پیمایش انتشارات محدوده 3 برای عملیات مرکز داده پایدار

هر روز تعداد فزاینده ای از اپراتورهای مرکز داده در حال بررسی انتقال به انرژی پاک برای خود هستند قدرت نیاز دارد. با افزایش فشار برای کاهش تغییرات آب و هوایی، تمرکز جهانی نیز بر کاهش انتشارات Scope 3 وجود دارد.

انتشار محدوده 3 شامل تمام انتشارات غیرمستقیم از منابعی مانند زنجیره تامین مرکز داده و پایگاه مشتری، مدیریت زباله و سفرهای کاری است. این انتشارات غیرمستقیم عامل اصلی انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) برای مراکز داده در سال های آینده است.

نگران کننده، علیرغم اهمیت آنها، انتشارات Scope 3 کمترین گزارش و درک شده است. اگرچه دستیابی به بی‌طرفی کربن و وضعیت صفر خالص یک گام مهم به جلو است، چالش در اتخاذ یک رویکرد استاندارد و درک معیارهای لازم برای اندازه‌گیری و گزارش این انتشارات است که می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

تمرکز بر کمی سازی انتشارات محدوده 3 در زنجیره ارزش بخشی از تلاش گسترده تر سازمان ها برای ارزیابی و مدیریت جامع اثرات زیست محیطی آنهاست. با این حال، به یک رویکرد مبتنی بر داده نیاز دارد تا به اپراتورهای مرکز داده کمک کند تا انتشارات از ساخت‌وساز تا عملیات و زنجیره تامین را شناسایی و دسته‌بندی کنند، سپس تلاش‌ها برای کاهش تاثیرگذار کربن را در اولویت قرار دهند.

مربوط:توجه به انتشارات محدوده 3 در ساخت مرکز داده

انجام این فرآیند تصمیم گیری آگاهانه تر و تلاش های هدفمند برای کاهش انتشار کربن در سراسر زنجیره ارزش را امکان پذیر می کند. توسعه یک استراتژی برای شناسایی و در نهایت کاهش بزرگترین منابع انتشار کربن در زنجیره ارزش، در کنار نیاز به ایجاد چارچوب هایی با کاربری آسان، به سرعت تبدیل به یک اولویت برای صنعت مرکز داده می شود.

شیوه های جمع آوری داده ها برای یک چارچوب گزارش دهی

تلاش برای تعیین کمیت و مدیریت انتشارات Scope 3 با روندهای گسترده تر در مرکز داده هماهنگ است پایداری و مسئولیت شرکتی بسیاری از سازمان ها اهمیت پرداختن شفاف به اثرات زیست محیطی خود را به عنوان بخشی از تعهد خود به شیوه های پایدار می شناسند. با این حال، آنها اغلب نمی دانند از کجا شروع کنند، از چه نوع چارچوب گزارشگری استفاده کنند، یا هر چند وقت یکبار داده ها را جمع آوری و گزارش کنند.

کمی‌سازی و گزارش‌دهی انتشارات محدوده 3 چالش‌های مهمی را برای اپراتورهای مراکز داده ایجاد می‌کند، که در درجه اول به دلیل فقدان داده‌های معتبر تامین‌کننده است.

این انتشارات بسته به عواملی مانند اندازه مرکز داده، سطح افزونگی، مکان، ضریب انتشار الکتریسیته، ساختار هسته و پوسته، پیکربندی تجهیزات فناوری اطلاعات، بهره وری انرژی، طول عمر تجهیزات و فرکانس جایگزینی، و فعالیت های زنجیره ارزش به طور قابل توجهی متفاوت است.

مربوط:انتشار گوگل در طی پنج سال 48 درصد به دلیل هوش مصنوعی افزایش یافت

گزارش پایداری می تواند یک مزیت رقابتی ایجاد کند

موضع فعال اپراتورهای مرکز داده نسبت به دستیابی به اهداف اقلیمی خالص صفر منعکس کننده تغییر گسترده تری در نگرش تجاری به سمت پایداری است. با برجسته‌تر شدن نگرانی‌های زیست‌محیطی، شرکت‌ها نیاز به همسویی عملیات خود در سراسر زنجیره ارزش با اهداف آب و هوایی را تشخیص می‌دهند تا انتظارات ذینفعان از جمله مشتریان، سرمایه‌گذاران و فروشندگان را برآورده کنند و به آینده‌ای پایدارتر کمک کنند.

فراتر از انطباق، گزارش‌دهی گازهای گلخانه‌ای، از جمله انتشارات Scope 3، به طور فزاینده‌ای به عنوان یک روش استراتژیک و سودمند برای صنعت مرکز داده شناخته می‌شود. در سال 2022، تحقیق گزارش شده 83 درصد از اپراتورهای مرکز داده از پایداری برای جذب کسب و کار جدید استفاده می کنند، در حالی که تنها 72 درصد تازه سفر پایداری خود را آغاز کرده اند. این روند با تاکید روزافزون بر پایداری همسو می‌شود، به مدیریت ریسک‌ها کمک می‌کند و شرکت‌ها را به‌عنوان نهادهای مسئول و آینده‌نگر در یک بازار آگاه از محیط‌زیست قرار می‌دهد.

گزارش‌دهی قوی انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را افزایش دهد و سرمایه‌گذاری را از سوی کسانی که به دنبال فرصت‌های پایدار و مسئولانه هستند جذب کند. مراکز داده ای که کاهش انتشار را در اولویت قرار می دهند و تلاش های پایداری خود را به زنجیره تامین خود گسترش می دهند، می توانند مزیت رقابتی کسب کنند. یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیر و پایدار می‌تواند به تداوم کسب‌وکار کمک کند و شهرت کلی شرکت را افزایش دهد.

تعهد فروشنده به کاهش کربن تجسم یافته

انتشارات محدوده 3 چالش برانگیزترین گزارش برای اپراتورهای مرکز داده است. آنها باید هنگام انتخاب تامین کنندگان تجهیزات مرکز داده و ارائه دهندگان خدمات پایداری را در معیارهای ارزیابی خود ادغام کنند تا ردپای کربن زنجیره ارزش Scope 3 را به حداقل برسانند.

فروشندگان باید متعهد به کاهش کربن تجسم یافته سبد محصولات خود باشند. تامین کنندگان تجهیزات مرکز داده باید اسناد افشای محصولات زیست محیطی را آزادانه در دسترس و به راحتی قابل درک کنند.

اپراتورهای مرکز داده با جستجوی فعالانه تامین کنندگان تجهیزات و ارائه دهندگان خدمات متعهد به کاهش اثرات زیست محیطی خود، می توانند نقش مهمی در کاهش ردپای کربن کلی مرتبط با عملیات خود ایفا کنند.

آخرین اخبار پایداری مرکز داده را بیشتر بخوانید

فراخوان برای شفافیت و در دسترس بودن اطلاعات محصولات محیطی، توانایی انتخاب های پایدار در انتخاب تجهیزات مرکز داده را بیشتر می کند.

قابل توجه است که ادارات تدارکات نیز شروع به توجه به منبع یابی کرده اند مواد و تجهیزات با کاهش انتشار Scope 3.

پیروی از این مراحل اولیه به مراکز داده این امکان را می دهد تا درک خود را از انتشارات Scope 3 گسترش دهند و ابزارها و شیوه های اندازه گیری مناسب را برای کاهش اثرات کلی محیط زیست خود به کار گیرند.

کارستن باومن مدیر ابتکارات استراتژیک و معمار راه حل در اشنایدر الکتریک است.


Source link