چرا غرب میانه مراکز داده بیشتری را در خود جای داده است؟

ما شاهد ظهور مجموعه جدیدی از مراکز داده بزرگ هستیم زیرا ظهور هوش مصنوعی و سایر فناوری های نوظهور نیاز به مقدار زیادی نیرو و انرژی دارد.

از لحاظ تاریخی، مراکز داده بودند ساخته شده نزدیک به مراکز بزرگ فناوری مانند دره سیلیکون برای به حداقل رساندن تاخیر، یا نزدیکتر به مناطق ساحلی برای مدیریت بهتر گرمای تولید شده توسط تاسیسات.

اما اخیراً نیروگاه های فناوری مانند متا هستند محور استراتژی مکان خود را، ادعا می کند که غرب میانه ایالات متحده خانه مناسبی برای مراکز داده جدید است زیرا ایالت های گرما سنگین مانع از استفاده شرکت ها از خنک کننده رایگان می شود.

عوامل دیگری که کسب و کارها را به سمت غرب میانه سوق می دهد شامل هزینه های زمین کمتر، مشوق های مالیاتی و تأثیر کمتر بر جمعیت محلی است.

فناوری انتقال اطلاعات و اتصال به یکدیگر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و تجهیزات IT روستایی را در سال های اخیر بسیار کمتر آسیب دیده است. این هنوز برای تراکنش‌های مالی با زمان حیاتی و با تأخیر کم که از طریق یک مرکز داده هدایت می‌شوند یک مشکل است، اما بارهای کاری عمومی‌تر را می‌توان به راحتی به مکان‌های دورتر بارگذاری کرد بدون اینکه تأثیر زیادی بر عملکرد درک شده داشته باشد.

این تعادل را در محاسبه «هزینه در مقابل تجربه کاربر» نشان می‌دهد که در آن هزینه‌های زمین، ساخت و ساز و نگهداری کمتر اکنون بسیار جذاب هستند.

موقعیت مکانی، موقعیت مکانی، موقعیت مکانی

آیا این روند کنونی می تواند به موجی تمام عیار از شرکت هایی تبدیل شود که مشتاق دور شدن از آنچه به طور سنتی پایتخت فناوری ایالات متحده بوده است – سیلیکون ولی؟

در نظر بگیرید که نیاز به فضای مرکز داده در حال افزایش است و مهمتر از آن نیازهای مرکز داده در حال افزایش است. اوج گرفتن قدرت و خنک کننده نیازهای زیرساختی به جایی می رسد که استفاده از زیرساخت های موجود در یک شهر غیرممکن است.

مناطق روستایی به اپراتورها این فرصت را می‌دهند که زیرساخت‌های برق را از ابتدا طراحی کنند، و همچنین گزینه‌های بیشتری را برای اینکه چگونه یک کسب‌وکار می‌تواند به طور موثر از انرژی‌های تجدیدپذیر بهره‌برداری کند که دستیابی به آن در مکان‌های موجود دشوار است، ارائه می‌دهد.

غرب میانه یک منطقه با انرژی پاک در حال افزایش است. صنعت سنتی زغال سنگ در حال کاهش است و دسترسی آسان به انرژی خورشیدی و بادی باعث رونق انرژی پاک می شود.

علاوه بر این، با این نیازهای فزاینده در مراکز داده، هزینه اجرای یک تسهیلات به طور طبیعی در حال افزایش است. برای مثال، اگر خنک‌سازی یکی از هزینه‌های اولیه باشد، ارزیابی اینکه چگونه یک آب و هوای خنک‌تر، حتی آب و هوای داخلی‌تر، می‌تواند مقداری از گرمای بیش از حد را کاهش دهد، منطقی است. در حالی که ممکن است قرار دادن یک مرکز داده در کالیفرنیای آفتابی راحت باشد زیرا نزدیک به دفتر مرکزی یک شرکت است، هزینه‌های حاصله برای پایین نگه‌داشتن دمای مکان و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد سرورها از قیمت این راحتی بیشتر است.

به سمت (میان) غرب

تغییر مراکز داده به منطقه غرب میانه ایالات متحده توسط تلاقی عواملی انجام می شود که مزایای قابل توجهی را برای مشاغل و صنعت داده به عنوان یک کل ارائه می دهد.

موقعیت استراتژیک غرب میانه نزدیکی به مراکز عمده جمعیتی را ارائه می دهد و در عین حال خطرات مرتبط با بلایای طبیعی رایج در مناطق دیگر را کاهش می دهد. علاوه بر این، این منطقه دارای منبع تغذیه قابل اعتماد و مقرون به صرفه است که توسط منابع انرژی تجدید پذیر پشتیبانی می شود و به عملیات پایدار کمک می کند.

علاوه بر این، در دسترس بودن نیروی کار ماهر و سیاست‌های حمایتی دولت جذابیت غرب میانه را برای جابجایی مرکز داده افزایش می‌دهد. در نهایت، پیشرفت در فناوری شبکه و تفکیک قدرت محاسباتی به این معنی است که مراکز داده از راه دور بیشتر از همیشه قابل دوام هستند.

جیمز لوپتون مدیر ارشد فناوری Blackcore Technologies است.


Source link