چگونه نقش DevOps نقش ها و مهندس قابلیت اطمینان سایت متفاوت است

اگر هم در برنامه نویسی و هم در کارهای IT مهارت دارید ، برای دو نوع موقعیت عالی نامزد هستید: نقش DevOps و نقش مهندس قابلیت اطمینان سایت. هر دوی این زمینه ها به مجموعه مهارتهای مشابه و نقشهای مشابه در سازمانهای IT نیاز دارند ، اما تفاوتهای اساسی بین شغل مهندس DevOps و SRE وجود دارد.

کدام مسیر برای شما مناسب است؟ برای کسب راهنمایی در مورد چگونگی تصمیم گیری به ادامه مطلب بروید.

نقش های DevOps و مهندس قابلیت اطمینان سایت

در سطح بالا ، کار انجام شده توسط مهندسان DevOps و SRE ها کاملاً مشابه است: هر دو نقش مسئول کمک به رفع شکاف بین توسعه دهندگان و تیم های عملیاتی فناوری اطلاعات هستند. همچنین ممکن است به اجرای SLA ها کمک کرده و فرصت ها را برای بهبود خطوط انتقال نرم افزار شناسایی کنند.

به بیان دیگر ، مهندسان DevOps و SRE هر دو نقش انعطاف پذیری هستند که سازمانهای IT را چابک تر می کنند و قابلیت اطمینان و کارایی فرآیند تحویل نرم افزار را افزایش می دهند.

تفاوت بین نقشهای DevOps و مهندس قابلیت اطمینان سایت

با این وجود ، تفاوتهای واضحی بین نقشهای DevOps نقشهای SRE وجود دارد:

  • روی قابلیت اطمینان تمرکز کنید: SRE ها (همانطور که از عنوان آنها پیداست) قبل از هر چیز روی اطمینان از اطمینان از کاربرد برنامه ها تمرکز می کنند – به این معنی که خراب نمی شوند یا مشکلی برای کاربران ایجاد نمی کنند. DevOps معمولاً فقط بر قابلیت اطمینان ثابت نمی شود.
  • ابزارها: فلسفه SRE (مانند گوگل مثال آن را می زند، جایی که نقش SRE منشأ گرفته است) استفاده از ابزار مبتنی بر کد (مانند IaC) برای کمک به مدیریت قابلیت اطمینان متمرکز است. به عبارت دیگر. SRE ها معمولاً رویکرد توسعه دهنده به عملیات IT را در پیش می گیرند. مهندسان DevOps به احتمال زیاد از مجموعه ای ترکیبی از ابزار استفاده می کنند. DevOps لزوماً ذهنیت توسعه را بر ذهنیت مهندسی فناوری اطلاعات اولویت نمی دهد.
  • اندازه گیری و بهبود: DevOps تأکید قابل توجهی بر اندازه گیری همه چیز و یافتن راه هایی برای آن دارد بهبود مستمر. SRE ها مطمئناً از فرصتها برای بهبود کارهایی که انجام می دهند استقبال می کنند ، اما مفهوم بهبود به اندازه عمیق در DevOps در فلسفه SRE تعبیه نشده است.

از آنجا که ماهیت دقیق نقشهای DevOps و نقش مهندس قابلیت اطمینان سایت از یک سازمان به سازمان دیگر متفاوت است ، بنابراین شما نباید این لیست تفاوتها را خیلی سخت بخوانید. در برخی از شرکت ها ، شخصی با عنوان مهندس DevOps ممکن است کارهایی را انجام دهد که شباهت بیشتری به آنچه شرکت دیگری SRE برچسب گذاری می کند ، و بالعکس. اما ، به طور کلی ، نقش های DevOps و نقش مهندس قابلیت اطمینان سایت از نظر روش هایی که در بالا ذکر شد ، متفاوت از یکدیگر هستند.

مهندس DevOps یا SRE: جوانب مثبت و منفی

بنابراین ، آیا کار به عنوان مهندس DevOps یا SRE برای شما مناسب تر است؟ در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید برای تصمیم گیری از خود بپرسید.

چقدر دوست دارید کدگذاری کنید؟

هر دو مهندس SRE و DevOps باید نحوه کدگذاری را بدانند ، اما کدگذاری بیشتر از آنچه در DevOps انجام می شود ، در گردش کار SRE بیشتر مهم است.

اگر عاشق برنامه نویسی نیستید، DevOps احتمالاً برای شما بهتر است.

مشکلی ندارید که کشیک باشید؟

با توجه به اینکه قابلیت اطمینان محور اصلی SRE ها است ، SRE ها به احتمال زیاد اولین کسانی هستند که در صورت بروز مشکل در یک محیط تولید ، به آنها پاسخ می دهند.

مهندسان DevOps ممکن است وظیفه عیب یابی و پاسخگویی به حوادث را نیز داشته باشند. اما این وظایف کمتر در نقش آنها نقش اساسی دارند.

بنابراین ، مطمئن شوید که شما مهندسی هستید که قبل از تعهد به کار SRE ، تمام وقت در حال تماس است ، خوب هستید.

آیا شما شخص مردمی هستید؟

به طور کلی ، مهارت های “افراد” برای مهندسان DevOps – که کار آنها شامل شکستن “سیلوها” بین مهندسان و بخشهای مختلف است ، مهمتر از مهارتهای SRE است. این دسته دوم بیشتر از اینکه بخواهند فرهنگ همکاری ایجاد کنند یا توسعه دهندگان و مهندسان فناوری اطلاعات را با یکدیگر بازی کنند ، بیشتر وقت خود را در آزمایش و اصلاح سیستم های Head-down می گذرانند.

بنابراین ، اگر بیشتر اوقات روز کار با مردم مناسب شما نیست ، ممکن است از نقش مهندس قابلیت اطمینان سایت بیشتر لذت ببرید.

چقدر می خواهید درآمد کسب کنید؟

در کل ، SRE ها بیشتر پرداخت می شوند از مهندسان DevOps.

این بدان معنا نیست که DevOps خوب پرداخت نمی کند – بلکه مطمئناً– و توانایی شما در به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد خود احتمالاً بیشتر مربوط به تجربه و سرمایه گذاری شما در زمینه افزایش مهارت شماست تا عنوان شغلی خاص شما.

هنوز هم ، این اعداد نشان می دهد که در نهایت به عنوان SRE درآمد بیشتری خواهید داشت.

نتیجه

برای بسیاری از مهندسان ، کار به عنوان مهندس DevOps یا SRE پاداش و سودآوری خواهد داشت. اما ، نوع کاری که دوست دارید انجام دهید و نقاط قوت شما چیست ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا نقش های DevOps یا نقش مهندس قابلیت اطمینان سایت بهترین مناسب هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  حملات به سرورهای Kaseya در کمتر از 2 ساعت منجر به Ransomware شد