چگونه نماد Mu (µ) را تایپ کنم؟ | دانش مرکز داده

پیشرفت در فرستنده های کم مصرف برای اتصالات مرکز داده و سایر فناوری ها به معنای کار با مشخصات اندازه گیری شده در میکرومتر (μm)، میکروثانیه (μs) یا میکروژول (μJ) بیش از همیشه است. بنابراین، وقت آن است که با تایپ کردن آشنا شوید که در نماد، در غیر این صورت به عنوان میکرون یا متر. (FYI … اگر به حرف بزرگ یونانی mu نیاز دارید، فقط کافی است م.)

از تکنیک های زیر برای درج نماد mu در رایانه های شخصی ویندوزی، مک، و گوشی های هوشمند iOS یا اندروید استفاده کنید.

نحوه درج نماد Mu در رایانه شخصی ویندوز

در ویندوز، هر کاراکتر خاص خود را دارد جایگزین شماره کد. عدد اختصاص داده شده به نماد میکرون است 230. را نگه دارید جایگزین اعداد را کلید زده و تایپ کنید 230 به ترتیب، با استفاده از صفحه کلید عددی (ممکن است نیاز باشد قفل اعداد کلید). اگر صفحه کلید عددی ندارید، ممکن است لازم باشد دکمه را فشار دهید Fn کلید دسترسی به اعداد موجود در بالای صفحه کلید.

اگر از Microsoft Word استفاده می کنید، سه گزینه دیگر دارید:

  • انتخاب 1: زیر درج کنید تب، معادله را انتخاب کنید. با این کار ابزار Equation راه اندازی می شود. پیدا کردن درج معادله جدید و روی آن کلیک کنید. با این کار یک ویرایشگر معادله ظاهر می شود که به شما امکان می دهد از مجموعه ای جامع از نمادها انتخاب کنید. نماد mu را پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید و مطمئن شوید که نقطه درج در جای درست است.
  • گزینه 2: درج > نمادها > نمادهای بیشتر. با این کار مجموعه ای از نمادها در یک شبکه نمایش داده می شود. در گوشه سمت راست بالا، زیر زیرمجموعه، “یونانی و قبطی” را انتخاب کنید. نماد mu را پیدا کنید و دوبار کلیک کنید.
  • گزینه 3: تایپ کنید 03 قبل از میلاد، سپس فشار دهید Alt + X.

می توانید نماد mu را در کتابخانه Advanced Symbols در Microsoft Word پیدا کنید.

نحوه درج نماد Mu در مک

در مک، نماد mu را می توان به راحتی با فشار دادن تایپ کرد گزینه + M.

نحوه درج نماد Mu در آیفون یا آیپد

صفحه کلید پیش فرض در iOS شامل میکرون نمی شود. سریعترین و ساده ترین راه برای درج آن در متن این است که آن را کپی کرده و سپس در سند خود جایگذاری کنید. اما اگر متوجه شدید که در میکرومترها غوطه ور شده اید، ممکن است به راه حل بهتری نیاز داشته باشید. خوشبختانه iOS دارای عملکرد جایگزینی متن است.

ابتدا یک µ را از این صفحه کپی کنید. سپس به تنظیمات > عمومی > صفحه کلید > جایگزینی متن. اصابت + در گوشه سمت راست بالا، نماد mu را در آن قرار دهید عبارت فیلد، و سپس «micro» را به عنوان میانبر تایپ کنید. اصابت انجام شده. اکنون، هر زمان که “micro” را تایپ کنید، متن با نماد جایگزین می شود.

این میانبر به راحتی در تمام دستگاه های Apple مرتبط با Apple ID شما همگام می شود.

نحوه درج نماد Mu در گوشی اندرویدی

تایپ نماد میکرون در اندروید بسیار ساده است (با فرض اینکه از صفحه کلید پیش فرض Google Gboard استفاده می کنید). انتخاب کنید “?123” برای راه اندازی صفحه کلید اعداد و نمادها. روی ” کلیک کنید=\<برای نمایش مجموعه دوم از نمادها. در ردیف بالا به دنبال علامت باشید پی سمبل (پی) و به آن یک “پرس طولانی” بدهید. نماد mu (µ) به عنوان یکی از گزینه های قابل انتخاب ظاهر می شود.

منابع اضافی

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  داخل خلبان هوش مصنوعی ST Telemedia GDC برای خنک کننده مرکز داده