پروژه 800 میلیون دلاری مرکز داده فرامقیاس برای شمال شرقی ال پاسو پیشنهاد شد | دانش مرکز داده

(ال پاسو تایمز) — مقامات شهر ال پاسو می خواهند 1039 هکتار زمین خالی در شمال شرقی ال پاسو را برای یک مرکز داده بزرگ بفروشند. اما آنها در مورد پیشنهاد صحبت نمی کنند.

بر اساس اطلاعات شهری ارائه شده به شورای شهر ال پاسو که روز سه شنبه مجوز اولیه برای فروش زمین را صادر کرد، پروژه پیشنهادی 800 میلیون دلار هزینه تخمینی دارد که شامل پرداخت 8.5 میلیون دلار برای زمین به شهر می شود.

این شهر سال ها پیش این زمین را به عنوان مکانی احتمالی برای یک کارخانه تولیدی بزرگ کنار گذاشت. اطلاعات شهر نشان می دهد که در عوض، یک مرکز پردازش داده های فوق مقیاس قرار است به آنجا برود.

گستره وسیعی از زمین های بیابانی در امتداد بخش کم استفاده ای از خیابان استن رابرتز پدر، و درست در نزدیکی بزرگراه 54 ایالات متحده – نه چندان دور از خط ایالت نیومکزیکو واقع شده است.

نیروگاه نیومن ال پاسو الکتریک در حدود پنج مایلی مرز غربی ملک در نزدیکی بزرگراه 54 ایالات متحده واقع شده است. توسعه مسکن جدید پل فاستر، میلیاردر ال پاسو، کامپو دل سول، چند مایلی جنوب ملک است.

روز سه‌شنبه، شورای شهر بدون اظهار نظر، مصوبه‌ای را برای مجوز فروش ملک صادر کرد. پیش از تصویب نهایی این مصوبه، یک جلسه استماع عمومی در جلسه ویژه 4 دسامبر برگزار خواهد شد. یک مقام شهری گفت که شورا همچنین در 5 دسامبر در مورد توافقنامه ای با Wurldwide LLC برای ارائه تخفیف های مالیاتی برای پروژه رای خواهد داد.

دادگاه کمیساریای کانتی ال پاسو همچنین قرار است در جلسه ای ویژه در 4 دسامبر در مورد توافق کاهش مالیات برای این پروژه رای دهد.

در سراسر جهان که با “u” نوشته می شود، خریدار است. با این حال، این احتمالاً شرکتی است که با هدف خرید زمین تأسیس شده است. این شرکت در ژانویه 2022 به عنوان یک شرکت در دلاور ثبت نام کرد، ایالتی که بسیاری از شرکت ها به دلایل مختلف ثبت نام می کنند اما در جای دیگری واقع شده اند. شرکتی که مرکز ال پاسو را اداره خواهد کرد، احتمالاً یک شرکت متفاوت و شناخته شده خواهد بود.

مقامات شهر از ارائه جزئیات در مورد مرکز داده پیشنهادی یا اطلاعاتی در مورد Wurldwide خودداری کردند.

مراکز داده رایانه ها و سرورها را برای پردازش داده ها برای مشتریان در خود جای می دهند. به گفته Vertiv، ارائه‌دهنده زیرساخت دیجیتال جهانی، مراکز داده‌های فرامقیاس بزرگ هستند و می‌توانند به سرعت افزایش یا کاهش پیدا کنند تا تقاضا را برآورده کنند. به گفته مجله توسعه منطقه، آنها اغلب مجتمع های چند ساختمانی هستند، اما نیروی کار زیادی را استخدام نمی کنند.

به گفته Statista، ارائه‌دهنده آمار آنلاین، تعداد مراکز داده در مقیاس فوق‌العاده در سال‌های اخیر به سرعت افزایش یافته است، به طوری که در پایان سال 2021، 700 مرکز داده در سراسر جهان افزایش یافته است.

قانون پیشنهادی شهر بیان می‌کند که مرکز داده در مقیاس فوق‌العاده «به ایجاد و رشد زنجیره ارزش اطلاعات و داده‌های منطقه‌ای، ایجاد فرصت‌هایی در بخش‌ها و فناوری‌های بسیار مرتبط، از جمله تولید پیشرفته و انرژی پاک کمک خواهد کرد.

این شورا روز سه‌شنبه همچنین به سرعت ایجاد یک منطقه سرمایه‌گذاری مجدد برای بخش وسیعی از زمین را تصویب کرد تا آن را برای موافقت‌نامه‌های کاهش مالیات واجد شرایط کند.

الیزابت تریگز، مدیر توسعه اقتصادی شهر، که از شورا درخواست کرد تا منطقه را تأیید کند، و اعضای شورا اشاره ای نکردند که این منطقه برای همان زمین پیشنهاد شده برای مرکز داده است.

همچنین قرار است این زمین از تولید سنگین به تجاری تبدیل شود تا مرکز داده بتواند در آنجا مستقر شود. یک جلسه استماع عمومی در مورد تغییر منطقه قرار است در جلسه عادی شورای شهر در 5 دسامبر برگزار شود. شورای شهر در سال 2021 تغییر مساحت ملک را از کشاورزی به تولید سنگین تصویب کرد زیرا مقامات شهر تلاش‌های خود را برای استخدام شرکتی برای استقرار در آنجا تجدید کردند. در جلسه 7 نوامبر خود، تصویب اولیه تغییر منطقه بندی جدید را صادر کرد.

قرارداد فروش پیشنهادی نشان می‌دهد که Wurldwide در آوریل 2022 مبلغی معادل 336600 دلار برای حق ورود موقت به زمین به شهر پرداخت کرد. این پول به عنوان سپرده برای قرارداد فروش استفاده می شود و به شرکت امکان می دهد دوره بازرسی اموال را تا 18 آوریل 2024 داشته باشد. شرکت می تواند به هر دلیلی قرارداد فروش را در زمان بازرسی فسخ کند.

این مقاله ابتدا در ال پاسو تایمز منتشر شد

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور