چرا نقش مدیر ارشد داده ضروری است اما پر از چالش است

در مورد تقاضا برای دانشمندان در مورد تقاضا اما کمبود آنها بسیار ساخته شده است. با این حال ، نقش مدیر ارشد داده کم ارزش و اساسی است. به نظر می رسد پر کردن به طور موثر نیز دشوار است.

نقش CDO نقش جدیدی است که گمان می رود برای اولین بار توسط کاترین کلای دوس در پایتخت یک در سال 2002 انجام شود. به آرامی ، سایر شرکت های بزرگ CDO خود را استخدام کردند و افزایش موج جزر و مدی داده ها که روزانه ایجاد می شود ، موقعیت اجرایی را به یک نقش اساسی تبدیل کرده است .

CDO بودن یک مسئولیت بزرگ است. شما مسئول ترجمه مقادیری هستید که شرکت شما برای کل کسب و کار تولید می کند. ”گفت کارلا دیاز ، بنیانگذار جستجوی پهن باند. “آنها همچنین عملیات و استراتژی های شرکت شما را دیکته می کنند ، زیرا نتیجه نهایی این است که چگونه این تصمیمات بر معیارهای کلی کسب و کار تأثیر می گذارد.”

با این حال، گارتنر تحقیقات نشان داده است که تنها نیمی از استخدام های CDO موفقیتآمیز تلقی می شود و میانگین تصدی در این سمت فقط 2.4 سال است. سد راه های مختلف ، چه داخلی و چه خارجی ، یک موقعیت اجرایی را ایجاد می کنند که به نظر می رسد موضع فزاینده ای مهم است که به سرعت چرخش می کند و احتمال موفقیت سکه را دارد.

این به دلیل عدم استخدام نیست. دو سوم شرکت ها بررسی شده توسط NewVantage Partners در سال 2019 یک مدیر ارشد داده مستقر بود ، در حالی که در سال 2012 فقط 12 درصد بود. برخی از شرکت ها با سمت مدیر ارشد داده و تجزیه و تحلیل ، نقش مدیر ارشد داده را بیشتر می کنند.

چرا گردش مالی؟

یک مسئله عدم تعریف برای نقش ضروری فزاینده است – چیزی که در نظرسنجی NewVantage برجسته بود.

به عنوان مثال ، 38٪ از شرکت های پاسخ دهنده گفتند که یک نماینده تغییر خارجی در نقش مدیر ارشد داده می خواهند ، در حالی که 32٪ به دنبال یک شرکت داخلی هستند. تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که CDO خود را مسئولیت اصلی داده ها در سازمان می دانند ، اما 28٪ یک نقطه خاص از پاسخگویی را تعریف نکرده اند و تقریباً به همان میزان گفته اند که این نقش باید چندین ویژگی را ترکیب کند. فقط 11٪ از شرکت ها این نقش را به عنوان مسئولیت درآمد تعیین کرده اند. و 17.5٪ از مدیران پاسخ دهنده فکر می کردند که این نقش موقت است یا غیر ضروری است – این در حالی است که 12٪ فقط یک سال قبل بود.

انتظار می رود شغل CDO شامل مسئولیتهای مختلف در بسیاری از کارکردهای مختلف تجاری باشد. داده ها از گارتنر نشان می دهد که CDO مسئولیت هایی را گزارش کرده است که دامنه آن از کیفیت داده ها و حاکمیت تا استراتژی ، علم داده و رهبری اندیشه را در بر می گیرد. میراندا یان ، بنیانگذار VinPit ، گفت: تحقیقات گذشته نشان داده است که CDO ها اغلب شامل تجزیه و تحلیل داده ها ، کسب درآمد ، توسعه برنامه ها ، معماری داده ها و اخلاق داده ها هستند. “این سازمان باید نقش CDO ها را روشن و قابل دستیابی کند. ” “سازمان باید درمورد نیازهای خود شفاف باشد ، و به همین ترتیب باید استخدام کنند.”

فراتر از تجارت خود ، CDO ها همچنین باید تحولات بخش خود و حتی به طور گسترده تری را ردیابی کنند. “من فکر می کنم ناگفته نماند که CDO بودن صرفاً درک جایگاه شرکت شما در اقتصاد و بخشی که در آن کار می کنید نیست ، بلکه به طور کلی از منظر اقتصادی برخوردار است. ” “یکی از CDO هایی که قبلاً از نزدیک با آنها کار کردم اظهار داشت که در موقعیت خود ، آنها تقریباً باید مانند افراد حرفه ای باشند.”

بخشی از مشکل ممکن است این باشد که شرکتهای کمتری خود را به عنوان داده محور تعریف می کنند. در سال 2019 ، فقط 31٪ از شرکت ها به NewVantage گفتند که داده هدایت می شوند ، این در حالی است که 37٪ در 2017 و 32٪ در 2018 کاهش یافته است. توجیه کردن تمرکز بر استخدام CDO یا استخدام برای این کار دشوار است ، اگر این کار را نکنید داده ها را برای کارهای تجاری خود ضروری می دانید.

Satya Sidhartha Parija ، یکی از بنیانگذاران و مدیر CMO از DoctorSpring ، گفت: اما همچنین طبقه بندی نقش CDO فقط به عنوان یک فناوری ، یک اشتباه است. “در حالی که CDO ها عموماً از یک زمینه تکنولوژیکی ناشی می شوند ، محدود کردن کار فقط به همین محدودیت توانایی نقش را محدود می کند. ” وی گفت ، CDO موثر قادر خواهد بود كه رویكرد گسترده تر و استراتژیك تری را همراه با استقلال و بودجه قابل اعتماد برای دفتر اتخاذ كند.

مزایای CDO

علی رغم چالش های موجود در تعریف نقش ، مزایای CDO برای یک سازمان به طور فزاینده ای روشن است. طبق یک سال 2018 ، مشاغل دارای مدیر ارشد داده دو برابر یک استراتژی دیجیتالی روشن دارند KPMG نظر سنجی. همانطور که گفته شد ، مدیران اجرایی اغلب این استراتژی ها را فقط به صورت متوسط ​​موثر یا بدتر و بیشتر در مراحل اولیه ارزیابی می کنند.

با نشان دادن CDO ها به طور فزاینده ای در مجموعه C ، سازمان ها تا حدی کنترل می کنند که آیا آنها موفق می شوند یا نه – و دور هم می مانند. دیاز گفت ، شاخه IT می تواند با ایجاد و ساده سازی زیرساخت های دیجیتالی از CDO پشتیبانی کند تا گزارش های دقیق تری تولید کند. این گزارشات به نوبه خود به CDO در تدوین برنامه ها و اهداف بهتر برای شرکت کمک می کند.

CDO همچنین یک مزیت رقابتی را فراهم می کند. دو سوم شرکت ها با یک مدیر ارشد داده می گویند که آنها در سهم بازار و نوآوری مبتنی بر داده ، رقبای خود را شکست می دهند ، IBM نظرسنجی در سال 2016 یافت شد. وقتی این مدیران از پشتیبانی IT و تخصص برای پیگیری م effectivelyثر تحولات صنعت و بکارگیری آنها در استراتژی داده های شرکت برخوردار هستند ، افزایش درک نقش به عنوان ضروری است.