چگونه نماد Tau (τ) را تایپ کنم؟ | دانش مرکز داده

حرف یونانی tau (τ) برای نشان دادن مجموعه ای از مفاهیم مختلف ریاضی و فیزیک، از زمان مناسب استفاده می شود. در نظریه نسبیت عام اینشتین به نیروهای دنیوی تری مانند گشتاور. در برخی مواقع، ممکن است نیاز داشته باشید که آن را تایپ کنید. چیه، کیبورد یونانی نداری؟ نترسید، ما تائو تائو را به شما نشان خواهیم داد.

از تکنیک های زیر برای درج علامت کوچک تاو در رایانه شخصی ویندوز، مک و تلفن هوشمند iOS یا Android استفاده کنید. (به دنبال حرف بزرگ tau هستید؟ تی.)

نحوه درج نماد Tau در رایانه شخصی ویندوز

در ویندوز، هر کاراکتر خاص خود را دارد جایگزین شماره کد. عددی که به نماد تاو اختصاص داده شده است 231. را نگه دارید جایگزین اعداد را کلید زده و تایپ کنید 231 به ترتیب با استفاده از صفحه کلید عددی. اگر صفحه کلید عددی ندارید، ممکن است لازم باشد دکمه را فشار دهید Fn کلید دسترسی به اعداد موجود در بالای صفحه کلید.

اگر از Microsoft Word استفاده می کنید، چندین گزینه اضافی دارید:

گزینه 1 برای تایپ نماد Tau در Microsoft Word

زیر درج کنید تب، معادله را انتخاب کنید. با این کار ابزار Equation راه اندازی می شود. پیدا کردن درج معادله جدید و روی آن کلیک کنید تا یک ویرایشگر معادله ظاهر شود که به شما امکان می دهد از مجموعه ای جامع از نمادها انتخاب کنید. نماد tau را پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید و مطمئن شوید که نقطه درج در جای درست است.

گزینه 2 برای تایپ نماد Tau در Microsoft Word

درج > نمادها > نمادهای بیشتر. با این کار مجموعه ای از نمادها در یک شبکه نمایش داده می شود. در گوشه سمت راست بالا، زیر زیرمجموعه، “یونانی و قبطی” را انتخاب کنید. نماد tau را پیدا کنید و برای درج دوبار کلیک کنید.

نماد tau را می توانید در کتابخانه Advanced Symbols در Microsoft Word پیدا کنید.

نحوه درج نماد Tau در مک

سیستم عامل مک از گنجاندن میانبر صفحه کلید برای تایپ تاو غافل شد. با این حال، این به راحتی قابل رفع است. در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد:

گزینه 1 برای تایپ نماد Tau در MacOS

τ را برجسته کنید، آن را کپی کنید، سپس آن را در جای درست قرار دهید. اگر قرار است فقط یک بار از تاو استفاده کنید، این راه است (یا «تائو»، اگر بخواهید).

گزینه 2 برای تایپ نماد Tau در MacOS

را کلیک کنید درج > ایموجی و نمادها. این کار را باز می کند نمایشگر شخصیت. در قسمت جستجو “tau” را وارد کنید. با این کار انواع نمادهای تاو به شما ارائه می شود. مطمئن شوید که نقطه درج در محل صحیح سند شما قرار دارد، سپس روی مناسب ترین مورد دوبار کلیک کنید.

گزینه 3 برای تایپ نماد Tau در MacOS

برای کاربران مکرر تاو، جایگزینی متن بهترین کار را دارد.

ابتدا نماد تاو را از این صفحه کپی کنید. سپس باز کنید تنظیمات سیستم و به پایین اسکرول کنید صفحه کلید، آن را انتخاب کنید. زیر ورودی متن، کلیک کنید بر روی جایگزین های متن دکمه. با این کار یک کادر محاوره ای باز می شود که به شما امکان می دهد یک متن جایگزین خودکار ایجاد کنید. کلیک کنید بر روی + سمبل. “tausymbol” را در قسمت وارد کنید جایگزین کردن فیلد و چسباندن τ در با رشته.

اکنون، هر زمان که “tausymbol” را تایپ کنید، با نماد جایگزین می شود. این در بین دستگاه های متصل به Apple ID شما همگام می شود.

نحوه درج نماد Tau در iPhone یا iPad

صفحه کلید پیش فرض در iOS شامل tau نمی شود. سریعترین و ساده ترین راه برای درج آن در متن این است که آن را کپی کرده و سپس در سند خود جایگذاری کنید.

iOS نیز دارای یک جایگزینی متن تابع. ابتدا یک τ را از این صفحه کپی کنید. سپس به تنظیمات > عمومی > صفحه کلید > جایگزینی متن. اصابت + در گوشه سمت راست بالا، نماد tau را در قسمت قرار دهید عبارت فیلد، و سپس “tausymbol” را به عنوان میانبر تایپ کنید. اصابت انجام شده.

اکنون، وقتی “tausymbol” را تایپ می کنید، متن با نماد جایگزین می شود. این میانبر به راحتی در تمام دستگاه های Apple مرتبط با Apple ID شما همگام می شود.

نحوه درج نماد Tau در گوشی اندرویدی

صفحه کلید پیش فرض در اندروید (Gboard’s Google) فضایی را برای تاو ایجاد نمی کند. بدون دانلود برنامه ای که امکان سفارشی سازی صفحه کلید را فراهم می کند، ساده ترین راه برای درج نماد tau این است که آن را از این صفحه وب (τ) کپی کرده و در متن خود جای گذاری کنید.

با این حال، اگر احتمالاً اغلب از نماد استفاده می کنید، می توانید آن را به خود اضافه کنید دیکشنری شخصی با روش زیر:

  1. در تنظیمات گوشی خود را انتخاب کنید زبان‌ها و ورودی.
  2. انتخاب کنید دیکشنری شخصی و زبان شما
  3. کلیک کنید بر روی + سمبل.
  4. در یک کلمه تایپ کنید فیلد، نماد تاو را بچسبانید. در میانبر فیلد، “tausymbol” را تایپ کنید.
  5. صرفه جویی.

اکنون، وقتی “tausymbol” را تایپ می کنید، به طور خودکار به τ تغییر می کند.

منابع اضافی

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  کاوش در آینده ساخت مرکز داده با Vertiv | دانش مرکز داده