چگونه نماد Phi (ɸ) را تایپ کنم؟ | دانش مرکز داده

نمادهای بزرگ و کوچک فی، حداقل به نظر من، کاملاً شبیه هستند. تنها تفاوت این است که دایره چه مقدار از ساقه را در معرض دید قرار می دهد.

با این وجود، این نمادها معانی مختلفی دارند، و مهم است که بدانید چگونه هر کدام را تایپ کنید. به عنوان مثال، در مراکز داده، شما اغلب با حرف کوچک یونانی فی (ɸ) مواجه می شوید که برای نشان دادن فاز استفاده می شود. در حالی که از حرف بزرگ فی (Φ) برای نشان دادن سیگنال ساعت فازی در مدار الکتریکی استفاده می شود.

در این مقاله روش‌های درج نمادهای فی کوچک و بزرگ در رایانه‌های شخصی ویندوز، مک، و در تلفن‌های هوشمند iOS یا اندروید توضیح داده می‌شود.

نحوه درج نماد Phi در رایانه شخصی ویندوز

در ویندوز، هر کاراکتر خاص خود را دارد جایگزین شماره کد. عددی که به علامت کوچک فی اختصاص داده شده است 237. علامت بزرگ فی است 232.

را نگه دارید جایگزین اعداد را کلید زده و تایپ کنید 237 یا 232 به ترتیب با استفاده از صفحه کلید عددی. اگر صفحه کلید عددی ندارید، ممکن است لازم باشد دکمه را فشار دهید Fn کلید دسترسی به اعداد موجود در بالای صفحه کلید.

با انتخاب Number Lock و با استفاده از صفحه کلید عددی:

  • Alt + 237 برای ɸ
  • Alt + 232 برای Φ

اگر از Microsoft Word استفاده می کنید، چندین گزینه اضافی دارید:

گزینه 1 برای تایپ نماد Phi در Microsoft Word

در Word for Windows می توانید از میانبرهای Alt + X Unicode استفاده کنید. تایپ کنید 03C6، سپس Alt + X برای ɸ. تایپ کنید 03A6، سپس Alt + X برای Φ.

گزینه 2 برای تایپ نماد Phi در Microsoft Word

از منوی بالای صفحه، را انتخاب کنید درج > نمادها > نمادهای بیشتر. با این کار مجموعه ای از نمادها در یک شبکه نمایش داده می شود. در گوشه سمت راست بالا، زیر زیرمجموعه، “یونانی و قبطی” را انتخاب کنید. نماد فی درست را پیدا کنید و برای درج دوبار کلیک کنید.

می توانید نماد فی را در کتابخانه Advanced Symbols در Microsoft Word پیدا کنید.

نحوه درج نماد Phi در مک

سیستم عامل مک از گنجاندن میانبر صفحه کلید برای تایپ نمادهای فی کوچک یا بزرگ غفلت کرده است. با این حال، این به راحتی قابل رفع است. در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد:

گزینه 1 برای درج نماد Phi در مک

ɸ یا Φ را برجسته کنید، آن را کپی کنید، سپس آن را در جای درست قرار دهید. اگر می خواهید فقط یک بار از ph استفاده کنید، این ساده ترین تکنیک است.

گزینه 2 برای درج نماد Phi در مک

را کلیک کنید درج > ایموجی و نمادها. این کار را باز می کند نمایشگر شخصیت. در قسمت جستجو “phi” را وارد کنید. با این کار انواع نمادهای فی به شما ارائه می شود. مطمئن شوید که نقطه درج در محل صحیح سند شما قرار دارد، سپس روی مناسب ترین مورد دوبار کلیک کنید.

گزینه 3 برای درج نماد Phi در مک

برای کاربران مکرر ph، جایگزینی متن بهترین کار را دارد.

ابتدا نماد فی مورد نظر را از این صفحه کپی کنید. سپس باز کنید تنظیمات سیستم و به پایین اسکرول کنید صفحه کلید، آن را انتخاب کنید. زیر ورودی متن، کلیک کنید بر روی جایگزین های متن دکمه. با این کار یک کادر محاوره ای باز می شود که به شما امکان می دهد یک متن جایگزین خودکار ایجاد کنید. کلیک کنید بر روی + سمبل. بسته به اینکه کدام نسخه از ph را دارید، به موارد زیر نیاز دارید:

  • “low-phi” را در قسمت وارد کنید جایگزین کردن فیلد و چسباندن ɸ در با رشته.
  • “hi-phi” را در قسمت وارد کنید جایگزین کردن فیلد و چسباندن Φ در با رشته.

اکنون هر زمان که “low-phi” یا “hi-phi” را تایپ کنید، عبارت با نماد مناسب جایگزین می شود. این در بین دستگاه های متصل به Apple ID شما همگام می شود.

نحوه درج نماد Phi در iPhone یا iPad

صفحه‌کلید پیش‌فرض در iOS هیچ یک از نمادهای فی را شامل نمی‌شود. سریعترین و ساده ترین راه برای درج آن در متن این است که آن را کپی کرده و سپس در سند خود جایگذاری کنید.

با این حال، اگر به راه حل قوی تری نیاز دارید، iOS دارای یک راه حل است جایگزینی متن تابع.

ابتدا ph مناسب را از این صفحه کپی کنید. سپس به تنظیمات > عمومی > صفحه کلید > جایگزینی متن. اصابت + در گوشه سمت راست بالا، نماد فی را در قسمت قرار دهید عبارت را وارد کنید و سپس “low-phi” یا “hi-phi” را به عنوان میانبر تایپ کنید. کلیک انجام شده.

حالا وقتی متن جایگزین را تایپ می کنید با علامت مشخص شده جایگزین می شود. این میانبر به راحتی در تمام دستگاه های Apple مرتبط با Apple ID شما همگام می شود.

نحوه درج نماد Phi در گوشی اندرویدی

صفحه‌کلید پیش‌فرض در اندروید (Gboard Google) فضایی برای ph ایجاد نمی‌کند. به جز دانلود برنامه ای که امکان سفارشی سازی صفحه کلید را فراهم می کند، ساده ترین راه برای درج نماد فی این است که آن را از این صفحه وب کپی کرده و در متن خود جای گذاری کنید.

با این حال، اگر احتمالاً از نماد با هر فرکانسی استفاده می کنید، می توانید آن را به خود اضافه کنید دیکشنری شخصی با روش زیر:

  1. در تنظیمات گوشی خود را انتخاب کنید زبان‌ها و ورودی.
  2. انتخاب کنید دیکشنری شخصی و زبان شما
  3. کلیک کنید بر روی + سمبل.
  4. در یک کلمه تایپ کنید فیلد، نماد فی مناسب را بچسبانید. در میانبر فیلد، بسته به مورد، “low-phi” یا “hi-phi” را تایپ کنید.
  5. صرفه جویی.

اکنون، زمانی که متن جایگزین را تایپ می کنید، بسته به آنچه انتخاب می کنید، به طور خودکار به ɸ یا Φ تغییر می کند.

منابع اضافی

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آمازون جدیدترین است که به دنبال نظرات اسرائیل از اجلاس وب خارج می شود | دانش مرکز داده