چرا و چگونه از آنها استفاده کنید • Yoast

استفاده از کلمات انتقالی در نوشتار خود می تواند به شما کمک کند خوانایی محتوای خود را افزایش دهید. آنها به جریان متن شما کمک می کنند و به خوانندگان رابطه بین عبارات و پاراگراف ها را نشان می دهند. به همین دلیل است که بررسی خوانایی در Yoast SEO بازخوردی را در مورد استفاده شما از کلمات انتقالی ارائه می دهد. اما کلمات گذار چیست و چرا اینقدر مهم هستند؟ و چگونه باید از آنها استفاده کرد؟

فهرست مطالب

کلمات انتقالی چیست؟

کلماتی مانند «و»، «اما»، «پس» و «چون» کلمات انتقالی هستند. زیرا آنها رابطه بین عبارات، جملات یا حتی پاراگراف ها را به خوانندگان شما نشان می دهند.

به نوعی، کلمات انتقالی چسبی هستند که متن شما را در کنار هم نگه می دارد. بدون آنها، متن شما مجموعه ای از جملات است. با آنها، اجزای منفرد در کنار هم قرار می گیرند و یک کل را تشکیل می دهند.

یک مثال

بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

دومینو را هل دادم. در نتیجه سقوط کرد.

هنگامی که یک جمله را با “در نتیجه” شروع می کنید، خواننده شما بلافاصله دو چیز را می داند: اول، اتفاقی که در جمله اول افتاد باعث چیزی شد. و دوم، جمله دوم قرار است اثر را توصیف کند.

با استفاده از عبارت “در نتیجه”، نشان می دهید که دو جمله جداگانه بخشی از یک فرآیند هستند. حتی بدون خواندن بقیه جمله، خواننده شما می تواند حدس بزند چه چیزی در راه است.

کلمات انتقالی می توانند (تقریبا) هر چیزی را به هم متصل کنند

از عبارات کوتاه گرفته تا کل پاراگراف ها! مثلا:

من از همراهی او لذت می برم، زیرا او همیشه داستان های جالبی تعریف می کند.

در این مورد، «زیرا» دو جمله را به هم متصل نمی کند، بلکه دو بند را به هم متصل می کند. برای خواننده شما توضیح می دهد چرا شما از همراهی او لذت می برید و این امر باعث می شود که آنها بتوانند متن شما را دنبال کنند.

کلمه انتقال در انتهای جمله

همیشه لازم نیست کلمات انتقالی را در ابتدای جمله قرار دهید. مثلا:

او پسر بسیار خوبی است. مثلاً دیروز ما را برای شام بیرون آورد.

حتی اگر “مثلا” در انتهای جمله قرار می گیرد، همچنان اطلاعاتی را در مورد چگونگی ارتباط این دو جمله در اختیار خواننده قرار می دهد.

آیا واقعا تفاوتی ایجاد میکند؟

ممکن است فکر کنید: آیا واقعاً کلمات انتقالی هستند که مهم؟ خوب، بیایید به یک متن با و بدون کلمات انتقال نگاه کنیم. بelow، دو متن می بینید. متن الف کلمات انتقالی ندارد و متن B دارای کلمات است.

متن الف
من قصد دارم چند دلیل را توضیح دهم که چرا تمرین برای یادگیری مهارت ها مهم است. تنها راه برای تسلط واقعی بر یک مهارت، انجام کارهایی است که باید در دنیای واقعی انجام دهید. من فکر می کنم تمرین می تواند یک روش سرگرم کننده برای قرار دادن ساعات ضروری باشد. افرادی هستند که مخالف هستند. گفته می شود که مردم تمایل دارند تنها 10 تا 20 درصد چیزهایی را که شنیده یا خوانده اند به خاطر بسپارند. وقتی تئوری را عملی کنید، این عدد تا 90 درصد افزایش می یابد. دنبال کردن توضیحات با تمرین کلید تسلط بر یک مهارت است.

متن B
در این پاراگراف، من قصد دارم چند دلیل را توضیح دهم که چرا تمرین برای تسلط بر مهارت ها مهم است. اولا، تنها راه برای یادگیری واقعی یک مهارت این است که واقعاً کارهایی را که باید در دنیای واقعی انجام دهید انجام دهید. دوما، فکر می کنم تمرین می تواند یک روش سرگرم کننده برای قرار دادن ساعات ضروری باشد. وجود دارد، با این حال، افرادی که مخالف هستند. ثالثا، و مهمتر از همه، گفته می شود که مردم تمایل دارند تنها 10 تا 20 درصد از آنچه را که می خوانند یا می شنوند به خاطر بسپارند. علاوه بر این، وقتی تئوری را در عمل قرار دهید، این عدد به 90٪ افزایش می یابد. در نتیجه، دنبال کردن توضیحات با تمرین کلید تسلط بر یک مهارت است.


متن A پاراگراف وحشتناکی نیست. اما خواندن آن آسان نیست، اینطور است؟
به علاوه، تیext B کار بهتری را نشان می دهد که سه استدلال جداگانه برای حمایت از عبارت با یک نتیجه قطعی وجود دارد. خواننده هرگز نباید تعجب کند که آیا یک جمله هنوز به استدلال قبلی تعلق دارد یا یک استدلال جدید. حتی رابطه بین جملات را در یک آرگومان نشان می دهد. در نتیجه، خواندن متن B برای افراد آسان‌تر خواهد بود، بنابراین برای مدت طولانی‌تری در صفحه شما می‌مانند.

انواع کلمات انتقالی

بر اساس نوع انتقالی که می خواهید انجام دهید، کلمات انتقالی را می توان به چند دسته تقسیم کرد. اغلب چندین کلمه برای یک انتقال وجود دارد. گاهی اوقات دقیقاً به یک معنا هستند و گاهی اوقات تفاوت های جزئی وجود دارد. اگر زبان مادری نیستید یا به طور کلی با زبان مشکل دارید، احتمالاً باید مطالعه و تمرین کنید استفاده از آنها

انتقال کلمه / عبارت مثال جمله مثال
علت و معلول بنابراین، در نتیجه، بنابراین، در نتیجه خسته ام. از این رو، من میرم بخوابم.
شفاف سازی یعنی به عبارتی روشن شود ما شما را رها می کنیم. به عبارت دیگر، تو اخراجی.
تضاد اما، با این حال، از سوی دیگر من عاشق میوه نیستم با این حال، من عاشق موز هستم.
مثال به عنوان مثال، به عنوان مثال عصرها دوست دارم استراحت کنم. برای مثال، از تماشای تلویزیون لذت می برم.
تاکید مهمتر از همه، قطعا دلایل زیادی برای ورزش منظم وجود دارد. بالاتر از همه، شما را سالم نگه می دارد.
شمارش اولا/ثانیا، بیشتر، و علاوه بر این، علاوه بر این امروز میخوام یه پست بنویسم علاوه بر این، در حال ضبط چند درس ویدیویی هستم.
زمان در همین حال، در طول، متعاقبا، پس از آن من با بیان اینکه کلمات انتقالی چیست شروع می کنم. بعد از آن، من به شما می گویم که چرا باید همیشه از آنها استفاده کنید.
شباهت به همین ترتیب، به همین ترتیب، در همین راستا او خیلی تلاش کرد تا از مهمانانش پذیرایی کند. به همین ترتیب، تمام جان و دلش را در پختن یک شام عالی گذاشت.
خلاصه/نتیجه گیری در پایان، به طور خلاصه، به طور خلاصه در نتیجه، کلمات انتقال جنبه مهمی از کپی رایتینگ SEO هستند.
جدول 1: کلمات انتقالی با جملات مثال

این مقاله را برای کلمات انتقالی در زبان های دیگر بررسی کنید.

چرا کلمات انتقال برای سئو مهم هستند؟

همانطور که قبلاً دیدیم، کلمات انتقالی خواندن و درک یک متن را آسان‌تر می‌کنند. آنها یکی از عوامل کلیدی برای خوانایی هستند. و خوانایی برای سئو بسیار مهم است.

علاوه بر این، کلمات انتقالی نقش مهمی در ساختار متن شما دارند. درک یک متن با ساختار مناسب آسان تر خواهد بود، که خواندن وبلاگ شما را آسان تر می کند. این به جذب خوانندگان کمک می کند و بنابراین به سئو کمک می کند!

چک کلمه انتقال در Yoast SEO چه می کند؟

بررسی کلمات انتقال در Yoast SEO ارزیابی می کند که آیا شما به اندازه کافی از کلمات انتقال استفاده می کنید یا نه. اگر حداقل 30٪ از جملات در متن شما حاوی یک کلمه انتقال باشد، چراغ راهنمایی خواهد بود سبز. شما یک نور نارنجی اگر آنها را در بیش از 20٪ یا در کمتر از 30٪ از جملات خود استفاده کنید. نور خواهد بود قرمز اگر کمتر از 20 درصد جملات متن شما حاوی کلمه انتقال باشد. این کمتر از 1 در 5 جمله خواهد بود.

آیا می خواهید در مورد اینکه چگونه به اندازه گیری های دقیق چک کلمات انتقالی و سایر بررسی های خوانایی رسیدیم بیشتر بخوانید؟ سپس باید مقاله ما را در مورد انتخاب های روش شناختی تحلیل خوانایی بخوانید.

چگونه استفاده خود را بهبود ببخشید

در حالی که همه از کلمات انتقالی استفاده می کنند، همه به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند. و مردم ممکن است ندانند چگونه از آنها به درستی استفاده کنند. به همین دلیل مهم است که کلمات انتقالی خود و زمان استفاده از آنها را بدانید و از رابطه بین افکار و ایده های خود در متن خود آگاه باشید.

بیایید هر دوی اینها را با کمی جزئیات بیشتر بررسی کنیم.

کلمات را بشناسید (و زمان استفاده از آنها)

این واضح به نظر می رسد، اما خوب است که به خاطر بسپارید: همه کلمات انتقالی مختلف و معنی آنها را بدانید! حتی اگر یک زبان مادری هستید، ممکن است خوب باشد که هر چند وقت یکبار حافظه خود را تازه کنید. به خصوص از کلمات انتقالی اغلب کاملاً ظریف هستند و واقعاً به زمینه بستگی دارند.

رابطه بین افکار خود را در متن خود درک کنید

اغلب اوقات، مردم شروع به نوشتن می کنند و فقط می بینند که چه اتفاقی می افتد. اگر می خواهید از کلمات انتقال موثرتر استفاده کنید، باید متن خود را به یک مقدمه، بدنه و نتیجه تقسیم کنید. سپس، باید مطمئن شوید که می دانید هر پاراگراف چه هدفی را دنبال می کند.

بعد، متن خود را در سطح جمله بررسی کنید. فرصت هایی را برای انتقال منطقی پیدا کنید. اگر با این مشکل دارید، سعی کنید متون نویسندگان دیگر را بخوانید و ببینید چگونه از کلمات انتقالی استفاده می کنند.

کمک خواستن؟

اگر می خواهید در مورد کلمات انتقال و نحوه نوشتن محتوای عالی بیشتر بدانید، دوره آموزشی SEO Copywriting ما می تواند به شما کمک کند. شما با Yoast SEO Premium به این دوره و تمام دوره های دیگر سئو ما دسترسی پیدا می کنید، که به شما امکان دسترسی به ویژگی های اضافی در افزونه Yoast SEO را نیز می دهد.

اگر از Shopify استفاده می‌کنید و می‌خواهید روی خوانایی سایت خود کار کنید، می‌توانید برنامه Yoast SEO برای Shopify را بررسی کنید.

نتیجه

کلمات انتقالی برای خوانایی متن شما بسیار مهم هستند. آنها توضیح می دهند، مثال می زنند و به خوانندگان شما کمک می کنند تا متون شما را درک کنند. اگر با کلمات انتقالی مشکل دارید، حتما مطالعه و تمرین کنید! علاوه بر این، به ساختار متن خود نیز توجه کنید. اگر نکته و هدف پاراگراف های خود را درک کنید، انتخاب بهترین کلمات انتقالی موجود آسان تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از تحلیل خوانایی در Yoast SEO »

به یک سری حرفه ای Yoast SEO تبدیل شوید

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور