چگونه با Google Gemini یک برنامه LLM بسازیم

به نظر می رسد که امکانات بی پایانی برای نوآوری با LLM وجود دارد. اگر شما هم مانند من هستید، از برنامه‌ها و ابزارهای GenAI استفاده کرده‌اید – مانند ChatGPT که در Expedia تعبیه شده است، Copilot برای نوشتن کد، یا حتی DALL-E برای تولید تصاویر. اما به عنوان یک فن‌شناس، می‌خواهم بیش از استفاده از ابزارهای مبتنی بر LLM انجام دهم. من می خواهم خودم را بسازم.

به DALL-E گفتم: «یک آبرنگ از یک برنامه نویس کامپیوتری بساز که به همه چیزهایی که می تواند با LLM بسازد فکر می کند.»  آره، این خیلی اتفاقی است.به DALL-E گفتم: «یک آبرنگ از یک برنامه نویس کامپیوتری بساز که به همه چیزهایی که می تواند با LLM بسازد فکر می کند.»  آره، این خیلی دقیق است.

با تمام فناوری های جدید، سازنده شدن به معنای شروع ساده است. برای هر زبان برنامه نویسی جدیدی که یاد می گیرم یا هر فریم ورک جدیدی که دارم بررسی می کنم، به این صورت است. ساختمان با LLM تفاوتی ندارد. بنابراین، این چیزی است که من می خواهم در اینجا از آن عبور کنم. من قصد دارم یک API سریع و کثیف بسازم که با Google Gemini تعامل داشته باشد و عملاً یک دستیار چت بات کوچک به من بدهد.

در اینجا کاری است که ما انجام خواهیم داد:

  1. گوگل جمینی را به طور خلاصه معرفی کنید.
  2. یک برنامه ساده Node.js بسازید.
  3. برنامه را در Heroku مستقر کنید.
  4. امتحانش کن.

گوگل جمینی چیست؟

اکثر مصرف کنندگان روزمره در مورد ChatGPT می دانند که بر روی GPT-4 LLM ساخته شده است. اما وقتی صحبت از LLM می شود، GPT-4 تنها بازی در شهر نیست. همچنین گوگل جمینی (که قبلا با نام بارد شناخته می شد) وجود دارد. در اکثر معیارهای عملکرد (مانند مشکلات استدلال چند رشته ای در سطح کالج یا تولید کد پایتون)، Gemini از GPT-4 بهتر عمل می کند.

جوزا در مورد خودش چه می گوید؟

مانند…

Source link