چگونه اپراتورها و فروشندگان امیدوارند با مشکلات زنجیره تامین مرکز داده مقابله کنند

مشکلات زنجیره تامین همچنان بر صنعت مرکز داده تاثیر می گذارد. ممکن است از روزهای تاریک تاخیرهای ناشی از بیماری همه گیر تا حدودی بهبود یافته باشد، اما کمبودها و زمان های طولانی مدت سررسید همچنان ادامه دارد.

نمایندگان در نمایشگاه امسال، در میان این چالش‌های جاری، نیاز توسعه‌دهندگان به همسویی با تامین‌کنندگان اصلی برای ایجاد روابط سفت‌تر با عرضه، بیش از هر زمان دیگری است. دنیای مرکز داده اکسپو گفته شد.

نانسی نواک، مدیر ارشد نوآوری Compass Datacenters، در جریان این رویداد که در واشنگتن دی سی برگزار شد، گفت: «ما اکنون با جنگ‌ها، نفوذ ژئوپلیتیکی و اختلال در خطوط کشتی‌رانی سروکار داریم. «این یک هنجار جدید و طوفانی کامل از تقاضای فزاینده، چالش‌های خدماتی است، [and] زنجیره تامین چالش ها و مسائل.”

نواک گفت که برای رقابت موثر با سرعت و چابکی مورد نیاز در مرکز داده و بازار هوش مصنوعی، به یک زنجیره تامین موثر، سازگار و یکپارچه نیاز است.

53671501248_c944ae4623_k.jpg

استیو بانکر، معاون پژوهشی گروه مشاوره ARC می‌گوید: «چابکی، انعطاف‌پذیری، دیده شدن، و همکاری‌های سرتاسری همگی بسیار با هم مرتبط هستند.

در حالی که برخی از مراکز داده با تامین کنندگان به روشی صرفاً تراکنشی رفتار می کنند، برخی دیگر با فروشندگان همکاری تنگاتنگی برقرار می کنند و اعتماد ایجاد می کنند. به گفته Rich Nagle، CISO در دانشگاه ایالتی اوهایو، افرادی که در گروه دوم هستند معمولاً خود را قادر به حل چالش‌های بازار و زنجیره تامین می‌دانند.

ناگل گفت: “همکاری و استفاده از شرکای قابل اعتماد بسیار سودمند است.” “به اشتراک گذاری دانش برای موفقیت بسیار مهم است.”

مطالعه موردی زنجیره تامین: مراکز داده اشنایدر الکتریک و قطب نما

در مرکز جهانی داده امسال، مراکز داده اشنایدر الکتریک و قطب نما در مورد چگونگی ایجاد یک مشارکت زنجیره تامین برای ارائه یک تسهیلات جدید در عرض یک سال بحث کردند. این ملک 103000 فوت مربعی که در محوطه 500 هکتاری مرکز داده Compass Datacenters در Red Oak، تگزاس واقع شده است، به زودی تولید اجزای مرکز داده مدولار و تجهیزات از پیش مهندسی شده و پیش ساخته را آغاز خواهد کرد که توسط مشتریان هر دو شرکت استفاده خواهد شد. .

این مشارکت کل فرآیند را ساده کرد، بسیاری از کارهای مهندسی و طراحی اولیه را حذف کرد و یک محصول نهایی را در زمان رکورد تحویل داد.

این مشارکت منافع مادی را برای هر دو طرف به همراه داشت. Compass در زمینه ساخت و راه اندازی مراکز داده فعالیت می کند. این شرکت دارای زنجیره تامین ساخت و ساز و تجهیزات و تخصص مورد نیاز برای تحقق سریع یک پروژه است. در همین حال، اشنایدر از تجربه Compass برای ساخت این تأسیسات استفاده کرد و در ازای آن، اکنون می تواند بدون وقفه آزمایش کند. قدرت لوازم (UPS) برای قطب نما درست در همان محوطه دانشگاه و همچنین خدمات یکپارچه سازی.

نواک گفت: «علیرغم تغییرات بزرگی که در محدوده پروژه ایجاد شده است، مانند اضافه کردن آزمایش UPS در نیمه راه پروژه، ما توانستیم با هم جمع شده و آن را انجام دهیم. اکنون اشنایدر الکتریک می تواند تجهیزات و سیستم ها را قبل از ارسال به مشتری برای ما آزمایش کند.

اضافه شدن تست UPS به لیست کارها به این معنی بود که این تاسیسات دو برابر برق بیشتری نیاز داشت. از آنجایی که Compass قبلاً درباره بار IT با ابزار مذاکره کرده بود، مجبور شد بسیاری از تجهیزات را تغییر کاربری دهد، ترانسفورماتورها را جابجا کند و راهی برای کارکرد آن پیدا کند.

Phanney Kim Brevard، مدیر ارشد استراتژی و CIO ETAP، یک نام تجاری Schneider Electric، گفت که قبل از شروع این پروژه یک رابطه از قبل بین هر دو شرکت وجود داشت، زیرا Compass قبلاً خدمات colocation را به Schneider Electric ارائه می داد.

بروارد گفت: «ما به یک مرکز جدید نیاز داشتیم زیرا طرح‌های پیش‌ساخته سریع‌تر از آنچه که ما می‌توانستیم در حال تغییر بود، تغییر می‌کرد. “این پروژه همه چیز در مورد چگونگی طراحی و ساخت یک مرکز ادغام جدید بود که اثبات آینده باشد و آن را سریع انجام دهد.”

او افزود که اشنایدر الکتریک در زمینه تولید و آزمایش سیستم های برق، برق و خنک کننده فعالیت دارد. این در تجارت ساخت مراکز داده نیست. منطقی بود که رابطه با Compass را تقویت کنیم و از قابلیت های اصلی آن در املاک، ساخت و ساز و اتصالات داخلی استفاده کنیم تا مرکز جدید به سرعت به بازار عرضه شود.

بروارد توضیح داد که چگونه تغییر دامنه ایجاد شد. طرح‌های مهندسی که از مشتریان دریافت می‌شد سنگین‌تر، متراکم‌تر و پیچیده‌تر می‌شدند. مشخص شد که اشنایدر الکتریک نیاز به ارائه قابلیت های تست UPS قوی تری دارد. تسهیلات ادغام جدید مکان آشکاری برای قرار دادن آن بود، حتی اگر پروژه قبلاً طراحی و محدوده شده بود. که قدرت مشارکت را آزمایش کرد. اما هر دو طرف متوجه شدند که چگونه این کار را انجام دهند: اشنایدر الکتریک راه هایی برای کاهش نیاز برق خود پیدا کرد و Compass پیکربندی برق کل تاسیسات را مجدداً پیکربندی کرد.

بروارد گفت: “این پروژه پاسخی به روند رو به رشد تجهیزاتی بود که قبل از ارسال به مراکز داده در ماژول های بزرگتر ادغام می شدند.”

پیوندهای صنعتی

مشارکت اشنایدر الکتریک با Compass بخشی از یک 3 میلیارد دلار، قرارداد چند ساله فناوری مرکز داده. در حالی که این پیوند از نظر مقیاس در سطح بالایی از مشارکت های صنعتی قرار می گیرد، صنعت احتمالا شاهد موج جدیدی از توافقات زنجیره تامین خواهد بود زیرا تقاضا برای خدمات دیجیتال همچنان در حال رشد است.

به گفته Onnec Group، یک شرکت خدمات فناوری اطلاعات مستقر در بریتانیا، مراکز داده با چالش‌های «سه‌گانه» مواجه هستند، مشکلات زنجیره تامین، اهداف حیاتی اما دستیابی به اهداف پایداری و کمبود مهارت‌ها همگی مانع رشد می‌شوند.

Onnec در گزارش خود گفت: “تیم های مرکز داده نمی توانند به تنهایی حجم کاری رو به رشد را برای ارائه مرکز داده عالی مدیریت کنند.” چالش های زنجیره تامین گزارش (PDF).

“آنها به شرکای قوی – مانند تامین کنندگان محصول ماهر و یکپارچه سازان سیستم های خبره – و یک اکوسیستم کانال قوی برای هدایت زنجیره تامین، پشتیبانی از اندازه گیری ESG و ارائه پروژه های مرکز داده پیچیده از طریق فلسفه های طراحی جامع نیاز دارند.”


Source link