پروژه مرکز داده کوه آسپن باتری‌های جدید NiZn را انتخاب می‌کند

توسعه دهنده مرکز داده Wyoming Hyperscale White Box در تلاش است تا مرکز داده آینده خود را در آسپن به باتری های UPS مبتنی بر شیمی نیکل روی – جایگزینی برای باتری های اسید سرب و لیتیوم-یون که معمولاً در مراکز داده استفاده می شود، مجهز کند.

کابینت‌های باتری تخصصی توسط استارت‌آپ ZincFive در اورگان ساخته شده‌اند، که مدت‌ها مدعی است که نیکل روی گزینه باتری تمیزتر و ایمن‌تری با چگالی توان بالاتر است.

وایومینگ هایپر اسکیل به دنبال ارائه حداکثر 30 مگاوات ظرفیت در فاز اول پروژه آسپن است، با انرژی تامین شده توسط یک نیروگاه زمین گرمایی مجاور، و امیدوار است که ساخت و ساز در اواخر سال جاری آغاز شود.

خارج با قدیمی

ZincFive در سال 2016 با ساخت باتری های قابل شارژ نیکل-روی برای سیستم های کنترل ترافیک شروع به کار کرد، اما به سرعت فرصتی را برای استفاده از این فناوری در مراکز داده شناسایی کرد و اولین سیستم UPS خود را در سال 2018 راه اندازی کرد.

به گفته این شرکت، مزایای شیمی نیکل-روی شامل ردپای کوچکتر، حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری و قابلیت اطمینان بالاتر و همچنین تأثیر کمتر آب و هوای سرتاسری است.

سلول‌های نیکل روی بیش از یک قرن است که وجود داشته‌اند – آنها در ابتدا توسط توماس ادیسون اختراع شدند – اما کاربردهای آنها به دلیل تعداد کم چرخه شارژ محدود شده است، مشکلی که ZincFive ادعا می‌کند حل کرده است.

این شرکت جایزه دریافت کرده است بیش از 90 اختراع تا به امروز، aاخیراً کل بودجه خود را دو برابر کرده است، با جمع آوری 33 میلیون دلار در سرمایه گذاری سهام در آوریل 2021. آن سیستم های یو پی اس بوده اند محاکمه شده توسط تعدادی از اپراتورهای مرکز داده شامل QTS و حداقل یکی از سه ارائه دهنده بزرگ ابری جهان.

آخرین شرکتی که در آن ثبت نام کرده است تکنولوژی عجیب و غریب فرامقیاس وایومینگ است – نسبتاً جدید ریسک برادران Brady و Trenton Thornock برای تبدیل برخی از زمین های متعلق به شرکت هلدینگ زمین والدین آنها به مقصد مرکز داده های فوق مقیاس ایجاد کردند.

سایت، درست زیر جبهه شمالی کوه آسپن، از پیوندهای فیبر نزدیک، آب و هوای طبیعی خنک، منابع انرژی تجدیدپذیر، و مالیات فروش و استفاده از مرکز داده صفر ایالت سود می برد.

Thornocks می گوید طراحی مرکز داده کاملاً با آخرین مشخصات OCP-Ready و LEED مطابقت دارد. هر یک از چهار فاز با استفاده از یک پست اختصاصی در محل با ظرفیت طراحی 120 مگاوات، ظرفیت 30 مگاوات برق را در سه سالن داده ارائه می‌کند. مجوزهای ساختمانی لازم در فوریه 2021 اعطا شد، اما هنوز مشخص نیست چه کسی بودجه این پروژه را تامین خواهد کرد.

باتری های نیکل روی تنها نوآوری مرکز داده نیستند پذیرفته شدن توسط مقیاس فرامقیاس وایومینگ – در آوریل 2021، شرکت اعلام کرد آ همکاری با متخصص خنک کننده غوطه وری Submer که به دنبال استفاده از SmartPodXL+ خود است سیستم هایی برای کاهش مصرف انرژی مرکز داده

ترنتون تورنوک گفت: «این پروژه فناوری‌های روز دنیا را به نمایش می‌گذارد که می‌توانند پایداری مرکز داده را به ارتفاعات جدیدی برسانند». ما هیجان زده هستیم که از مزایای زیست محیطی ارائه شده توسط راه حل باتری پایدار ZincFive و همچنین مزایای آنها از نظر عملکرد، قابلیت اطمینان و ایمنی استثنایی بهره ببریم.