چرا شما نباید از یک پایگاه داده به عنوان منبع داده برنامه خود استفاده کنید

عکس پروفایل نویسنده

@امیرشواتامیر شوات

من سیستم عامل های توسعه دهنده را ایجاد می کنم. من این کار را در مایکروسافت ، گوگل ، اسلک و آمازون انجام داده ام و اکنون خودم در reshuffle.com هستم

اکثر برنامه ها و API ها از پایگاه داده به عنوان منبع داده خود استفاده می کنند و این دلیل مهمی است. پایگاه داده ها به گونه ای طراحی شده اند که مقیاس پذیر ، انعطاف پذیر و کاملاً ویژه باشند تا انواع مختلف موارد استفاده و سناریوها را پشتیبانی کند.

اما یک چیز وجود دارد که هیچ پایگاه داده ای برای آن طراحی نشده است: کاربران غیر فنی.

به همین دلیل است که ، در بیشتر موارد ، توسعه دهندگان نیاز به ایجاد یک رابط بر روی پایگاه داده دارند ، و به افراد غیر فنی امکان اضافه کردن ، ویرایش و حذف مطالب را می دهد. ما این کار را در هر برنامه ای که می سازیم انجام می دهیم و آن را پشت دفتر یا پنل مدیریت می نامیم. من حتی در شرکت هایی کار کردم که آن را “حالت خدا” نامیدند. ما این رابط ها را ایجاد می کنیم و افراد غیر فنی از آنها فقط کمی کمتر از ورود SQL خام متنفر هستند ، اما فقط کمی.

بنابراین ، اگر از رابطی استفاده کنیم که در حال حاضر برای افراد غیر فنی بسیار شهودی است ، چه می کنید؟ اگر آنها بتوانند از ابزاری که با آن آشنا هستند استفاده کنند – مثلاً از صفحه گسترده؟ به آنها اجازه دهید در راحتی ابزار خود باشند و با آن ابزار به عنوان منبع داده گردش کار یا برنامه آنها ارتباط برقرار کنند.

اگر همین الان صدای کمی در سرتان فریاد می زند که می گوید: “اما این معامله ای نیست!” یا “امن نیست!” یا “در مورد …