چرا فناوری UPS هوشمند برای انعطاف پذیری شبکه حیاتی است | دانش مرکز داده

نظرسنجی اخیر از OMDIA، یک شرکت تحلیلگر و مشاوره، نشان داد که 90 درصد از اپراتورهای مرکز داده مورد بررسی احتمالاً سیستم‌های UPS را برای تعامل با شبکه و حمایت از طرح‌های مدیریت انرژی ضروری در چهار سال آینده مستقر خواهند کرد. این پذیرش در حالی صورت می‌گیرد که افزایش تقاضای انرژی و عدم تعادل لحظه‌ای مشترک در منابع انرژی تجدیدپذیر به طور فزاینده‌ای باعث ایجاد تغییرات فرکانس و در صورت عدم کنترل، قطع می‌شود. اینجاست که تعامل سرویس شبکه وارد می شود.

یک باتری هوشمند و سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برای تعامل با شبکه و متعادل کردن آن در طول دوره‌های بی‌ثباتی طراحی شده است – و مزایایی مانند صرفه‌جویی در هزینه، انعطاف‌پذیری عملیاتی بهبود یافته و حتی فرصت‌های تولید درآمد جدید را باز می‌کند.

در ادامه بخوانید تا بدانید چرا این سیستم های ذخیره انرژی برای تعادل شبکه حیاتی هستند.

مزایای فناوری UPS تعاملی شبکه

باتری های پشتیبان در یک UPS بیشتر از عمر خود را بدون استفاده می گذرانند. فناوری UPS هوشمند از سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری‌ها برای جمع‌آوری انرژی و آزادسازی آنی آن در هر زمان که نیاز بود استفاده می‌کند، بدون اینکه مانع از توانایی سیستم UPS برای محافظت از بار شود. علاوه بر این، یک یو پی اس تعاملی شبکه ای می تواند طراحی شود تا پاسخ کافی سریع برای تنظیم فرکانس دینامیکی ارائه دهد.

در اینجا نحوه انتخاب فناوری UPS مناسب برای اهداف تجاری آورده شده است.

اصول تعادل شبکه

یک UPS تعاملی با شبکه باید بتواند خدمات جانبی را تغذیه کند و در عین حال زمان اجرای باتری کافی را حفظ کند تا در صورت خرابی برق، امکان انتقال عادی به ژنراتورها را فراهم کند.

هنگامی که کنترل‌کننده خارجی یک تغییر فرکانس شبکه را تشخیص می‌دهد، به UPS فرمان می‌دهد تا این درخواست را دنبال کند و با شارژ یا تخلیه باتری‌ها در محدوده عملیاتی خود، به یک نقطه تنظیم قدرت مشخص تنظیم شود. UPS توان ورودی را برای دستیابی به اهداف یا خدمات خاص با کار در حالت های مختلف کنترل می کند.

درآمد و تعادل مزایای

یک یو پی اس تعاملی با شبکه می تواند مشاغل و کاربران انرژی خصوصی را قادر سازد تا انرژی ذخیره شده خود را تجاری کرده و هزینه های کلی انرژی را با استفاده از خدمات متعادل کننده کاهش دهند. این نوع مدیریت تضمین می کند که منبع تغذیه با تقاضای واقعی مطابقت داشته باشد، پایداری شبکه را تقویت کرده و امکان تولید درآمد و صرفه جویی در انرژی را فراهم می کند.

در برنامه های سرویس پاسخ فرکانس سریع، از سیستم های ذخیره سازی باتری یو پی اس برای جمع آوری انرژی و آزادسازی آنی آن استفاده می شود. روش دیگر، مدیریت تقاضا، که همچنین به عنوان “پیک تراشیدن” شناخته می شود، یک رویکرد متعادل کننده است که اتکای شبکه را در زمان کمبود نیرو یا هزینه های انرژی بالا کاهش می دهد. خدمات مدیریت تقاضا از طریق برنامه هایی ارائه می شود که در آن شرکت ها یک پرداخت مالی منظم بر اساس اندازه قرارداد برای چنین خدماتی دریافت می کنند.

سازمان‌های مرکز داده که خدمات متعادل‌سازی شبکه را ارائه می‌کنند، براساس سرعت واکنش آنها به تغییرات فرکانس شبکه و کاهش مصرف انرژی، پرداخت‌های اضافی «انرژی» دریافت می‌کنند.

چالش ها و راه حل های پشتیبانی گرید

با توجه به جدید بودن این فناوری، برخی از اپراتورها نگران ایجاد تغییراتی در فناوری‌های UPS هستند که مشتریانشان برای محافظت از سیستم‌های حیاتی خود به آن‌ها تکیه می‌کنند، و همچنین اینکه آیا این فناوری پشتیبانی از شبکه باعث قدیمی شدن یا تخریب سریع باتری‌ها می‌شود.

ویژگی‌های UPS مانند پشتیبانی از شبکه دینامیکی Vertiv نه تنها انعطاف‌پذیری شبکه، پایداری برق و مدیریت تقاضا را امکان‌پذیر می‌کند، بلکه باتری‌ها را در برابر خراب شدن با سیستم‌های کنترلی روی UPS که می‌توانند در زمانی که شرایط عملیاتی خارج از مشخصات هستند متوقف یا خارج شوند، محافظت می‌کند. علاوه بر این، سیستم‌های UPS پیشرو با ویژگی‌های بهینه‌سازی، تشخیص پیشرفته و ذخیره باتری لیتیوم یون برای کنترل عوامل اصلی پیری طراحی شده‌اند.

همانطور که صنعت به سمت تثبیت شبکه حرکت می کند و از منابع انرژی سنتی عقب نشینی می کند، تعداد کمی می توانند مزایای UPS تعاملی با شبکه را نادیده بگیرند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مزایا و نحوه استفاده از فناوری UPS تعاملی شبکه ای برای به حداکثر رساندن درآمد، مقاله سفید ما را دانلود کنید.