پشتیبان می‌گوید رهبر تراشه‌های چینی به موفقیت کلیدی دست یافته است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — یکی از سهامداران بزرگ دولتی اعلام کرد که شرکت گروه تجهیزات میکرو الکترونیک شانگهای به یک پیشرفت تکنولوژیک در تجهیزات ساخت تراشه دست یافته است که نشان می دهد این شرکت در لیست سیاه ایالات متحده پیشرفت هایی در مبارزه چین برای غلبه بر تحریم های تراشه های ایالات متحده داشته است.

گروه Zhangjiang در پستی در WeChat در روز سه‌شنبه اعلام کرد که این شرکت که با نام SMEE شناخته می‌شود، یک دستگاه لیتوگرافی ساخته است که می‌توان از آن برای ساخت تراشه‌های ۲۸ نانومتری استفاده کرد. به گفته ارائه دهنده داده Tianyancha، Zhangjiang مادر شرکت توسعه پارک های فناوری پیشرفته شانگهای Zhangjiang است که چهارمین سهامدار بزرگ SMEE است.

سهام Zhangjiang تا 8٪ افزایش یافت، قبل از اینکه شرکت دولتی بعداً آن پست را اصلاح کرد تا ارجاعات به 28 نانومتر را حذف کند. در عوض، اکنون این پست به سادگی می‌خواند که SMEE متعهد به ساخت ماشین‌های لیتوگرافی پیشرفته است.

دولت بایدن یک کمپین چندجانبه را برای تضعیف تلاش های چین برای خودکفایی در زمینه نیمه هادی ها و فناوری ساخت تراشه، از جمله لیتوگرافی، رهبری می کند. کارشناسان SMEE را بهترین امید چین برای مبارزه با ASML Holding می‌دانند که انحصار سیستم‌های لیتوگرافی فرابنفش فوق‌بنفش پیشرفته مورد نیاز برای ساخت نیمه‌رساناهای پیشرفته را دارد.

وزارت بازرگانی ایالات متحده اواخر سال گذشته پس از آنکه مقامات آمریکایی تلاش‌ها را برای خنثی کردن تلاش پکن برای ایجاد یک صنعت تراشه‌های در سطح جهانی افزایش دادند، SMEE را در لیست سیاه قرار داد. ASML نتوانسته است ماشین‌های EUV خود را در اختیار چین قرار دهد زیرا مقامات هلندی تحت فشار ایالات متحده مجوز این کار را به شرکت نمی‌دهند. یکی از نمایندگان SMEE که روز چهارشنبه به تماس با شماره عمومی آن پاسخ داد، گفت که این شرکت اطلاعات بیشتری برای ارائه ندارد.

در حالی که تراشه های 28 نانومتری برای اولین بار در سال 2011 در دسترس قرار گرفتند، آخرین دستاورد SMEE به این معنی است که چین ممکن است چندین سال فاصله خود را با رهبر این حوزه کاهش داده باشد. پیش از این، فناوری لیتوگرافی خود چین حدود 20 سال از شرکت هلندی عقب افتاده بود. اگرچه تراشه‌های 28 نانومتری بالغ‌تر هستند، اما همچنان برای تعداد زیادی از محصولات از جمله گوشی‌های هوشمند و خودروهای الکتریکی ضروری هستند.

مقامات آمریکایی و اروپایی نیز به طور فزاینده ای در مورد فشار سریع چین به تولید نیمه هادی های نسل قدیمی تر نگران شده اند و در حال بحث در مورد استراتژی های جدید برای مهار توسعه کشور هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور