ژاپن 13 میلیارد دلار برای تراشه در بودجه اضافی اختصاص می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – به گفته مقامات دولتی آشنا با این موضوع، ژاپن قرار است تقریباً 2 تریلیون ین (13.3 میلیارد دلار) را به بودجه اضافی برای تقویت ظرفیت خود برای ساخت و ایمن سازی نیمه هادی ها در داخل اختصاص دهد.

به گفته افرادی که مشروط صحبت کردند، از مجموع، حدود 760 میلیارد ین به صندوقی برای حمایت از تولید انبوه تراشه ها اختصاص خواهد یافت، پولی که می تواند برای حمایت از دومین کارخانه تولید نیمه هادی تایوان در کوماموتو، جنوب غربی ژاپن استفاده شود. ناشناس ماندن زیرا موضوع هنوز عمومی نشده است.

به گفته مردم، حدود 640 میلیارد ین برای صندوق دیگری برای حمایت از تحقیقات تراشه های پیشرفته استفاده خواهد شد. آنها افزودند که این صندوق می تواند برای شرکت سرمایه گذاری تراشه های ژاپنی Rapidus Corporation استفاده شود. آنها گفتند که حدود 570 میلیارد ین به یک صندوق جداگانه برای تقویت عرضه پایدار تراشه به ژاپن اختصاص داده خواهد شد.

آنها افزودند که تا زمانی که کابینه بودجه اضافی را در روز جمعه تصویب نکند، این ارقام نهایی نخواهد شد. NHK تخصیص بودجه را اوایل چهارشنبه گزارش داد.

بودجه تکمیلی برای سال منتهی به مارس، بخشی از هزینه بسته محرک اقتصادی جدید را که هفته گذشته اعلام شد، به عهده خواهد گرفت، زیرا نخست وزیر فومیو کیشیدا به دنبال کاهش فشار ناشی از تورم بر اقتصاد است. از آنجایی که خانواده ها با افزایش هزینه های زندگی کنار می آیند، حمایت از دولت او به پایین ترین حد خود رسیده است.

ژاپن برای احیای صنعت تراشه های خود با هدف سه برابر کردن فروش نیمه هادی های تولید داخل به بیش از 15 تریلیون ین تا سال 2030، در بحبوحه ولگردی هزینه ها است.

این کشور نیمه هادی ها را به عنوان یک آیتم کلیدی برای امنیت اقتصادی اضافه کرده است، زیرا این دستگاه ها نقش مهمی در رشد آینده از طریق وسایل نقلیه الکتریکی و هوش مصنوعی و همچنین در ایجاد فرصت هایی برای ارتقاء فناوری تسلیحات خواهند داشت. در بحبوحه افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی، کشورها برای بازسازی و گسترش خطوط عرضه و توسعه تراشه‌های پیشرفته با همکاری متحدان خود با استفاده از کنترل‌های صادراتی و یارانه‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

کمک هایی که ژاپن تاکنون برای تراشه ها متعهد شده است شامل 476 میلیارد ین برای اولین کارخانه TSMC در کوماموتو است که قرار است در اواخر سال 2024 تولید شود و 330 میلیارد ین برای Rapidus که قصد دارد تا سال 2027 تولید انبوه تراشه های منطقی 2 نانومتری را آغاز کند. در شمال هوکایدو

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور