‌پذیری ایالات متحده در تولید تراشه باشند یا خیر. دولت‌های آمریکای شمالی و اروپا در تلاش هستند تا این قابلیت استراتژیک را بازسازی کنند و وابستگی خود را به گیاهان در شرق آسیا کاهش دهند. Brookfield’s Peak تخمین می زند که برای آنچه بروکفیلد «تولید حیاتی در مقیاس بزرگ» در زمینه هایی مانند نیمه هادی ها، هوافضا، کارخانه های خودرو و گیگا، مدیریت داده ها و مخابرات می داند، به یک تریلیون دلار سرمایه نیاز است.

مطالب پیشنهادی  چین ضربه دیگری به معدنچیان رمزنگاری خود وارد می کند

پیک می‌گوید: «بسیاری از دسته‌های زیرساختی وجود دارند که به خوبی تثبیت شده‌اند و 5 یا 10 سال پیش در رادار سرمایه‌گذاران نبودند – به مراکز داده، برج‌ها و فیبر فکر کنید. کلاس‌های دارایی جدید تکامل می‌یابند، و همراه با آن‌ها مدل‌ها و ترتیبات قراردادی جدیدی ارائه می‌شوند که پایه سرمایه‌گذار مناسب را جذب می‌کنند.»

نیاز روزافزون به نیمه هادی ها و ارزش گذاری های بالای شرکت هایی مانند شرکت تولید نیمه هادی تایوان، توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. شرکت‌هایی از جمله KKR & Co. و Blackstone Inc. صندوق‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این فضا جمع‌آوری کرده‌اند، زیرا تعریف زیرساخت فراتر از جاده‌های عوارضی و بنادر به مراکز داده، برج‌های تلفن همراه و شبکه‌های فیبر گسترش می‌یابد. در ماه دسامبر، AT&T Corp و واحدی از BlackRock Inc. اعلام کردند که قصد دارند سرمایه گذاری مشترکی را تشکیل دهند که خدمات اینترنتی را به مشتریان آمریکایی در خارج از قلمرو تلفن محلی 21 ایالتی سنتی AT&T ارائه می دهد.

اینتل که مدل جدید تامین مالی را SCIP (به نظر می رسد “پرش”) برای برنامه سرمایه گذاری مشترک نیمه هادی ها نامگذاری کرده است، در حال حاضر با سرمایه گذارانی تماس گرفته شده است که به مجموعه هایی از سرمایه خصوصی دسترسی دارند که به دنبال ایجاد مشارکت در سایر کارخانه های ساخت، معروف به fabs هستند. به گفته افراد آشنا در اوهایو و آلمان. پت گلسینگر، مدیر اجرایی اینتل در ژانویه گفت که این شرکت انتظار دارد در سال جاری دومین SCIP را ایجاد کند.

دیو می‌گوید: «با توجه به افق چند ساله سرمایه‌گذاری‌هایمان در ظرفیت و نقشه راه محصول، ما بر ایجاد چندین منبع سرمایه برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک و افزایش انعطاف‌پذیری خود متمرکز شده‌ایم، که به ویژه در دوره‌های کوتاه‌مدت اختلال کسب‌وکار مهم است». Zinsner، مدیر ارشد مالی اینتل. SCIP ها “منفعت بیشتری را از همسویی بهتر مورد نیاز سرمایه ما با جدول زمانی تولید جریان نقدی ما فراهم می کند، زیرا کارخانه های جدید معمولاً قبل از آنلاین شدن و ایجاد درآمد به بیش از دو سال سرمایه گذاری نیاز دارند.”

مطالب پیشنهادی  Submer در یک جعبه برای High-Power Edge مرکز داده مایع خنک را طراحی می کند

  جریان نقدی رایگان اینتل

ساخت کارخانه‌ها و ساخت تراشه‌ها نیاز به فناوری پیشرفته و گران قیمتی دارد که می‌تواند در عرض پنج سال منسوخ شود. این باعث می‌شود که این پروژه از پروژه‌هایی که سرمایه‌گذاران زیرساختی به آن عادت کرده‌اند و برای دهه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، خطرناک‌تر است. بنابراین، بر خلاف یک سرمایه گذاری مشترک سنتی که در آن سود و زیان بر اساس سرمایه گذاری هر یک از شرکا تقسیم می شود، در این معامله، اینتل از بروکفیلد محافظت در برابر ضرر کرد. از طرف دیگر، اگر کارخانه سودآورتر باشد، بیشتر مزایا نصیب سازنده تراشه خواهد شد.

از نظر شرکت‌های رتبه‌بندی، این محافظت منفی یک مزیت معامله را نفی می‌کند: این که اینتل می‌تواند حدود نیمی از هزینه را در ترازنامه خود نگه دارد و رتبه اعتباری خود را حفظ کند. در عوض، شرکت‌های رتبه‌بندی ضمانت اینتل به بروکفیلد را مانند بدهی می‌دانند. جیسون پمپئی، تحلیلگر Fitch Ratings می گوید که این ممکن است بر تمایل شرکت ها برای پذیرش معاملات مشابه تأثیر بگذارد. تامین مالی چندین پروژه به روش مشابه می تواند بر رتبه اعتباری اینتل تاثیر بگذارد.

به گفته افراد آشنا، اینتل می‌تواند ساختار شراکت‌های آینده را تغییر دهد تا معاملات کمتر شبیه بدهی باشد و از شرکت Goldman Sachs Group Inc کمک می‌گیرد. این شرکت همچنین باید از یارانه ها و سایر مشوق ها در قانون چیپس و علم ایالات متحده که برای تقویت تولید داخلی نیمه هادی ها طراحی شده است، بهره مند شود.

برای گلسینگر اینتل، قرارداد بروکفیلد به تامین مالی یکی از اولین گام‌ها در برنامه او برای بازسازی شرکت و بازپس گیری رهبری در صنعت 580 میلیارد دلاری که زمانی تحت سلطه بود کمک می‌کند. او فناوری جدید را با سرعتی سریع‌تر از همیشه معرفی می‌کند تا کارخانه‌های اینتل را به بهترین‌ها در جهان تبدیل کند. این شرکت همچنین در حال ساخت کارخانه هایی در سراسر ایالات متحده و اروپا برای تولید محصولات خود و همچنین تولید برای سایر شرکت ها، حتی رقبا است.

مطالب پیشنهادی  توانمندسازی زنان در ساخت و ساز با محیط های کاری امن تر و فراگیرتر | دانش مرکز داده

نرخ تامین مالی بروکفیلد اکنون جذاب به نظر می رسد، زیرا تورم هزینه استقراض را به شدت افزایش داده است. اما در بازی پرمخاطره تولید نیمه هادی ها، موفقیت به این بستگی دارد که آیا اینتل بتواند کارخانه هایی را که قطعات الکترونیکی با قیمت بالا تولید می کنند در حداکثر ظرفیت نگه دارد یا خیر. به‌عنوان یکی از معدود تولیدکنندگان نیمه‌رساناها در مقیاس بزرگ، دارای یک مزیت است. کار در کارخانه‌های موجود در آریزونا، اورگان، ایرلند و اسرائیل می‌تواند به کارخانه‌های جدید منتقل شود تا اطمینان حاصل شود که آنها در سطوحی کار می‌کنند که تضمین می‌کند شرایط معامله سنگین نمی‌شود.

جان بوکانن، بانکدار Lazard Ltd که به اینتل مشاوره می داد، می گوید معاملات فراتر از نیمه هادی ها ممکن است دنبال شود. او می‌گوید: «این فرصتی برای شرکت‌هایی است که دارایی‌های فیزیکی بزرگ دارند تا با نرخ نسبی جذابی پول جمع‌آوری کنند».

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور