چرا سرورهای شما مک می شوند و چگونه اکسید کامپیوتر قصد دارد این کار را بهتر کند

به اجزای اکثر سرورهایی که در مرکز داده های سازمانی معمولی شما یافت می شوند ، نگاه کنید و متوجه خواهید شد که آنها تفاوت چندانی با رایانه های شخصی ندارند. همانطور که معماری x86 اینتل به پیروزی رسید – و بیشتر به دلیل آن پیروزی – سازندگان رایانه مفاهیم مورد استفاده برای طراحی رایانه های شخصی را در ساخت سرورها به کار بردند.

برایان کانتریل ، که به همراه دو بنیانگذار اخیراً شرکت Oxide Computer را در منطقه خلیج سانفرانسیسکو تشکیل داده اند و تلاش می کنند سرورهای سازمانی را به عصر جدید محاسبات بکشند ، جایی که تعداد معدودی از ابرمقیاسان مرکز داده را دوباره طراحی کرده اند ، می گوید: از ساختمان گرفته تا مادربرد سرور متناسب با نیازهای امروزی ، در حالی که فروشگاه های فناوری اطلاعات درگیر فناوری هایی هستند که اساساً از چندین دهه قبل توسط پردازنده های سریعتر تأمین می شود.

کانتریل در مصاحبه ای برای پایگاه داده پادکست به ما گفت: “به طور خلاصه ، مشکل این است که آنها رایانه های شخصی هستند.” “مشکل این است که ، وقتی یک دسته ماشین خریداری می کنید ، دقیقاً همین است. این یک دسته ماشین است که روی هم چیده شده است. “

امثال فیس بوک ، گوگل ، مایکروسافت یا آمازون مدت ها پیش فهمیده اند که این بهترین روش برای تفکر در مقیاس نیست. آنها رایانه هایی را در مقیاس رک طراحی کردند ، جایی که گره های جداگانه در یک رک منابع اساسی را به اشتراک می گذارند – مواردی مانند منبع تغذیه ، خنک سازی و اتصال.

کانتریل می گوید: “اما هیچ طراحی در مقیاس رک در این شرکت صورت نگرفته است.”

علاوه بر طراحی سخت افزار رایانه در مقیاس رک ، Oxide در حال ساخت یک پشته نرم افزاری کامل است تا از جعبه خارج شود. با استفاده از م componentsلفه های منبع باز موجود در صورت امکان و نوشتن موارد دیگر ، این شرکت سخت افزار و نرم افزار – از جمله hypervisor – را با سخت افزار زیر ادغام می کند.

اکسید 20 میلیون دلار دور بودجه جمع آوری کرد ، اولین کارمندان خود را استخدام کرد و به عنوان یک تجارت در اواخر سال 2019 رسماً راه اندازی شد. Cantrill ، پیشکسوت Sun Microsystems ، تازه از Joyent جدا شده بود ، یک ارائه دهنده ابر متخصص در محاسبات با عملکرد بالا که توسط سامسونگ در سال 2016. او پنج سال در Joyent بود ، ابتدا به عنوان معاون فنی مهندسی و بعداً به عنوان مدیر CTO.

یکی از بنیانگذاران اکسید او جسی فرازل است ، یک مهندس نرم افزار که در رزومه کاری وی نقش هایی در Docker ، Mesosphere ، Google و Microsoft وجود دارد و به عنوان مشاور فنی HBO کدی را که ممکن است در صفحه های لپ تاپ Dinesh و Gilfoyle دیده باشید ، نوشت نمایش سیلیکون ولی.

سومین بنیانگذار استیو تاک ، رئیس سابق Joyent و مدیر عامل شرکت ، است که تقریباً همزمان با Cantrill رفت.

تاک مدیر عامل شرکت اکسید است ، Frazelle مدیر ارشد محصول آن است و Cantrill مدیر CTO شرکت است.

بر خلاف تصور عمومی ، تیم اکسید فکر می کند بازار زیرساخت های محاسباتی داخلی نه تنها زنده و سالم است بلکه رشد خواهد کرد – در نتیجه انتقال حجم کار شرکت ها به سیستم عامل های ابری عمومی ، کوچک نمی شود.

همانطور که کانتریل می گوید ، نه تنها این استارتاپ با هدف شرکت های بزرگ سنتی دارای بار کاری همچنان “به دلایل خوب” در محل کار می کند. همچنین شرط بندی این است که هر روز شرکت های SaaS داغ (شرکت هایی با برنامه های معروف استقبال از مسافرت یا تحویل غذا) به اندازه ای می رسند که اجرای آن در ابر بسیار گران است و سرمایه گذاری در زیرساخت های محاسباتی خود منطقی تر است.

وی می گوید: “شما شرکت های SaaS دارید که خود به شرکت های چند میلیارد دلاری تبدیل شده اند.” “این شرکت ها به دلیل تمام دلایل اقتصادی که شما می خواهید رایانه های خود را داشته باشید ، به شدت انگیزه خواهند گرفت که در حال کار باشند. و در حال حاضر ، آنها به ورطه ای خیره شده اند که دل و Supermicro و HPE در انتهای آن قرار دارد. “

او می گوید در حالی که فرصت بازار برای کانتریل و بنیانگذارانش واضح و آشکار به نظر می رسد ، سرمایه گذاران سرمایه های خطرپذیر تمایل به پرهیز از استارت آپ های سخت افزاری دارند و خوش شانس است که Oxide سرمایه گذار پیدا کرده است که با جهان بینی آنها مشترک است.

کانتریل می گوید: “حتی اگر سخت افزار در حال حاضر هرگز آسان نبوده است ، VC ها” سخت افزار “را می شنوند و آنها را جمع می کنند ، زیرا آنها آن را درک نمی کنند.

Oxide همكار VC خود را در Pierre Lamond ، یكی از پیشگامان صنعت نیمه هادی و شخصیتی مهم در صحنه VC دره سیلیكون یافت. او در حال حاضر در Eclipse Ventures شریک است که با سرمایه گذاری 20 میلیون دلار در Oxide ، با عضویت لاموند در هیئت مدیره استارت آپ ، سرمایه گذاری کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که شرکت Oxide Computer در آشپزخانه رایانه خود در مقیاس رک تهیه می کند ، به مصاحبه ما با Bryan Cantrill در آخرین قسمت از The Data Center Podcast گوش دهید. اینجا یا هرجایی که پادکست خود را دریافت می کنید گوش دهید (Spotify، پادکست های اپل، Google Podcasts، بخیه)

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور