چگونه می توان از رباتیک برای جراحی از راه دور استفاده کرد؟

آیا عجیب است که فکر کنید یک ربات می تواند روزی شما را عمل کند؟ اگرچه صنعت مراقبت های بهداشتی به دلیل استفاده دیرهنگام از آخرین فناوری مشهور است، اما به سرعت روباتیک را انتخاب کرد. این فناوری با بررسی حرفه ای ها پیشرفت می کند، به این معنی که موارد استفاده زیادی برای جراحی های از راه دور با کمک ماشین وجود دارد.

آیا جراحی رباتیک از راه دور قابل انجام است؟

پاسخ کوتاه این است که بله – جراحان می توانند از روبات ها برای جراحی بیماران استفاده کنند، حتی اگر آنها در یک مکان نباشند. جراحی از راه دور – که به عنوان جراحی از راه دور نیز شناخته می شود – از فناوری شبکه بی سیم و تصویربرداری زنده برای اتصال آنها به اتاق عمل بدون توجه به مکان استفاده می کند.

نزدیک به 40 درصد مردم باور کنید که این ماشین‌ها می‌توانند جراحی انجام دهند – و حق با آنهاست. شما در دنیایی زندگی می کنید که فناوری به حدی پیشرفت کرده است که لازم نیست برای دریافت مراقبت در یک اتاق با پزشک باشید.

چه فناوری در جراحی رباتیک استفاده می شود؟

در حالی که استفاده از ربات‌های جراحی تکنولوژی خاص به نوع عمل بستگی دارد، اکثر آنها ویژگی‌های اساسی یکسانی دارند. بسیاری از شبکه های بی سیم نسل پنجم (5G) برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. اپراتورها برای انجام هر کاری از راه دور به یک کنسول – یک رابط تعاملی – نیاز دارند.

اکثر ماشین‌ها حداقل یک بازوی مفصلی برای گرفتن، برش یا هدایت عملیات دارند. آنها همچنین از وضوح بالا استفاده می کنند، …

Source link