پرونده دفاع: تأمین آینده با فناوری VPN

عکس پروفایل نویسنده

@dmytro-spilkaدمیترو اسپیلکا

Dmytro بنیانگذار Solvid و Pridicto است. در هاکرنون ، TechRadar و کارآفرین برجسته است.

طبق آمار ، هکرها هر 39 ثانیه حمله می کنند – با سرعت 2424 بار در روز. همانطور که دنیا شروع به مهاربند کردن خود برای یک سال دیگر می کند که به دلیل عوارض Covid و کار بیشتر در خانه مختل می شود ، ضروری به نظر می رسد که ما آنچه را که می توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم دستگاه های ما در حین کار ، مطالعه و بازی از امنیت بیشتری برخوردار هستند. دور با استفاده از سرورهای خود ما.

VPN ها به کاربران کمک می کنند تا از کار ، مرور یا بازی خود یک لایه محافظ معتبر ایجاد کنند. با به دست آوردن یک لایه ناشناس بودن رمزگذاری شده ، می توان لایه محافظتی را روی اطلاعات شخصی خود قرار داد تا ابزاری برای در امان ماندن از هکرها باشد.

اما در جهانی که حملات در هر دقیقه با سرعت تقریباً دو بار اتفاق می افتد ، آیا VPN واقعاً کافی است؟ و آیا این فناوری در سالهای آینده برای اطمینان از ایمنی ما در برابر حملات سایبری نیرومند بیشتر توسعه خواهد یافت؟

تعریف VPN ها

در مرحله اول ، بیایید اصطلاح VPN را تعریف کنیم تا به ما در درک بهتر فناوری مورد نظر کمک کند. VPN مخفف Virtual Private Network است و با ایجاد یک شبکه خصوصی از داخل یک شبکه عمومی ، حریم خصوصی کاربران را بیشتر به ارمغان می آورد.

سرویس های VPN به امنیت و رمزگذاری اتصالات برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر از یک کانون WiFi امن کمک می کنند.

(تصویر: بلوار امنیت)

هر زمان در وب گشت و گذار می کنید یا از شبکه WiFi بدون امنیت خرید می کنید ، به این معنی است که می توانید اطلاعات خصوصی و عادات مرور خود را افشا کنید. اگر نگران امنیت و حریم خصوصی آنلاین خود باشید ، VPN را ضروری می کند.

مخصوصاً اگر از یک شبکه WiFi استفاده می کنید که توسط دیگران یا چندین کاربر در داخل ساختمان یا فضای فیزیکی مشترک است ، اطلاعات شما برای هر کس در اطراف شما قابل مشاهده است. حتی اگر به راحتی در یک ناهار در یک کافی شاپ بازی های ویدیویی انجام می دهید.

در حالی که به نظر می رسد سال 2021 سالی باشد که کارگران در خارج از دفتر کار خود را ادامه می دهند ، بسیاری دیگر از ما از شبکه های بی سیم استفاده خواهیم کرد که ممکن است دارای حریم خصوصی دارای نقص باشد. متأسفانه ، بسیاری از افراد از اهمیت ایمن سازی اتصال خود تا زمانی که خیلی دیر نشده است آگاه نخواهند بود ، اما با وجود این ، خوش بینی زیادی برای آینده این فناوری وجود دارد و اینکه کاربران به راحتی می توانند از پس این فناوری برآیند.

رشد در یک دهه محوری

(تصویر: بینش بازار جهانی)

همانطور که از نمودار بالا می بینیم ، بازار VPN طی شش سال آینده به رشد پیوسته ای رسیده است ، CAGR 10٪ در اروپا و حدود 15٪ در آمریکای لاتین. با توسعه فناوری تا اواسط دهه 2020 – با استفاده از نرم افزار Cloud VPN در خط مقدم نوآوری در صنعت ، این امر به بازار کمک می کند تا هر سال مقیاس مقیاس یابد.

به راحتی می توان گفت که رشد بازار VPN با نشانه های هشدار دهنده ویرانگر در اواخر دهه گذشته به صورت حمله سایبری WannaCry که صدها هزار ماشین در 150 کشور جهان را در پایان سال 2017 مورد حمله قرار داد ، تسهیل شده است. اتحادیه اروپا در حال افزایش است GDPR همچنین حریم خصوصی آنلاین را به کانون توجهات سوق داده است که می تواند رشد بازار VPN را به یک صنعت 70 میلیارد دلاری طی سالهای آینده تسهیل کند.

درخواست تجدید نظر در بازی VPN

دلیل اصلی دیگر افزایش بازارهای VPN در پی Covid-19 ناشی از افزایش معاشرت مجازی است.

بسیاری دیگر از ما از بازی در کنسول ها و رایانه های شخصی استقبال کرده ایم. همزمان با اجرای قفل شدن در سراسر جهان ، واحدهای پلی استیشن 4 از قفسه ها پرواز کردند در حالی که Steam به رکوردشکنی در آمار استفاده دست یافت.

اگرچه VPN ممکن است به افزایش حریم خصوصی ما هنگام بازی کمک کند ، اما همچنین می تواند به طور فعال تجربه ما را بهبود بخشد. با استفاده از یک VPN قوی ، گیمرها می توانند دسترسی نامحدودی به سرورهای سراسر جهان برای بازی با دیگران در خارج از کشور داشته باشند. همچنین می توانید از سرورهای VPN با تأخیر کم استفاده کنید و تجربه بسیار کمتری را ارائه دهید. علاوه بر این ، دسترسی به سرورهای مختلف می تواند به بازیکنان امکان دسترسی به بازی هایی را بدهد که در منطقه قفل شده اند یا هنوز در مکان فیزیکی کاربر آزاد نشده اند.

نگاهی به آینده خودکار

شیوع VPN ها با روندهای نوظهوری مانند Bring your Own Device (BYOD) و اینترنت اشیا Internet افزایش می یابد ، Techradar ادعا می کند که استفاده از شبکه های خصوصی مجازی می تواند “همه گیر” شود زیرا رایانه های ابری محبوب تر می شوند.

در جای دیگر ، Edge خاطرنشان می کند که VPN ها احتمالاً به سمت شفافیت و فناوری هوشمند بالاتر رشد می کنند. این مقاله نشان می دهد که چگونه شرکت های بزرگی مانند گوگل ، فیس بوک و مک آفی به دنبال دور شدن از VPN های معمولی و ایجاد سرویس های مبتنی بر ابر هستند که VPN اختصاصی بیشتری را ارائه می دهند – تمام امنیت را بدون پیچیدگی بسته بندی می کنند. این تغییر به سمت راه حل های VPN خودکار بیشتر می تواند به کاربران کمک کند بدون اینکه آنها مجبور به درک درستی از فناوری مورد استفاده خود باشند.

در حالی که اخبار مربوط به حملات سایبری در حال حاضر هر 39 ثانیه یک بار اتفاق می افتد ، دانستن اینکه بازارهای فناوری امنیتی با سرعت بالایی در حال رشد هستند ، بسیار آرامش بخش است و به طور فعال با فناوری ابر در حال ظهور در حال تطبیق است. به زودی ، بسیاری از ما که برای انجام کار ، معاشرت یا بازی به اتصال به شبکه های عمومی متکی هستیم ، قادر به انجام این کار از طریق نرم افزار VPN خودکار خواهیم بود که وظیفه آن را می فهمد و بدون نیاز به مشاوره با کاربر به آن نزدیک می شویم.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.