چگونه فدرال رزرو هاوکیش بر بازارهای ارزهای دیجیتال در نیمه دوم سال 2024 تأثیر خواهد گذاشت؟

فدرال رزرو اخیرا تصمیم خود را درباره نرخ بهره منتشر کرده است و نرخ وجوه فدرال را بدون تغییر در 5.25 – 5.55٪ باقی گذاشته است.

انتشار تصمیم نرخ سود این بار با جمع بندی پیش بینی های اقتصادی همراه بود. فدرال رزرو پیش بینی تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری را در مقایسه با نشست مارس تغییر نداد.

با این حال، بانک مرکزی پیش بینی هایی را برای PCE و Core PCE افزایش داد، به این معنی که فدرال رزرو انتظار تورم بالاتری در سال 2024 را دارد. به عنوان یادآور، فدرال رزرو به جای نرخ تورم، تورم PCE را هدف قرار می دهد، که تبلیغات بیشتری می شود.

نکته مهم این است که نرخ وجوه فدرال پیش بینی شده برای سال 2024 از 4.6 درصد در ماه مارس که حاکی از سه کاهش 25 واحدی در ثانیه بود، به 5.1 درصد (فقط یک کاهش نرخ) افزایش یافت. این یک تغییر عمده در پیش‌بینی‌های اقتصادی فدرال رزرو است که نشان می‌دهد بانک مرکزی قصد دارد به‌طور قابل‌توجهی بیش از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، تندرو رفتار کند.

تورم سرسخت باقی می ماند، در حالی که رشد اقتصادی و بازار کار قوی باقی می ماند. بنابراین، فدرال رزرو مجبور است برای خنک کردن اقتصاد و کاهش فشار قیمت، نرخ بهره را در سطوح بالا نگه دارد.

جالب اینجاست که بازارها باور ندارند که فدرال رزرو خود را به یک کاهش نرخ در سال 2024 محدود کند. ابزار FedWatch نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند تا پایان سال دو کاهش نرخ داشته باشند. لازم به ذکر است که سناریوهای متعددی برای نرخ وجوه فدرال وجود دارد…

Source link