چگونه می توان در مانیفست های حریم خصوصی اپل یک شروع کرد

با توجه به بحث‌های گسترده حفظ حریم خصوصی در سال‌های اخیر، شرکت‌های جهانی در حال تدوین راه‌های جدیدی برای رویکرد به حریم خصوصی و اجرای آن در تجارت هستند. از اول ماه مه 2024، اپل تغییرات جدید حریم خصوصی را معرفی می‌کند – یک خط‌مشی رازداری که همه توسعه‌دهندگان را ملزم می‌کند یک فایل مانیفست حریم خصوصی را پیوست کنند، داده‌هایی را که توسط برنامه جمع‌آوری می‌شود و دلایل معتبری برای استفاده از API ارائه می‌دهد.

بنابراین، مانیفست های حریم خصوصی چیست؟

اساسا، مانیفست حریم خصوصی ابزاری در عصر جدید است که می تواند وضوح بیشتری را برای کاربران و توسعه دهندگان فراهم کند. ابزاری که می تواند به شناسایی شیوه های حریم خصوصی وابستگی برنامه شما کمک کند. این فایلی است که به برنامه‌ها یا توسعه‌دهندگان SDK شخص ثالث اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی را درباره نحوه برخورد با حریم خصوصی به اشتراک بگذارند. این به شکل یک فایل «plist» است که داده‌های جمع‌آوری شده در برنامه را ضبط می‌کند.

نوع داده‌هایی را که یک SDK جمع‌آوری می‌کند، نحوه استفاده از داده‌ها، هر پیوندی به کاربران و اینکه آیا این اطلاعات برای ردیابی استفاده می‌شود را نشان می‌دهد (اپل همچنین دارای یک خط مشی شفافیت ردیابی برنامه). مانیفست حریم خصوصی همچنین می تواند داده های جمع آوری شده توسط SDK های شخص ثالث را ضبط کند. چگونه استدلال دقیق ارائه می دهد؟ برای هر API که نیاز به توجیه برای استفاده از آن دارد، فایل دلایل استفاده را فهرست می کند.

مهلت ها و الزامات

از 13 مارس، اپل در حال حاضر…

Source link