چرا صنعت نشر کتاب از هوش مصنوعی وحشت دارد؟

حرفه ای ها در صنعت چاپ کتاب از هوش مصنوعی وحشت دارند – و دلیل خوبی هم دارد. اگرچه همه چیز بد نیست، اما این پتانسیل را دارد که این بخش را به زانو درآورد. ناگفته نماند که قبلاً به بسیاری از خلاقان آسیب رسانده است. آیا ترس آنها موجه است یا ناموجه؟

نقش نوظهور هوش مصنوعی در صنعت انتشارات

به لطف تطبیق پذیری آن، هوش مصنوعی در بیشتر بخش های صنعت نشر ظهور کرده است. در سال 2023، 47 درصد ناشران کتاب مستقر در ایالات متحده از آن برای بازاریابی، 25٪ برای کارهای تحریریه، و 12٪ برای تولید محتوا استفاده می شود. شرکت‌ها می‌توانند از آن در نوشتن، ویرایش، تبلیغات یا نقش‌های اداری استفاده کنند – تقریباً می‌تواند کار همه را تا حدودی انجام دهد.

هوش مصنوعی اولین تهدید نیست، اما بزرگترین تهدید است

بسیاری از اخلالگران صنعت نشر را تحت تاثیر قرار داده اند. اخیراً کتاب های الکترونیکی جایگزین کتاب های فیزیکی شده اند. بر اساس یک برآورد، حدود 30 درصد از صفحات تا سال 2028 به صورت دیجیتالی چاپ خواهد شد، از 5 درصد در سال 2023. بسیاری از مؤسسات انتشاراتی و خود ناشران در حال مهاجرت به دیجیتال هستند. قبل از آن، چاپ دیجیتال ماشین چاپ افست را تکان داد.

اگرچه هوش مصنوعی اولین مختل کننده نیست، اما بزرگترین مختل کننده تاکنون بوده است. بخش انتشارات در مقابل دیگران ایستادگی کرده است زیرا همه آنها تکامل طبیعی به فرآیندهای منسوخ بودند. یادگیری ماشینی (ML) …

Source link