چرا استعدادهای جوان بیشتری در صنعت مرکز داده وجود ندارد؟ | دانش مرکز داده

مانند بسیاری از متخصصان در زمینه زیرساخت دیجیتال، من به طور اتفاقی به این صنعت راه پیدا کردم. من می دانستم که ساخت بیمارستان یا بلندمرتبه ها چه معنایی دارد، زیرا با دیدن این امکانات بزرگ شده بودم و مزایایی که برای جامعه فراهم می کرد را درک کرده بودم. من مدرک مهندسی عمران را دنبال کردم. غافل از اینکه می‌توانم به زیرساخت‌های دیجیتال کمک کنم.

اما وقتی برای اولین بار از یک مرکز داده بازدید کردم، احساس کردم که یک مجموعه زیرزمینی را کشف کرده ام که هیچ کس دیگری از وجود آن خبر نداشت. و من به سرعت فهمیدم که این از روی طراحی بوده است. مراکز داده، شبکه های فیبر نوری و PoP ها به دلیل خطرات امنیتی ذاتی، همه در محرمانه بودن پنهان هستند. اما این منجر به عواقب ناخواسته شد. فقدان دید کمکی به جذب متخصصان جوان به این صنعت نکرد.

دانش‌آموزان، تاجران و کارمندان جوان در رشته‌های مماس نمی‌توانند آرزوی انجام کاری را داشته باشند که از وجود آن اطلاعی ندارند. این یک موقعیت باخت و باخت است که در آن حرفه ای ها فرصت های شغلی مفید را از دست می دهند و صنعت شاهد کمبود روزافزون متخصصان ماهر است. یکی از نمونه‌های موفقیت، استخدام سربازان کهنه سرباز در نقش‌های عملیات مرکز داده است که از مهارت‌های الکتریکی مستقر در زیردریایی‌های هسته‌ای به پردیس‌های ولتاژ بالا استفاده می‌کنند. اما این امر با اقدام عمدی سازمانها با نیت خاص محقق شده است. ما به ابتکارات مشابهی نیاز داریم تا شکاف ها را با سایر زمینه ها کاهش دهیم.

برخی از جوانان موج رو به افزایش را از دست داده‌اند، اما هنوز برای جذب استعدادهای متوسط ​​و ساختن برای نسل بعدی دیر نشده است..

تقاضا برای زیرساخت های دیجیتال در چند سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و با همه گیری کووید-19 تشدید شده است و باعث می شود بیشتر زندگی و کار ما به صورت آنلاین انجام شود. امروز، ما تأثیرات تلاش‌های قبلی صنعت خود را برای پنهان‌کاری احساس می‌کنیم.

جامعه مرکز داده به متخصصان متنوعی نیاز دارد که بتوانند از گسترش دیجیتال جهانی حمایت کنند و بخشی از نیروی کار نسل بعدی شوند. بسیار زیاد، هوش مؤسسه Uptime گزارش ها که بیش از نیمی از اپراتورهای مراکز داده در استخدام کارمندان مشکل دارند. و این رقم تنها انتظار می رود که افزایش یابد زیرا تعداد کارکنان مورد نیاز برای راه اندازی مراکز داده جهانی از 2 میلیون نفر در سال 2019 به نزدیک به 2.3 میلیون تا سال 2025 افزایش خواهد یافت. به همین ترتیب، آخرین وضعیت مرکز داده AFCOM گزارش نشان می دهد که اکثریت پاسخ دهندگان (78%) به طور فعال سعی می کنند جوانان را به سازمان خود جذب کنند. و با سازمان‌هایی که آموزش مداوم رایگان، گزینه‌های کار از راه دور و منعطف، و حتی حساب‌های غذا و عضویت در باشگاه را ارائه می‌دهند، خلاق‌تر می‌شوند.

به طور جداگانه، برنامه های ساخت و ساز عمده نقل قول فقدان شرکای تجاری ماهر برای حمایت از برنامه های رشد بلندپروازانه. در حالی که برخی از برنامه‌های ارتجاعی موفقیت کوتاه‌مدتی داشته‌اند، هدف واقعی ایجاد خط لوله بلندمدت برای متخصصان اولیه حرفه‌ای است تا به صنعت ما دسترسی داشته باشند. آگاهی و دیده شدن در این مرحله اولیه برای کاهش کمبود نیروی کار فعلی و آینده بسیار مهم است.

غلبه بر چالش های استعداد، ساختن فردای دیجیتال بهتر

زیرساخت دیجیتال یک زمینه هیجان انگیز است که فرصت های شغلی استثنایی را به افراد با زمینه های مختلف ارائه می دهد. مهندسی سنتی (مکانیک، برق، عمران)، امنیت سایبری، عملیات تاسیسات، شبکه و توسعه نرم افزار – فقط به نام چند!

برای جلوتر ماندن از تقاضای کار در راهپیمایی، در اینجا چند روش وجود دارد که هر کدام می‌توانیم برای ارتقای سطح زیرساخت دیجیتال در بین همکاران آینده‌مان کار کنیم.

  • در مورد صدادار باشید چی شما انجام می دهید و چرا مهم است. متخصصان جوان نمی توانند وارد صنعتی شوند که از آن آگاهی ندارند. مطمئن شوید که صنعت ما را بشارت می دهید و مزایای آن را به روش های ملموس توصیف می کنید، IE، نحوه کار اینترنت. وقتی زمینه را برای یک جوان حرفه‌ای بیاورید، چشمان او را روشن می‌کنید زیرا درک می‌کنند که چگونه در مورد آموخته‌هایشان کاربرد دارد.
  • چرا میزبان یک تور نیستید؟ تورهای فیزیکی (یا مجازی!) می تواند به مردم کمک کند تا با صنعت و اهمیت آن آشنا شوند و الهام بخش باشند. زیرساخت های دیجیتال مدرن امروزی شگفتی های مهندسی هستند و حاوی برخی از آخرین فناوری ها برای پشتیبانی از سیستم های حیاتی مورد استفاده همه ما هستند.
  • فرصت هایی برای رشد و شکوفایی ایجاد کنید. مسیرهای یادگیری شکاف های مهارتی را از بین می برد و نیروی کار مولدتر و شادتر را پرورش می دهد. به کارگران جوان فرصت هایی برای مالکیت و فرصت های مداوم برای رشد بدهید. گاهی اوقات، این به معنای ادامه تحصیل یا برنامه های رشد مدیریت داخلی است.
  • یک تعادل هماهنگ کار و زندگی ایجاد کنید. محیطی که استقلال و قدردانی را ترویج می کند، تعهد کارکنان و رضایت شغلی را به همراه دارد. حتما این جمله را دوباره بخوانید؛ این بخش بزرگی از شادی و وفاداری جوانان به یک سازمان است. در صورت لزوم، این می تواند به معنای یادگیری موفقیت آمیز کردن کار از راه دور باشد. مطابق با لینکدین، در مارس 2020، از هر 67 شغل حقوق بگیر در ایالات متحده، تنها 1 نفر کار از راه دور ارائه می داد. با شروع سال 2022، این تعداد به حدود 1 در 6 رسیده است. علاوه بر این، مشاغل از راه دور در حال حاضر بیش از 2.5 برابر سهم درخواست های شغلی را در مقایسه با مشاغل در محل جذب می کنند. بنابراین، روند تغییر انتظارات در محل کار، به ویژه در میان کارگران جوان را از دست ندهید.
  • از قدرت شبکه استفاده کنید. مهارت های خوب شبکه باید در هر سطحی در طول یک حرفه تشویق و آموزش داده شود. تبلیغات شفاهی برای حرفه ای های جوان عالی است تا به بحث و گفتگو و جذب افراد همفکر بپردازند. دوستی که قبلاً در آن صنعت است، قابل اعتمادترین مرجع برای یک تازه وارد است. ارجاعات را به عنوان راهی برای جذب کارمندان جدید به صنعت تشویق کنید. برخی از شرکت ها حتی پاداش های ارجاع نقدی را ارائه می دهند. یا شاید بتوان برای جویندگان کار علاقه مند به صنعت ما یارانه ای برای ثبت نام کنفرانس در نظر گرفت.
  • زود درگیر باشید زیرساخت دیجیتال به عنوان یک شغل به سادگی توسط بسیاری از دانشگاه ها و در نتیجه دانشجویان شناخته نشده است. ایجاد برنامه های جدید، مانند خردسالان میان رشته ای، به عنوان گزینه هایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی، راهی حیاتی برای جلب علاقه دانش آموزان و آماده سازی آنها برای موقعیت های ابتدایی در شرکت هایی است که به استعدادهای جوان نیاز دارند. ما اکنون شاهد برخی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد هستیم که به طور خاص بر مراکز داده و زیرساخت های دیجیتال تمرکز دارند. هر چه می توانید انجام دهید تا هر چه زودتر درگیر شوید.

هیچ رازی وجود ندارد که بسیاری از ما جوانان در این صنعت پذیرفته شدیم. با این حال، امروز ما بخش رو به رشدی از جامعه زیرساخت های دیجیتال هستیم و از مزایای شغلی که این صنعت ارائه می دهد بسیار لذت می بریم. برای کسانی که در این فضا هستند، نوبت ماست که گام های پیشگیرانه ای برداریم تا این فرصت را به نسل بعدی منتقل کنیم و در عین حال از رشد آینده زیرساخت دیجیتالی که جامعه ما به طور فزاینده ای به آن وابسته است، حمایت کنیم.