چگونه یک شغل فنی در بازار پس از اخراج پیدا کنید

روند اخراج های فنی در سال 2024 همچنان قوی است. از دست دادن مشاغل در فناوری در سال 2022 قابل توجه بود، زمانی که 1064 شرکت حدود 165296 کارمند را اخراج کردند. اوضاع در سال 2023 بدتر شد و 1191 شرکت 263180 شغل را کاهش دادند که افزایش 59 درصدی نسبت به سال قبل است. بر اساس وب‌سایت ردیابی اخراج‌ها، تا ماه می ۲۰۲۴، بیش از ۸۹۰۰۰ شغل توسط ۳۰۶ شرکت کاهش یافته است. اخراج ها.fyi. نام های بزرگی مانند تسلا، گوگل، آمازون، مایکروسافت و تیک تاک هزاران کارگر را در ماه های اول سال 2024 اخراج کردند.

چرا این همه اخراج وجود دارد؟

پس چرا این همه اخراج؟ مشکل ریشه در همه گیری دارد که با چالش ها و فرصت های زیادی همراه بود. بسیاری از شرکت‌ها رشد را تجربه کردند و کارمندان بیشتری را برای برآورده کردن خواسته‌های مشتریان استخدام کردند، اما این باعث شد که با کاهش تقاضا و سخت‌تر شدن شرایط اقتصادی، پرسنل بیش‌ازحد افزایش یابد. کسب و کارها شروع به کوچک شدن کردند، به ویژه به دلیل افزایش هزینه های سربار به دلیل رکود اقتصادی و تورم، به همین دلیل است که امروز شاهد اخراج های زیادی هستیم.

دلایلی که بخش فناوری شاهد اخراج کارکنان بوده است

رکود اقتصادی

درست مانند سایر صنایع، شرکت های فناوری از رکود اقتصادی مصون نیستند. هنگامی که تقاضا کاهش می یابد، سود ضربه می زند و بسیاری از شرکت های فناوری با کاهش نیروی کار خود برای صرفه جویی در هزینه ها پاسخ می دهند.

نیروی کار بیش از حد متورم

در حین…

Source link