چگونه هوش مصنوعی خراش دادن داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها را خودکار می کند

در چند سال گذشته، هوش مصنوعی نه تنها با خودکارسازی کارهای تکراری، بلکه به ظاهر توانایی «فکر کردن» مانند یک انسان و بهره بردن از مخزن خلاقیت را نیز در زندگی ما متحول کرده است. به طور جدی، چند نفر از شما از «چت-جی پی تی» برای سرودن شعر یا «سونو» برای آهنگ عاشقانه دیگری استفاده کرده اید؟

شاید زمان آن فرا رسیده باشد که از دوران تاریکی که انسان‌ها باید مسئولیت همه کارهای کپی خسته‌کننده را بر عهده داشته باشند، به آینده‌ای با فناوری پیشرفته‌تر حرکت کنیم، جایی که ما باید قتل واقعی را انجام دهیم، مثلاً مذاکره و برنامه‌ریزی استراتژیک.

خراش دادن داده ها در عصر هوش مصنوعی

ابزارهای خراش دادن وب با هوش مصنوعی

در دوران مدرن، ما معمولا داده ها را به صورت آنلاین از یک یا چند منبع جمع آوری می کنیم. فرآیند خسته کننده را می توان خودکار کرد زیرا عمل برداشت تکراری است. برای انجام این کار، ابزارهای جمع آوری داده های زیادی در دسترس هستند، یا اگر ترجیح می دهید، می توانید آنها را ابزارهای وب اسکرپینگ بنامید.

روش‌های قدیمی جمع‌آوری داده‌ها از اینترنت می‌تواند مشکل‌ساز باشد، زیرا برای پیمایش به داده‌های هدف، بر قانون HTML وب‌سایت تکیه می‌کنند. پس از تغییر ساختار HTML، قانون scraping نامعتبر خواهد بود. ناگفته نماند که وب‌سایت‌های مدرن تمایل دارند تعامل جاوا اسکریپت را برای بهبود تجربه کاربر درگیر کنند، که به دشواری دریافت دقیق داده‌ها می‌افزاید.

اما با کمک هوش مصنوعی می توانیم با وب سایت …

Source link