چگونه می توان از شرکت خود در عصر محاسبات کوانتومی محافظت کرد

عکس پروفایل نویسنده

محاسبات کوانتومی و آینده امنیت شرکت

در چشم انداز تهدیدات سایبری که به طور مداوم در حال پیشرفت است و پیشرفت های اخیر در محاسبات کوانتومی ، بازی امنیت سایبری متحول می شود و راه حل های استاندارد رمزگذاری منسوخ می شود. از آنجا که رایانه های کوانتومی می توانند بسیاری از الگوریتم های رمزنگاری نامتقارن را به راحتی بشکنند ، شرکت به اهداف آسان مهاجمان تبدیل خواهد شد. پیشرفت اخیر برتری کوانتومی توسط گوگل انقلابی در سرعت و سهولت انجام محاسبات ایجاد کرده است.

گوگل یک ماشین محاسبات کوانتومی به نام Sycamore تولید کرده است که از سریعترین ابر رایانه های جهان بهتر عمل کرده است. به عنوان مثال ، Sycamore یک محاسبه ریاضی را در 200 ثانیه محاسبه کرد که 10 هزار سال توسط یک ابر رایانه طول می کشد! این یک پیشرفت جذاب است ، درهای فرصت های جدید در زمینه IT را باز می کند. با این حال ، با محاسبات کوانتومی ، فضای تهدیدات سایبری نیز تغییر خواهد کرد. محاسبات کوانتومی به هکرها و مهاجمان امکان می دهد الگوریتم های استاندارد رمزگذاری را در عرض چند ساعت بشکنند! بنابراین ، امنیت سازمانی ایجاب می کند که الگوریتم های رمزگذاری داده ها از نظر کوانتومی ایمن باشند.

محاسبات کوانتومی چیست؟

محاسبات کوانتومی محصولی از تحقیقات بین رشته ای است – فیزیک کوانتوم و علوم کامپیوتر. رایانه های کوانتومی متفاوت از سنتی …