چارچوب امنیت سایبری NVIDIA AI با چالش های امنیتی مدرن مقابله می کند

انویدیا برای کمک به شرکای فروشنده امنیتی خود در ایجاد هوش مصنوعی پیشرفته ، چارچوب جدید امنیت سایبری هوش مصنوعی بومی ابر را معرفی کرده است ابزارهای امنیت سایبری برای مشتریان خود.

این چارچوب که Morpheus نام دارد ، برای پرداختن به واقعیتهای امروز سازمانها طراحی شده است ، جایی که دیگر یک محیط پیرامون مشخص وجود ندارد که بتوان به راحتی از آن محافظت کرد.

کوین دییرلینگ ، معاون ارشد شبکه NVIDIA ، گفت: “در زمان های قدیم ، شما می توانستید با فایروال از همه چیز محافظت کنید ، زیرا این ترافیک شمال و جنوب بود که از یک مرکز داده خارج و خارج می شد.” “امروز ، بسیاری از برنامه های غول پیکر و یکپارچه وجود دارد که به ریز سرویس های کوچکی تقسیم شده اند و در کل مرکز داده با یکدیگر صحبت می کنند ، و این میزان زیادی از ترافیک شرق غربی را ایجاد می کند.”

دیرلینگ گفت ، چالش های دیگری نیز وجود دارد ، از جمله این واقعیت که کارمندان دستگاه های خود را به شبکه شرکت متصل می کنند و برنامه های تایید نشده را از اینترنت بارگیری می کنند و آنها را در فضای ابری اجرا می کنند. همچنین جریان داده های با سرعت بالا حاوی داده های بسیار ناهمگن است و این داده ها اغلب تغییر می کنند.

همه اینها نیاز به رویکردی متفاوت دارد – رویکردی که اولویت دید و تجزیه و تحلیل باشد. NVIDIA Morpheus با در نظر گرفتن این موضوعات طراحی شده است. هوش مصنوعی چارچوب امنیت سایبری ورودی های ناهمگن و انعطاف پذیر را فراهم می کند و از یادگیری ماشین برای شناسایی ، گرفتن و اقدام در مورد تهدیدها و ناهنجاری ها استفاده می کند.

از مورفئوس به دو روش می توان استفاده کرد – با و بدون BlueField ، محلول ابر رایانه NVIDIA ابر. چارچوب Morpheus به خودی خود می تواند روی GPU اجرا شود. به عنوان مثال ، Splunk امروز از آن برای تسریع در تجزیه و تحلیل پرونده ورود به سیستم و پردازش اطلاعات بیشتر گزارش استفاده می کند.

گرچه در بیشتر موارد ، NVIDIA انتظار دارد که بیشترین استفاده از آن همراه با BlueField ، واحد پردازش داده (DPU) ساخته شده برای هوش مصنوعی و سرعت بخشیدن به محاسبات. BlueField اساساً با انتقال سرویس های تعریف شده توسط نرم افزار از زیرساخت های مرکز داده در هر سرور قرار می گیرد پردازنده هسته ها را به یک DPU برسانید و سپس پردازش برنامه را از پردازش زیرساخت جدا کنید.

هنگامی که با BlueField DPU ها ترکیب می شود ، Morpheus هر گره محاسبه شده در شبکه را قادر می سازد تا به عنوان یک سنسور دفاع سایبری در لبه خدمت کند ، به سازمانها این امکان را می دهد تا هر بسته را با سرعت نرخ خط بدون تکثیر داده ها تجزیه و تحلیل کنند.

در واقع ، Morpheus به عنوان یک سنسور بر روی سرور برای ارائه داده های تله متری در زمان واقعی به سیستم عامل Morpheus عمل می کند ، که سیاست های امنیتی را اعمال می کند و سپس آنها را برای اجرای این سیاست ها به DPU می فرستد. همچنین می تواند این اقدامات را در محیط های چند ملتی انجام دهد.

بستر امنیت سایبری AI نیز انعطاف پذیر طراحی شده است. به عنوان مثال ، می توان با بررسی تمام داده های موجود در هر سرور ، اطلاعات حساس مانند اطلاعات قابل شناسایی شخصی را در زمان واقعی شناسایی کرد. با شناسایی ، می تواند خیلی سریع سیاستی را برای جداسازی سرور اعمال کند تا مشکل برطرف شود.

در حالی که Morpheus امروز روی BlueField-2 خوب کار می کند ، NVIDIA از قبل برنامه هایی برای نسل بعدی BlueField اعلام کرده است که پهنای باند را دو برابر می کند و عملکرد را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. طبق گفته این شرکت ، یک BlueField-3 DPU خدمات مرکز داده معادل حداکثر 300 هسته پردازنده را ارائه می دهد. در سه ماهه اول سال 2022 در دسترس خواهد بود.