چرا گوگل نمی تواند در مورد هر کاهش رتبه به شما بگوید؟

در یک تبادل اخیر توییتر، رابط جستجوی گوگل، دنی سالیوان، بینشی در مورد نحوه مدیریت عملکردهای هرزنامه الگوریتمی و کاهش رتبه توسط موتور جستجو ارائه کرد.

این بحث توسط صاحب یک وب سایت آغاز شد شکایت در مورد از دست دادن قابل توجه ترافیک و عدم توانایی در درخواست بازبینی دستی.

سالیوان تصریح کرد که یک سایت ممکن است تحت تأثیر یک عمل هرزنامه الگوریتمی قرار گیرد یا به دلیل عوامل دیگر رتبه خوبی نداشته باشد.

او تاکید کرد که بسیاری از سایت‌هایی که افت رتبه را تجربه می‌کنند، به اشتباه آن را به یک اقدام هرزنامه الگوریتمی نسبت می‌دهند در حالی که ممکن است اینطور نباشد.

من به سایت‌های زیادی نگاه کرده‌ام که در آن‌ها افراد در مورد از دست دادن رتبه‌بندی شکایت کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند که یک اقدام الگوریتمی هرزنامه علیه آنها دارند، اما اینطور نیست. “

سالیوان بیانیه کامل به شما در درک چالش های شفافیت گوگل کمک می کند.

علاوه بر این، او توضیح می دهد که چرا تمایل به بررسی دستی برای نادیده گرفتن رتبه بندی های خودکار ممکن است نادرست باشد.

چالش ها در شفافیت و مداخله دستی

سالیوان ایده ارائه شفافیت بیشتر در کنسول جستجو را تأیید کرد، که احتمالاً صاحبان سایت را از اقدامات الگوریتمی مشابه اقدامات دستی آگاه می کند.

با این حال، او دو چالش اساسی را برجسته کرد:

  1. آشکار کردن نشانگرهای هرزنامه الگوریتمی می تواند به بازیگران بد اجازه دهد تا سیستم را بازی کنند.
  2. اقدامات الگوریتمی مختص سایت نیستند و به صورت دستی قابل برداشتن نیستند.

سالیوان از ناامیدی ناشی از ندانستن علت کاهش ترافیک و ناتوانی در برقراری ارتباط با کسی در مورد آن ابراز همدردی کرد.

با این حال، او نسبت به تمایل به مداخله دستی برای نادیده گرفتن رتبه بندی سیستم های خودکار هشدار داد.

سالیوان بیان می کند:

«…شما واقعاً نمی‌خواهید فکر کنید: «اوه، ای کاش یک اقدام دستی داشتم، این خیلی راحت‌تر بود.» شما واقعاً نمی خواهید که سایت شخصی شما مورد توجه تحلیلگران هرزنامه ما قرار گیرد. اول، اینطور نیست که اقدامات دستی به نحوی فورا پردازش شوند. دوم، این فقط چیزی است که ما در مورد یک سایت در آینده می دانیم، به خصوص اگر بگوید تغییر کرده است اما واقعاً تغییر نکرده است.

تعیین مفید بودن و قابل اعتماد بودن محتوا

سالیوان فراتر از هرزنامه‌ها، سیستم‌های مختلفی را مورد بررسی قرار داد که مفید بودن، سودمندی و قابلیت اطمینان محتوا و سایت‌ها را ارزیابی می‌کنند.

وی اذعان داشت که این سیستم‌ها ناقص هستند و ممکن است برخی از سایت‌های باکیفیت آن‌طور که باید شناخته نشوند.

برخی از آنها واقعاً رتبه خوبی دارند. اما آنها به اندازه کافی در موقعیت های کوچک به سمت پایین حرکت کرده اند که کاهش ترافیک قابل توجه است. آنها تصور می کنند که مشکلات اساسی دارند، اما واقعاً ندارند – به همین دلیل است که ما یک بخش کامل در مورد این موضوع را به صفحه کاهش ترافیک اشکال زدایی خود اضافه کردیم.

سالیوان بحث‌های جاری را درباره ارائه شاخص‌های بیشتر در کنسول جستجو برای کمک به سازندگان برای درک عملکرد محتوایشان فاش کرد.

موضوع دیگری که من در مورد آن بحث کرده‌ام، و در این مورد تنها نیستم، این است که آیا می‌توانیم کارهای بیشتری در کنسول جستجو انجام دهیم تا برخی از این شاخص‌ها را نشان دهیم. همه اینها چالش برانگیز است مانند همه چیزهایی که من در مورد هرزنامه گفتم، در مورد اینکه چگونه نمی‌خواهیم به سیستم‌ها اجازه بازی داده شوند، و همچنین اینکه چگونه دکمه‌ای وجود ندارد که ما فشار می‌دهیم که مانند “در واقع مفیدتر از آن چیزی است که سیستم‌های خودکار ما فکر می‌کنند – آن را بهتر رتبه‌بندی کنید. !» اما شاید راهی وجود داشته باشد که بتوانیم بیشتر به اشتراک بگذاریم، به نحوی که به همه کمک کند و همراه با راهنمایی بهتر، به سازندگان کمک کند.”

حمایت از ناشران کوچک و پیشرفت مثبت

در پاسخ به پیشنهاد براندون سالتالاماکیا، بنیانگذار RetroDodo، در مورد بررسی دستی سایت‌های “خوب” و ارائه راهنمایی، سالیوان نظرات خود را در مورد راه‌حل‌های بالقوه به اشتراک گذاشت.

او به بررسی ایده هایی مانند خوداظهاری از طریق داده های ساختاریافته برای ناشران کوچک و یادگیری از آن اطلاعات برای ایجاد تغییرات مثبت اشاره کرد.

من در مورد اینکه با ناشران کوچک چه کنیم و با داده‌های ساختاریافته و چگونه می‌توانیم از آن بیاموزیم و از آن به طرق مختلف استفاده کنیم، افکاری را بررسی و پیشنهاد کرده‌ام. چیزی که خیلی جلوتر از خودم و بدون قول های معمول است، اما بله، من فکر می کنم و امیدوارم راه هایی برای پیشرفت مثبت تر باشد.»

سالیوان گفت که او نمی تواند یک شبه قول بدهد یا تغییراتی را اجرا کند، اما ابراز امیدواری کرد که راه هایی برای پیشرفت مثبت پیدا کند.


تصویر ویژه: Tero Vesalainen/Shutterstock