چگونه ربات تلگرام خودم را ایجاد کردم – Pt. 1

سلام، نام من الکس نکراشنکو است. شما می توانید من را به عنوان یک معمار نرم افزار یا یک توسعه دهنده فول استک در نظر بگیرید. اما در واقع، این مقاله در مورد آن نیست. این در مورد چگونگی ایجاد ربات تلگرام خودم برای اولین بار است. می‌خواهم با شما به اشتراک بگذارم که چگونه پشته را انتخاب کردم و چرا تصمیم گرفتم کتابخانه API تلگرام خودم را با NestJs بنویسم.

بیایید این داستان را اکنون شروع کنیم، اما به طور مداوم به روز می شود، زیرا این مقاله از چندین بخش تشکیل شده است. در اینجا سعی می کنم اصول سازه و معماری و همچنین موارد مهم دیگر را توضیح دهم

API ربات تلگرام چگونه کار می کند؟

برای روشن شدن موضوع، ربات تلگرام فقط یک API است. ایجاد آن بسیار ساده است. فقط باید ربات رسمی تلگرام با نام خنده دار BotFather را پیدا کنید و با استفاده از دستور ربات خود را در آن راه اندازی کنید.

بعد از اینکه ربات خود را تنظیم کردید، یک کلید ویژه دریافت خواهید کرد. دقیقاً این کلید همان کلیدی است که در API آینده خود استفاده خواهید کرد و تمام مکالمات در چت ربات را کنترل می کند.

شروع به کار با NestJs کنید

بیایید با ایجاد یک اسکلت برای برنامه آینده خود، عملکرد پایه برای دستورات استاندارد، شروع کنیم.

برای آسان تر کردن آن، من فقط دستورات را از اسناد وب سایت رسمی NestJs کپی/پیست می کنم، فقط CLI را نصب کرده و دستور را اجرا می کنم.

نقشه پروژه

خب، تقریباً همه کارها تمام شده است!…

Source link