چشم انداز فروش سیسکو برآورد ها را برجسته می کند ، اما سود ناامید کننده است

(بلومبرگ) – سیسکو سیستمز ، بزرگترین سازنده تجهیزات شبکه های کامپیوتری ، پیش بینی مثبتی برای رشد فروش در سالهای آینده ارائه داد ، اما تحلیلگران را با پیش بینی سود خود ناامید کرد.

به گفته تحلیلگران و سرمایه گذاران در چهارشنبه آینده ، درآمد طی 5 سال آینده به 5 تا 7 درصد افزایش می یابد. که از پیش بینی های وال استریت پیشی گرفت. سود هر سهم ، بدون احتساب اقلام خاص ، تقریباً با همان نرخ افزایش می یابد – و این همان جایی است که شرکت کوتاهی کرد. تحلیلگران به دنبال بهره وری بیشتر بودند تا بتوانند سود را با سرعت بیشتری نسبت به فروش افزایش دهند.

سهام سیسکو پس از این رویداد در نیویورک 0.5 درصد کاهش یافت و به 57.56 دلار رسید. آنها هنوز 29 درصد در سال جاری افزایش یافته اند.

چاک رابینز ، مدیر ارشد اجرایی گفت: سیسکو به سرمایه گذاری در فرصت های تجاری ادامه می دهد ، اما در میان کمبود جهانی قطعات نیمه رسانا با هزینه بالای قطعات دست و پنجه نرم می کند.

او در مصاحبه ای گفت: “این بسیار ناامید کننده است زیرا ما نمی توانیم تمام محصولاتی را که مشتریان ما می خواهند ارائه دهیم.” به گفته وی ، اگرچه این محدودیت ها احتمالاً در سال آینده کاهش می یابد ، اما سیسکو پول خود را در پروژه هایی که رشد درآمد طولانی مدت آن را افزایش می دهد ، ریخته است. این بدان معناست که بر سود هر سهم تأکید کمتری داشته باشید.

رابینز در تلاش است تا شخص معتبر دره سیلیکون را به ارائه دهنده خدمات شبکه ای که از طریق اینترنت ارائه می شود و فروشنده نرم افزار تبدیل کند – نه فقط یک تامین کننده تجهیزات.

این شرکت به طور سنتی بخش عمده ای از درآمد خود را از سوئیچ ها و روترهای گران قیمت تشکیل می دهد که ستون فقرات شبکه های کامپیوتری را تشکیل می دهند ، اما این امر در حال تغییر است. پیش بینی می شود درآمد حاصل از اشتراک ها تا سال 2025 به 50 درصد از کل Cisco برسد.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ ، وال استریت پیش بینی کرده بود که رشد درآمد در سال مالی 2022 به 6 درصد برسد و سپس کند شود. اما آنها امید بیشتری به درآمد داشتند ، به طوری که پیش بینی می شد رشد اقتصادی تا سال 2025 به 9 درصد برسد.

مدیران شرکت سن خوزه واقع در کالیفرنیا گفتند سیسکو از شیفت کار از خانه تقویت می شود. شرکت ها برای ارتقاء سخت افزار و نرم افزار خود عجله می کنند تا تغییرات را برآورده کنند. آنها امنیت را اضافه کرده و حجم کار را به ارائه دهندگان خدمات ابری تغییر می دهند ، بازاری که سیسکو در حال حاضر با محصولات جدید به طور فزاینده ای در حال ارائه آن است.