پس از اینکه عمو سام آمریکا را جدا کرد، در اینجا نحوه تفکیک مردم عادی از آن آمده است

سلام، من آرون سانکین هستم و گزارشگر اینجا در The Markup هستم. ضربان من اسماً نقطه تلاقی فناوری و نابرابری است، اما به این نتیجه رسیده ام که در واقع یک خبرنگار املاک و مستغلات هستم.

چند سال پیش، من تحقیقی را در مورد یک نرم افزار پلیس پیش بینی به نام PredPol منتشر کردم. ما (و شرکای انتشاراتی ما در Gizmodo) بیش از پنج میلیون پیش‌بینی PredPol را تجزیه و تحلیل کردیم تا مشخص کنیم کدام محله‌ها بیشتر مورد هدف قرار گرفته‌اند.

زمانی که این داستان منتشر شد، در خبرنامه‌ای به نام Today in Tabs مورد توجه قرار گرفت که در آن می‌گفت: «PredPol شرکتی است که از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پیشرفته استفاده می‌کند تا به بخش‌های پلیس بگوید سیاه‌پوستان در کجا زندگی می‌کنند».

من این شوخی را حدود 75 درصد از مواقعی که در مورد داستان صحبت می‌کنم می‌دزدم (چون خط خوبی است)، اما چیزی در مورد آن به من چسبیده است. این الگوریتم، که ظاهراً به پلیس می‌گوید بیشترین احتمال وقوع جرم در کجاست، فقط می‌تواند محله‌های سیاه‌پوست را به طور نامتناسب مورد هدف قرار دهد زیرا در وهله اول محله‌های سیاه‌پوست وجود دارد. پیش‌فرض این تحقیق و نابرابری که کشف کرد، بر این واقعیت اساسی استوار است که آمریکا با تفکیک گسترده مسکن مسکونی در امتداد خطوط نژادی تقریباً به هر کجا که نگاه کنید، تعریف می‌شود.

فقط پیش بینی جنایت نیست…

Source link