چگونه هوش مصنوعی می تواند برای نابینایان مفید باشد

مواقعی وجود دارد که نژاد بشر در آستانه تغییرات پیشگامانه، نوآورانه و بنیادی مانند انقلاب صنعتی، مهار برق، کشف پرواز، اختراع محاسبات و در حال حاضر توسعه هوش مصنوعی (AI) است.

Ray Kurzweil از گوگل در کتاب جدید خود با عنوان “تکینگی نزدیکتر است” می گوید که ما “در آستانه ورود به “دوران پنجم” هوش هستیم، جایی که انسان با ماشین ها ادغام می شود – که با ورود هوش مصنوعی در سطح انسانی و تراشه های مغزی مانند نورلینک ایلان ماسک.

کورزویل پیش‌بینی می‌کند که در یک دهه، هوش انسانی میلیون‌ها برابر با اتصال انسان‌ها به ماشین‌ها، میلیون‌ها برابر خواهد شد.

با در نظر گرفتن این موضوع، افرادی که به احتمال زیاد از هوش مصنوعی کمک می‌کنند و از آنها بهره می‌برند، می‌توانند نابینا و کم بینا باشند.

با استفاده از هوش مصنوعی Generative، افراد نابینا می‌توانند از تلفن‌های خود، یا سایر دستگاه‌های آینده که در بدن خود گنجانده شده است، همانطور که کورزویل پیشنهاد می‌کند، برای شنیدن لباس‌های دوستان، خواندن تابلوهای خیابان‌ها و قیمت‌های مواد غذایی، تجزیه و تحلیل محیط اطراف خود و دریافت توضیحات دقیق از غذای خود استفاده کنند.

پیشرفت های هوش مصنوعی با ارائه آزادی ها و گزینه های جدید به طور قابل توجهی زندگی افراد نابینا را بهبود می بخشد. هوش مصنوعی به کارهای روزانه مانند پخت و پز، تمیز کردن و خواندن برچسب ها کمک می کند و در نتیجه استقلال و…

Source link