پنج اختلال قابل توجه که بلاک چین به دنیا می آورد

برای برخی، فناوری بلاک چین چیزهای زیادی است که در یک واحد قرار گرفته اند، در حالی که برای برخی دیگر، این فناوری به سادگی یک فناوری پیچیده و بیش از حد تبلیغاتی است که باید در پس زمینه انتزاع شود. هیچ یک از این تزها کاملاً اشتباه نیست. در همین حال، به خوانندگان توصیه می شود به خاطر داشته باشند که وقتی صحبت از فناوری بلاک چین به میان می آید، فقط یک خط باریک بین واقعیت و هیاهو وجود دارد.

این مقاله بر روی واقعیت بلاک چین به عنوان یک فناوری نوظهور، یک برهم زننده خاموش و یک کاتالیزور بالقوه برای تحول در جامعه انسانی تمرکز دارد. فناوری بلاک چین، که اغلب به دلیل ارتباط آن با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین، موضوع سرفصل اخبار است، بی سر و صدا جادوی خود را در قالبی بسیار پیچیده تر از سکه های دیجیتالی در می آورد.

بلاک چین در هسته خود یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که روشی امن، شفاف و غیرمتمرکز برای ثبت و ردیابی داده ها ارائه می دهد. چگونه این مجموعه منحصربه‌فرد از ویژگی‌ها نحوه تعامل ما با اطلاعات و انجام معاملات را در طیف متنوعی از صنایع تغییر می‌دهد؟ بیایید دریابیم!

تحول مالی: حذف واسطه

سیستم مالی سنتی بر اساس یک مدل نگهبانی شخص ثالث ساخته شده است، که به موسسات مالی مانند بانک ها اجازه می دهد تا به عنوان حافظ پول و سایر دارایی های ارزشمند شما عمل کنند. مانند…

Source link