کاخ سفید استناد به قانون دفاعی را برای به دست آوردن داده های تراشه ، وزن می کند

(بلومبرگ)-جینا رایموندو ، وزیر بازرگانی روز پنجشنبه گفت که دولت بایدن در حال بررسی استناد به قانون امنیت ملی دوران جنگ سرد است تا شرکت های زنجیره تامین نیمه هادی ها را مجبور به ارائه اطلاعات در مورد موجودی و فروش چیپس کند.

وی در مصاحبه ای گفت که هدف کاهش تنگناهایی است که تولید خودروهای آمریکایی را دچار مشکل کرده و باعث کمبود لوازم الکترونیکی مصرفی شده و احتکار احتمالی را شناسایی می کند.

تیم او ماه ها به دنبال وضوح نحوه تخصیص منابع نیمه هادی شرکت ها بوده است. اما جلسات قبلی که شرکت هایی را از بخشهای مختلف صنعتی تشکیل می داد منجر به افزایش شفافیت نشد و بسیاری از شرکت ها از تحویل داده های تجاری به دولت خودداری کردند.

وزارت بازرگانی در حال حاضر از شرکت ها می خواهد پرسشنامه ها را ظرف 45 روز با ارائه اطلاعات زنجیره تامین پر کنند. این درخواست داوطلبانه است اما Raimondo گفت که به نمایندگان صنعت هشدار داد که ممکن است به قانون تولید دفاع یا سایر ابزارها متوسل شود تا در صورت عدم پاسخگویی به دست آنها مجبور شود.

او می گوید: “چیزی که من به آنها گفتم این است که” من نمی خواهم کاری اجباری انجام دهم اما اگر آنها رعایت نکنند ، دیگر هیچ انتخابی برایم باقی نمی گذارند. ” “من امروز گفتم ما در حال ارزیابی همه گزینه های خود در حال حاضر ، همه ابزارها هستیم. امیدوارم به آنجا نروم اما باید پیشرفت هایی را شاهد باشیم و قطعاً به رعایت آن نیاز داریم. “

قانون تولید به رئیس جمهور اختیار گسترده ای می دهد تا تولید صنعتی را در بحران ها هدایت کند. دولت های ترامپ و بایدن هر کدام از آنها برای تسریع در تولید و توزیع واکسن های کروناویروس و سایر تجهیزات پزشکی مرتبط با همه گیری استفاده کردند.

دقیقاً مشخص نیست که Raimondo چگونه می تواند از قانون برای به دست آوردن اطلاعات از تولیدکنندگان نیمه هادی یا مشتریان آنها استفاده کند و هیچ شرکت خاصی را نام نبرد.

کمبود جهانی تراشه هایی که همه چیز را از لپ تاپ گرفته تا خودرو تأمین می کنند همچنان بر تولید در بسیاری از صنایع تأثیر می گذارد و یافتن راه حل های میان مدت و بلند مدت از زمان روی کار آمدن جو بایدن در اولویت بوده است.

مقامات آمریکایی بارها تأکید کرده اند که اگر دولت بخواهد با موفقیت این کمبود را برطرف کند ، بخش خصوصی باید قدم بردارد و شفافیت بیشتری را ایجاد کند.

برایان دیس ، رئیس بازرگانی و مدیر شورای ملی اقتصاد ، روز پنجشنبه با شرکت ها جلسه ای برای تأکید مجدد بر این موضوع داشت. رایموندو گفت که جلسه اول “بسیار خوب پیش رفت” و شرکت کنندگان “بسیار سازنده” بودند.

وی گفت که درخواست اطلاعات – و اجرای احتمالی از طریق DPA یا سایر وسایل – ضروری است زیرا عدم اعتماد بین شرکت های زنجیره تامین وجود دارد.

Raimondo می گوید: “ادعاهایی مبنی بر خرید شرکت های مصرف کننده دو یا سه برابر آنچه که نیاز دارند و انبار آنها وجود دارد.” “بنابراین تامین کنندگان می گویند ،” ما نمی توانیم سیگنال تقاضای دقیق را کنترل کنیم زیرا مصرف کنندگان انبار می کنند ، بنابراین نمی دانیم تقاضای دقیق چیست. ” برخی از مصرف کنندگان می گویند “ما نمی توانیم مستقیماً از تأمین کنندگان پاسخ بگیریم ، چگونه به من گفته شد که می توانم X داشته باشم و اکنون به من گفته می شود که فقط نیمی از X را می توانم داشته باشم؟”

مجبور کردن شرکت ها به افشای جزئیات موجودی خود برای سرمایه گذاران جالب خواهد بود. یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد افزایش عظیم درآمد و درآمد این صنعت این است که کاربران تراشه ها بیش از آنچه نیاز دارند خرید می کنند و انباشت موجودی بلا استفاده باعث خرابی می شود.

مسائلی که زنجیره تأمین با آن روبروست در حال حاضر عمدتا حول گسترش نوع دلتا ویروس کرونا در کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند مالزی و ویتنام است ، جایی که کارخانه های نیمه رسانا به دلیل شیوع بیماری مجبور به تعطیلی شدند و اکنون با ظرفیت کم کار می کنند.

وزارت بازرگانی و امور خارجه ، به همراه سفارتخانه ها ، همچنین یک سیستم هشدار اولیه ایجاد می کنند تا اطمینان حاصل شود که اختلالات مربوط به ویروس در تولید سریعتر برطرف می شود. یک مقام آمریکایی گفت که فرایند رسمی تر برای واکنش به چنین تعطیلی هایی جایگزین پاسخ های موقتی است که در شش ماه گذشته رخ داده است.