پیچیدگی فناوری کانتینر ، Kubernetes را به عنوان یک سرویس هدایت می کند

وقتی یک فناوری مختل کننده روی صحنه می آید ، اغلب باعث ایجاد سایر فن آوری های تحول آفرین می شود. استفاده از Kubernetes تا حدی با هدایت Kubernetes به عنوان یک سرویس ، باعث ایجاد تغییر و تحول در شرکت می شود.

پیچیدگی کارکرد Kubernetes – استاندارد مدیریت کانتینرها به روشی قابل اعتماد و ایمن – باعث شده است که بسیاری از شرکت ها از نظر اقتصادی مقرر دارند که شخص دیگری اجازه دهد زیرساخت Kubernetes خود را از طریق یک سرویس کانتینر مدیریت شده حفظ کند. بیایید آن را Kubernetes به عنوان یک سرویس بنامیم.

ولادیمیر گالابوف ، رئیس مرکز تحقیقات Cloud و Data Center در Omdia ، می گوید حرکت به Kubernetes به عنوان یک سرویس بخشی از روند بزرگتر SaaS است.

وی گفت: “واضح است كه بنگاه های اقتصادی نسبت به 5 سال قبل نسبت به مدل سرویس به عنوان سرویس بازتر هستند.” “من فکر می کنم COVID در بسیاری از موارد برای تیم های فناوری اطلاعات چالش لجستیکی ایجاد کرده و باعث شده شرکت ها از خدمات ابری مختلفی استقبال کنند.”

وی گفت: خدمات ابری در سال 2020 رشد شدیدی را تجربه کردند ، که برای محققانی که انتظار داشتند با رسیدن به اشباع بازار SaaS ، منحنی رشد مسطح شود ، تعجب آور بود.

وی گفت: “اما سال 2020 به نوعی شبیه سالهای گذشته بود ، بنابراین ما اشباع را به آینده هدایت کردیم.”

ولاد افزود: “من فکر می کنم نشانه های کاملاً واضحی وجود دارد که شرکتهای بیشتری برای مدلهای سرویس پذیر باز هستند” “آنها به وضوح به Kubernetes علاقه مند هستند ، بنابراین Kubernetes به عنوان یک سرویس یا Kubernetes مدیریت شده منطقی است.”

چه چیزی راننده Kubernetes به عنوان یک سرویس است

به گفته برایان گریسلی ، مدیر ارشد استراتژی محصول Red Hat OpenShift ، دلیل اینکه اکنون مدیریت Kubernetes جلب توجه می کند واضح است. وی اشاره کرد که کانتینرها و Kubernetes فناوری های نسبتاً جدیدی هستند و خدمات مدیریت شده Kubernetes حتی جدیدتر هستند. این بدان معناست که تا همین اواخر ، شرکتهایی که خواهان استقرار کانتینر و یا استفاده از Kubernetes بودند یا نیاز به چاره ای جز سرمایه گذاری منابع خود در توسعه تخصص داخلی نداشتند.

وی گفت: “هر زمان كه ما از این فن آوری های جدید استفاده كنیم ، این كودكان پذیرنده اولیه هستند كه با كمبود آن یا فقدان ویژگی یا پیچیدگی آن روبرو می شوند ، زیرا آنها بلافاصله مشكلی دارند كه در تلاشند آن را حل كنند.”

مانند گالابوف ، گریسلی فکر می کند که بخشی از حرکت به سمت Kubernetes به عنوان یک سرویس ناشی از این واقعیت است که بسیاری از شرکت ها از خدمات مدیریت شده در سایر نقاط زیرساخت خود استفاده می کنند ، بنابراین انجام همان کار با استقرار کانتینرهای آنها فقط منطقی است.

“اگر محاسبه من مدیریت شود ، شبکه من مدیریت شود و فضای ذخیره سازی من مدیریت شود ، و ما از Kubernetes استفاده خواهیم کرد ، تمایل طبیعی من این است که بگویم ،” آیا نسخه مدیریت شده ای از Kubernetes وجود دارد “در مقابل گفتن” من ” من فقط نرم افزار بالای ابر را اجرا خواهم کرد. “” او گفت. “این به نوعی یک روند طبیعی است.”

راننده بزرگ دیگری است که در پیدا کردن کارکنان فناوری اطلاعات با مهارت Kubernetes در زمانی که استفاده از Kubernetes در حال انفجار است ، غلبه می کند.

گریسلی گفت: “برای بسیاری از شركت ها ، مزایایی كه می توانند از ظروف و مزایای آنها از كوبرنتس به دست آورند بسیار جذاب است” ، اما یافتن مهارت لازم برای اجرای محیط ها هنوز به نوعی جلب توجه می كند. ایده اینکه شخص دیگری می تواند محیط های کاملاً خودکار را مدیریت کند واقعاً جذاب است. “

جیسون مک گی ، VP و CTO در IBM Cloud Platform ، اشاره کرد که نه تنها Kubernetes به عنوان یک مشتری خدمات ، از هزینه توسعه و نگهداری کارکنان فناوری اطلاعات برای مدیریت زیرساخت های کانتینری خود اجتناب می کند ، به جای اینکه متخصصان IT در زمینه محاسبات خاص کسب و کار کار کنند ، مشتریان در حال دریافت زیرساخت Kubernetes هستند که توسط متخصصان کانتینر ساخته و نگهداری می شود.

وی گفت: “در IBM Cloud شما یک سازمان بزرگ دارید که ده ها هزار خوشه Kubernetes را در مقیاس مختلف اداره می کند.” “شما به یک مهارت و سطح بلوغ دسترسی پیدا می کنید که ساختن خود در بسیاری از شرکت ها برای شما سخت خواهد بود ، بنابراین با اجازه دادن به این تیم از افراد که مسئولیت اجرای آن را دارند ، به نوعی در این مهارت استفاده می کنید. شما.”

چه کسی Kubernetes مدیریت شده را ارائه می دهد

با توجه به اینکه کانتینرها و Kubernetes محور اصلی فناوری بومی ابر هستند ، تعجب آور نیست که همه ابرهای بزرگ دارای Kubernetes-as-a-service خود هستند ، از جمله Amazon Web Services ، Microsoft Azure ، Google Cloud Platform ، IBM Cloud ، DigitalOcean و Alibaba. در حالی که همه این سرویس ها حداقل تا حدودی به ابرهای مربوطه مرتبط هستند ، اکثر آنها همچنین دارای روش هایی هستند که می توان از سرویس های Kubernetes مدیریت شده آنها در محیط یا در محیط های چند ابر استفاده کرد.

علاوه بر خدمات خانگی مدیریت شده Kubernetes ، AWS ، Azure و IBM Cloud همچنین به کاربرانشان امکان می دهد تا سرویس های Cloud مدیریت شده Red Hat OpenShift را مدیریت کنند ، که تنها سرویس Kubernetes مدیریت شده است که مستقیماً به یک ابر متصل نیست.

گریسلی می گوید اگرچه Red Hat پنج یا شش سال است که Kubernetes-as-a-Service را ارائه می دهد (“وی گفت:” به معنای واقعی کلمه تا زمانی که OpenShift از Kubernetes پشتیبانی می کند) “، تا زمانی که مستقیماً از ابرهایی که شروع به برخاستن کردند.

وی با اشاره به ROSA ، Red Hat’s OpenShift را در AWS مدیریت کرد ، دلیل این امر سه برابر است.

“یکی اینکه من [the customer] او می خواهد این فناوری درست در آنجا باشد و من می خواهم آن را مدیریت كنم ، بنابراین سرویس AWS OpenShift ما این جعبه را بررسی می كند. “دومین مورد این است كه من نمی خواهم مدل امنیتی دیگری برای آن سرویس ایجاد كنم. . سرویس ما یک سرویس آمازون بومی است ، بنابراین شما برای امنیت یا مدیریت نیازی به کار دیگری ندارید. سومین مورد این است که خدمات ما مستقیماً به صورتحساب آمازون می رود ، بنابراین شما مجبور نیستید برای Red Hat قبض شخص ثالث دریافت کنید و سپس از حسابداری خود بخواهید که این را توجیه کند. این فقط در صورتحساب آمازون شما ، در برابر هر تعهدی که دارید ، صورتحساب می دهد. “

به گفته گالابوف ، موقعیت Red Hat به عنوان تنها فروشنده خارج از ابرهای بزرگ که خدمات کانتینری مدیریت شده را ارائه می دهد ، تغییر می کند.

وی گفت: “ردهت فهمیده است كه شركتها در زمینه تولید ظرف به كمك نیاز دارند ، اما من می گویم كه خدمات مدیریت شده الگوی وسیع تری از آنها است.” “من انتظار دارم که چندین فروشنده در حال ارائه راه حلهای بسیار مشابه باشند. برخی از تیمی كه Kubernetes را اختراع كرده اند در Vmware هستند. SUSE همچنین افراد بسیار خوبی دارد ، به خصوص پس از خرید Rancher. و Mirantis Docker دارد ، و Docker مترادف با بود ظروف ، بنابراین چهار بازیکن بسیار قوی از نظر دانش ظروف در بازار امروز وجود دارد. “