چرا گوگل ساختار سایت سلسله مراتبی را برای سئو توصیه می کند؟

گری ایلیس از گوگل به سوالی در مورد ساختار سایت پاسخ داد و توضیح داد که چرا ساختار سایت سلسله مراتبی برای سئو خوب است و چه زمانی استفاده از ساختار سایت مسطح مشکلی ندارد.

گری دلیل خوبی ارائه می دهد که چرا ساختار سایت سلسله مراتبی انتخاب خوبی است و چرا ساختار سایت مسطح برای وب سایت های ساده مناسب است.

ساختار سایت مسطح

ساختار سایت صاف زمانی است که هر صفحه دارای یک لینک از صفحه اصلی است که باعث می شود کل سایت تنها با یک کلیک از صفحه اصلی فاصله داشته باشد.

به آن ساختار مسطح می گویند، زیرا اگر ساختار پیوند دهنده تجسم می شد، مسطح بود و همه چیز در یک سطح زیر صفحه اصلی به هم پیوند می خورد.

ساختار سایت مسطح در زمانی به وجود آمد که مردم از دایرکتوری‌های وب و همچنین از پیوندهای متقابل (که در آن دو سایت توافق می‌کردند به یکدیگر پیوند دهند) پیوند می‌گرفتند.

ساختار سایت با ساختار مسطح بخشی از استراتژی SEO برای گسترش رتبه صفحه به هر صفحه بود که به هر یک از آنها حداکثر توانایی برای رتبه بندی را می داد. این مهم بود زیرا این در زمانی بود که سایت با بالاترین مقدار PageRank بالاترین رتبه را داشت.

گوگل در نهایت نفوذ قوی PageRank را به عنوان یک عامل رتبه بندی کاهش داد تا سایت های مرتبط با رتبه بندی پایین تر شانس بیشتری برای رتبه بندی داشته باشند.

این تغییر تقریباً هر دلیلی را برای استفاده از ساختار فایل مسطح حذف کرد.

ساختار سایت سلسله مراتبی

در زمینه ساختار سایت، سلسله مراتب روشی برای سازماندهی یک سایت بر اساس کلی ترین سطح موضوع سایت به موضوعات فرعی خاص است.

صفحه اصلی بالاترین سطح سلسله مراتب است، در حالی که دسته ها و صفحات وب پایین تر از صفحه اصلی به طور فزاینده ای از نظر موضوع در یک سلسله مراتب سازمان یافته ایده آل می شوند.

این شیوه سازمان‌دهی به ناشران این فرصت را می‌دهد تا دسته‌بندی‌ها را بر اساس موضوع ایجاد کنند، چیزی که SEO در ابتدا «موضوع» یا «موضوع موضوع» می‌نامیدند، اما امروزه صرفاً به عنوان موضوع نامیده می‌شود.

به عنوان مثال، صفحه اصلی می تواند موضوع را برای کل سایت نشان دهد، مانند Science. سطوح بعدی پایین می توانند دسته هایی مانند نجوم، گیاه شناسی، زمین شناسی، هواشناسی و روانشناسی باشند.

با نگاهی به مقوله نجوم، می‌توان به طور فزاینده‌ای زیرمجموعه‌های خاصی برای موضوعات اخترفیزیک، کیهان‌شناسی، نجوم رصدی، علوم سیاره‌ای و نجوم ستاره‌ای وجود داشت.

هر رده و/یا سطح زیرمجموعه حاوی مقالاتی است که موضوعی مشابه دسته آنها دارند.

همچنین ببینید: جان مولر گوگل نکاتی را برای ساده سازی ساختار سایت به اشتراک می گذارد

همچنین به عنوان ساختار تاکسونومیک سایت شناخته می شود

ساختار سایت سلسله مراتبی به عنوان ساختار سایت طبقه بندی نیز شناخته می شد. دایرکتوری های وب محبوب اوایل دهه 2000 مانند پروژه دایرکتوری باز DMOZ گفته می شود که در یک ساختار سایت طبقه بندی سازماندهی شده اند.

صفحه اصلی موضوع اصلی (دایرکتوری وب) را نشان می دهد که از آن دسته بندی ها، زیرمجموعه ها و صفحات وب به تدریج خاص پیوند داده شده است.

معماری سایت تاکسونومیک فهرست راهنمای DMOZ

ساختار تاکسونومیک سایت

همچنین به عنوان ساختار سایت هرمی شناخته می شود

ساختارهای سایت سلسله مراتبی و طبقه بندی نیز به عنوان ساختار سایت هرمی تجسم شدند. بالای هرم نمایانگر صفحه اصلی است و در زیر آن دسته بندی ها، زیرمجموعه ها و صفحات وب به طور متوالی دانه بندی شده است.

ساختار سایت هرمی

ساختار سایت سیلو

راه چهارمی برای تجسم معماری سایت وجود داشت که همزمان با سه روش قبلی بود که ساختار سایت Silo نام داشت.

برخی از سئوکاران ممکن است تعجب کنند که بدانند ساختار سایت ilo به اوایل دهه 2000 باز می گردد، که توسط یکی از قدیمی ترین سئوکاران مکتب قدیمی، بروس کلی، به عنوان روشی متفاوت برای تجسم ساختار وب سایت اختراع شده است.

مانند سه ساختار قبلی سایت، ساختار سایت siled یک موضوع کلی در بالا دارد و دسته بندی ها، زیرمجموعه ها و صفحات وب به صورت متوالی در ساختار سایت پایین تر است.

ساختار سایت سیلو

سلسله مراتبی در مقابل تاکسونومیک در مقابل هرم در مقابل ساختار سایت سیلو

تجسم برای هر شکل از ساختار سایت متفاوت است. اما همه آنها دقیقاً همان شیوه سلسله مراتبی سازماندهی یک وب سایت را بر اساس دسته بندی موضوعات با موضوع کلی در سطوح بالا و بعدی در زیر آن توصیف می کنند که به تدریج در سلسله مراتب دسته ها و صفحات وب خاص می شود.

همه آنها روشهای متفاوتی برای تجسم یک چیز هستند: ساختار سایت سلسله مراتبی.

چیزی که تا به حال باید کاملاً مشخص باشد این است که هیچ چیز هوشمندانه، منحصر به فرد یا جادویی در مورد ساختار سایت تاکسونومیک، سیلو یا هرمی وجود ندارد، آنها فقط راه های مختلفی برای تجسم ساختار سایت سلسله مراتبی هستند، که خود یک راه منطقی و اجتناب ناپذیر برای سازماندهی یک سایت است. سایت اینترنتی.

کدام بهتر است، ساختار سایت سلسله مراتبی یا مسطح؟

سوال کننده پرسید:

ساختار کدام دسته: ساختار سلسله مراتبی یا مسطح برای وب سایت من؟

گری ایلیس پاسخ داد:

“من فکر می کنم این تا حد زیادی به اندازه سایت بستگی دارد.

برای یک سایت بزرگ احتمالاً بهتر است ساختار سلسله مراتبی داشته باشد. که به شما امکان می دهد فقط در یک بخش کارهای عجیب و غریب انجام دهید، و همچنین به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به طور بالقوه با بخش های مختلف رفتار متفاوتی داشته باشند، به خصوص در مورد خزیدن.

به عنوان مثال، داشتن یک بخش /news/ برای محتوای خبری و /archives/ برای محتوای قدیمی به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا /news/ را سریعتر از فهرست دیگر بخزند. اگر همه چیز را در یک فهرست قرار دهید، به سختی امکان پذیر است.

مربوط: ساختار سایت و پیوند داخلی در سئو: چرا مهم است

ساختار سایت سلسله مراتبی

گری دلیل بزرگی برای استفاده از ساختار سایت سلسله مراتبی ارائه می‌کند، زیرا به گوگل این فرصت را می‌دهد تا با بخش‌های مختلف متفاوت رفتار کند، از جمله در نظر گرفتن یک بخش از یک وب‌سایت که با موضوع اخبار سروکار دارد. هر دسته از یک صفحه وب می‌تواند موضوع متفاوتی باشد که به گوگل کمک می‌کند تا سایت را به بخش‌هایی تقسیم کند و بداند هر کدام در مورد چیست.

ساختار سلسله مراتبی سایت، آنقدر خوب است که سئوکاران مجبور شدند چهار نام برای آن بگذارند.

در ساعت 1:35 ثانیه به پاتوق ساعات اداری گوش دهید.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/NotionPic