چگونه با استفاده از تئوری ایجاد ثروت Delta-4 ایده شروع خود را تأیید کنیم

تصویر
عکس پروفایل ظهر Rishikesh Hacker

@ریشیکشریشیکش

ساختن چیزی در تقاطع فناوری و هنر. من در مورد موارد تصادفی در وبلاگم می نویسم: rishikeshs.com

Delta-4 نظریه ای در مورد چگونگی ارزیابی ایده راه اندازی شده توسط Kunal Shah ، بنیانگذار CRED برنامه ، و بنیانگذار سابق Freecharge است (با هزینه 450 میلیون دلار توسط Snapdeal خریداری شده است).

می تواند به عنوان چارچوبی برای ارزیابی خود برای ارزیابی ایده ها یا استارتاپ ها مورد استفاده قرار گیرد تا ببیند آیا آنها در راهی برای ایجاد ثروت هستند یا خیر. این پست وبلاگ خلاصه ای از برخی تحقیقات و یادداشت های تهیه شده توسط من هنگام تماشای سخنرانی کونال در اجلاس TechSparks است. اگر به جای خواندن این پست ، تماشای ویدیو (30 دقیقه طول دارد!) را ترجیح می دهید ، اینجا را کلیک کنید.

امتیاز دهی به کارایی یک ایده

از آنجا که انسان ها تکامل را هک می کنند ، همه چیزهای ناکارآمد در گذشته و چیزهای کارآمد در آینده هستند. ثروت وقتی حاصل می شود که مشاغل به روش کارآمدتری از نقطه A تا B به انسان کمک کنند.

از این تئوری می توان برای آزمایش ایده یا تجارت موجود استفاده کرد. نمره کارآیی یک راه حل یا رویکرد تجاری را می توان در مقیاس 10-10 با توجه به میزان کارایی ایجاد شده نشان داد.

به عنوان مثال ، می توان به رزرو بلیط از طریق برنامه IRCTC (سکوی رزرو رسمی راه آهن هند) نمره 8 یا 9 و برای رفتن به ایستگاه راه آهن نمره …