چگونه می توان با امنیت سایبری از سرقت داده جلوگیری کرد

عکس پروفایل نویسنده

فناوری مزایای بسیاری برای ارائه مشاغل دارد ، اما تهدیدهای منحصر به فردی را نیز به همراه دارد. حملات سایبری به طور یکسان برای مشاغل و مصرف کنندگان اعمال می شود ، اما شرکت ها اغلب مستقیماً مورد هدف قرار می گیرند. دلیل این امر این است که شرکت ها با داده های ارزشمند زیادی از جمله اطلاعات شخصی مشتریان و مشتریان سروکار دارند و این می تواند یک گنجینه واقعی برای هکرها ایجاد کند. محافظت از شرکت و مشتریان در برابر بازیگران بد در شبکه جهانی وب باید یک اولویت اصلی باشد. آنچه شما باید بدانید اینجاست.

مدیریت داده های حساس مشتری

از آنجا که اطلاعات مشتری بیشتر اطلاعات ارزشمندی را که توسط هکرها هدف قرار گرفته است ، محافظت از خود در برابر حملات سایبری اغلب به معنای محافظت از مشتری شماست. برای انجام این کار ، باید بفهمید که داده های مشتریان شما چه موقع و در چه مکانی ممکن است به خطر بیفتد.

هنگامی که مشتریان شما از طریق وب سایت و یا برنامه شرکت شما به خدمات تجارت الکترونیکی شما دسترسی پیدا می کنند ، این امر باعث سرقت اطلاعات می شود. این مشکل شما را ملزم می کند تا با خنثی کردن هکرها با از بین بردن درهای پشتی مختلف که می توانند برای نفوذ به شبکه شما استفاده کنند ، برخی از پروتکل های امنیت سایبری را فعال کنید. به عنوان مثال ، وب سایت های ناامن می توانند به دلیل فقدان ویژگی حیاتی امنیتی معروف به رمزگذاری ، به کانون فعالیت هکرها تبدیل شوند.

رمزگذاری فرایند غیرقابل خوانا بودن داده ها است به طوری که توسط احزابی مانند هکرهایی که غیرقانونی رهگیری می کنند نمی تواند از آنها استفاده کند. رمزگشایی فرآیندی است که آن رمزگذاری را معکوس می کند و داده ها را دوباره قابل خواندن می کند. این ویژگی های اساسی فعالیت آنلاین ایمن اعطا نمی شود ، اما مالکان و گردانندگان هر وب سایت مسئولیت سرمایه گذاری در پروتکل های رمزگذاری مانند SSL را بر عهده دارند.

برنامه های اختصاصی به عنوانی اصلی در زمینه تجارت مدرن تبدیل شده اند ، اما این نتیجه منطقی سهولت دسترسی مرتبط با توسعه این برنامه ها است. این دسترسی از طریق استفاده از API ها به عنوان میانبر برای توسعه برنامه های کاربر نهایی ایجاد می شود و این API ها به صورت عمومی در دسترس هستند. این بدان معناست که آنها به همان اندازه که در دسترس کسب و کارها هستند نیز در دسترس هکرها قرار دارند و بازیگران بد می توانند آنها را هدف قرار دهند و آنها را وادار می کنند تا به مشتریان و اطلاعات شخصی آنها دسترسی پیدا کنند.

بنابراین ، امنیت API بخشی ضروری از یک برنامه سالم است که عملکرد تجارت الکترونیکی را برای مشتریان شما ارتقا می دهد بدون اینکه آنها را در معرض خطر قرار دهد. به همین ترتیب ، خنثی سازی این روش شناخته شده در حمله سایبری می تواند باعث عدم انگیزه سازی هکرها و کاهش خطرات کسب و کار شما شود.

محافظت از شبکه شما

در حالی که محافظت از اطلاعات شخصی پایگاه مشتری شما بخش عمده ای از کار شما است ، شما همچنین باید اقدامات لازم را انجام دهید تا داده های بازار شرکت شما و اطلاعات خصوصی شما و کارکنانتان از کنترل اشتباه خارج شود. این کار با سرمایه گذاری در مشاوره با متخصصان امنیت سایبری شروع می شود که می تواند به شما کمک کند یک مسیر ایمن را از طریق آبهای آشفته ترسیم کنید.

مجموعه ای از نرم افزارهای امنیتی که برای محافظت کامل از شبکه شرکت شما به آن احتیاج دارید ، به دانش و مهارت خاصی احتیاج دارد که بسیاری از آنها در اختیار ندارند ، بنابراین توصیه می شود کارشناسان متخصص در این زمینه برای ساخت سیستم امنیتی خود استخدام شوند.

برخی از ابزارهای مورد نیاز شما شامل موارد اصلی مانند نرم افزار ضد نرم افزار و همچنین ابزارهای بیشتر جهت کسب و کار مانند ابزارهای پیشگیری DDoS و نرم افزار تشخیص و پیشگیری از نفوذ هستند. نظارت بر شبکه همچنین بخش مهمی از امنیت سایبری است و این نظارت شامل ترکیبی از نرم افزار و مشاهده و تخصص انسان است.

نظارت بر ترافیک در شبکه شما اغلب اولین مرحله پیش بینی حملات سایبری از قبل با مشاهده فعالیت مشکوک و پاسخگویی به آن است.

همچنین باید با اجرای پروتکل هایی که می تواند خطر دعوت کارکنان از هکرها به شبکه شما را کاهش دهد ، عنصر انسانی را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، احراز هویت چند عاملی می تواند با تأیید هویت اضافی توسط هکرها ، رمز عبور کارمندان شما را از تأثیر منفی کاهش دهد ، به طور معمول دستگاهی که کارمندان شما به طور ثابت بر روی افراد خود حمل می کنند. آموزش مقدماتی امنیت سایبری کمک زیادی به کاهش تعداد اشتباهات کارکنان شما می کند و این مهمترین راه برای کاهش خطرات حمله سایبری در اطراف دفتر شما خواهد بود.

استفاده از فناوری برای رقابتی ماندن برای کسب و کارهای عصر دیجیتال یک ضرورت است. با این حال ، استفاده سهل انگارانه از فناوری می تواند مشکلات بیشتری نسبت به حل آن ایجاد کند. این نکات می تواند به شما کمک کند از شرکت و مشتریان خود در برابر هکرها محافظت کنید.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور