چرا روندهای رایانش ابری آینده روشنی را برای OpenStack پیشنهاد می کنند | دانش مرکز داده

با برخی معیارها، OpenStack شبیه به آی پاد است: فناوری که زمانی بسیار محبوب بود اما به نظر می رسید دوران اوج آن گذشته است.

بر خلاف آی پادبا این حال، OpenStack متوقف نشده است. برعکس، OpenStack به عنوان یک پروژه منبع باز زنده و خوب باقی می‌ماند – و مسلماً در حال حاضر آینده روشنی دارد، با توجه به گرایش‌هایی که در رایانش ابری وجود دارد که ممکن است سازمان‌های بیشتری را به فکر ساخت ابرهای خصوصی با استفاده از OpenStack تشویق کند.

برای مشاهده وضعیت OpenStack و آنچه در آینده ممکن است برای آن در انتظار باشد، به خواندن ادامه دهید پلتفرم ابر خصوصی منبع باز محترم.

OpenStack چیست؟

برای افراد ناآشنا، OpenStack یک پلتفرم زیرساخت منبع باز است که برای ساخت ابرهای خصوصی طراحی شده است. OpenStack به سازمان‌ها اجازه می‌دهد سرورهای فیزیکی را در مجموعه‌هایی از منابع مجازی ترکیب کنند که سپس می‌توانند از آنها برای استقرار ماشین‌های مجازی یا کانتینرها استفاده کنند.

OpenStack که در سال 2010 منتشر شد، زمانی یکی از جدیدترین و بهترین روندها در رایانش ابری بود. با این حال، در اواسط دهه 2010، این پلتفرم از نظر محبوبیت – یا حداقل در آگاهی عمومی – با معطوف شدن بیشتر و بیشتر به پلتفرم های ابری عمومی مانند AWS و Microsoft Azure شروع به عقب افتادن کرد. برخلاف ابر عمومی، OpenStack از سازمان‌ها می‌خواهد که زیرساخت‌های فیزیکی خود را خریداری و مدیریت کنند، که مسلماً دلیل اصلی این است که نسبت به سرویس‌های ابری عمومی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد از بازی زیرساخت‌های فیزیکی خارج شوند، کمتر جذاب به نظر می‌رسد.

OpenStack Today: زنده مثل همیشه

با وجود تغییر در اشتراک ذهنی به سمت ابر عمومی، OpenStack از بین نرفت. برعکس، پروژه منبع باز که OpenStack را می سازد، هنوز باقی است تولید نسخه های جدید در یک برنامه زمانی قابل اعتماد و دریافت هزاران کد متعهد می شود از شرکت های مختلف و مشارکت کنندگان فردی.

علاوه بر این، OpenStack اکنون کاملاً مبتنی بر Kubernetes است، به این معنی که Kubernetes به عنوان موتور اصلی ارکستراسیون عمل می کند. این باعث می‌شود OpenStack کانتینر پسند باشد و به پلتفرم اجازه می‌دهد هر دو یکپارچه در حال اجرا در ماشین‌های مجازی و برنامه‌های کانتینری مبتنی بر میکروسرویس را میزبانی کند. (برای ثبت، می توانید این کار را با Kubernetes ساده نیز انجام دهید با استفاده از راه حل هایی مانند KubeVirt، اما پشتیبانی از برنامه‌های قدیمی در کنار برنامه‌های مدرن، بیشتر به عنوان یک مورد خاص برای Kubernetes باقی می‌ماند تا برای OpenStack مدرن.)

بنابراین، اگر شما هستید تعجب می کنم که آیا OpenStack مرده است یا خیر، جواب یک نه جانانه بود. با هر معیار جدی – فرکانس انتشار، توسعه کد فعال، پشتیبانی شرکتی، و تعامل با فناوری‌ها و پارادایم‌های مدرن – OpenStack مثل همیشه خوب عمل می‌کند، حتی اگر افراد نسبتا کمی به آن توجه کنند.

چرا پذیرش OpenStack ممکن است افزایش یابد

من نیز تمایل دارم فکر کنم که OpenStack به چند دلیل قرار است از تجدید علاقه و احتمالاً افزایش پذیرش طی چند سال آینده لذت ببرد.

روند چند ابری

معماری های چند ابریکه شامل استفاده همزمان از چندین پلتفرم ابری است، به جریان اصلی تبدیل شده است. حتی می توانید استدلال کنید که آنها اکنون رویکرد پیش فرض رایانش ابری هستند، با بیش از سه چهارم مشاغل از استراتژی های چند ابری استفاده می کنند.

این خبر خوبی برای OpenStack است زیرا به این معنی است که به جای تعهد به یک ابر واحد – که در بیشتر موارد به معنای استفاده از ابر عمومی به تنهایی است – سازمان‌های بیشتری احتمالاً به فکر راه اندازی یک ابر خصوصی مبتنی بر OpenStack در کنار محیط‌های ابری عمومی هستند. از این نظر، جهان نسبت به OpenStack دوستانه‌تر از زمانی است که معماری‌های تک ابری معمول بودند.

نیازهای بازگشت به وطن ابری

این روند بازگشت ابر همچنین ممکن است باعث افزایش پذیرش OpenStack شود. از آنجایی که شرکت های بیشتری به دنبال انتقال بارهای کاری از ابر عمومی و بازگشت به مراکز داده خود هستند، ساخت ابرهای خصوصی بر اساس OpenStack برای میزبانی از بارهای کاری بازگردانده شده در برخی موارد پیشنهاد واضحی خواهد بود.

افزایش سهولت استفاده برای OpenStack

پذیرش OpenStack مدتهاست که با این واقعیت که پلتفرم بسیار پیچیده و مدیریت آن دشوار است، پیچیده شده است. اما نشانه هایی وجود دارد که این وضعیت در حال تغییر است. ابتدایی اخیراً از یک پیشنهاد جدید OpenStack رونمایی کرده استSunbeam نامیده می شود، که نوید راه اندازی و مدیریت OpenStack را می دهد.


مطالب پیشنهادی  مدل SASE اثبات ارزش فراتر از سناریوهای کار از راه دور

هنوز خیلی زود است که بگوییم چند شرکت ممکن است به لطف توزیع های ساده شده مانند Sunbeam تصمیم بگیرند که OpenStack را جدی تر بگیرند. اما اگر Canonical یا سایر فروشندگان موفق شوند قابلیت استفاده از OpenStack را بهبود بخشند، یکی از ایرادات سنتی کلیدی در پذیرش OpenStack – که کار کردن با آن خیلی سخت بود – از بین خواهد رفت.

پشتیبانی فروشنده متعهد

آخرین اما نه کم‌اهمیت، شایان ذکر است که فروشندگان به طرز شگفت‌آوری به OpenStack متعهد باقی مانده‌اند، حتی با کاهش علاقه عمومی به این پلتفرم. فروشندگان نرم افزار منبع باز Red Hat، Canonical و Mirantis و همچنین ارائه دهندگان بزرگ مخابراتی مانند Ericsson و NEC به حمایت از این پروژه ادامه می دهند.

این نشانه این است که اگرچه OpenStack ممکن است این روزها سرفصل های زیادی نداشته باشد، فروشندگان همچنان شاهد بازار بزرگ سازمانی برای آن هستند. همچنین انتخاب OpenStack را برای کسب‌وکارها آسان‌تر می‌کند، زیرا آنها نیازی به نگرانی زیادی ندارند که اکوسیستم اطراف پلتفرم از بین می‌رود یا اینکه حامیان اصلی آن احتمالاً پروژه را رها می‌کنند.

نتیجه

شاید این روزها چیز زیادی در مورد OpenStack نشنیده باشید، اما این به این دلیل نیست که در مورد این پلتفرم چیز زیادی برای گفتن وجود دارد. OpenStack همچنان بسیار فعال است و روندهای اخیر در رایانش ابری به صورت گسترده نشان می دهد که آینده آن ممکن است درخشان تر از هر نقطه ای در دهه گذشته باشد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور