پردازش متن با ماشین های دولتی

عکس پروفایل نویسنده

@رمیترامیت میتال

نرم افزار Dev @ Attosol

پردازش متن یک مسئله بسیار رایج در علوم کامپیوتر است. استفاده از ماشینهای حالت یا اتوماتهای محدود (FA) یک روش عالی برای پردازش متن است. این مقاله یک چارچوب تقریبی برای مقابله با مشکلات پردازش رشته فراهم می کند.

اتومات محدود

FA یک مدل ریاضی محاسباتی است. FA دارای یک حالت “شروع” ، یک یا چند حالت “نهایی” و صفر یا چند حالت متوسط ​​است. تنها اطلاعاتی که در آن ذخیره می شود وضعیت فعلی آن است. در هر زمان از یک محاسبه ، نمی داند که چگونه به وضعیت فعلی خود رسیده است. FA یک عملکرد انتقال دارد که حالت فعلی و رمز ورود را به حالت بعدی ترسیم می کند. می توانید اطلاعات بیشتر درباره FA را در ویکی پدیا بخوانید.

یک دیدگاه جایگزین

پیاده سازی FA می تواند بر اساس رشته ورودی و حل مسئله ساده یا پیچیده باشد. توسعه دهندگان اغلب سعی می کنند از عبارات منظم یا الگوریتم های بازگشتی برای حل مشکلاتی استفاده کنند که با FA ساده تر باشند. من همچنین با توسعه دهندگانی روبرو شده ام که این تکنیک را رد کرده و آن را “هک” و “غیرقابل اعتماد” دانسته اند. این اتفاق می افتد به دلیل کمبود دانش در مورد تئوری اتوماتا.

با این حال ، نوشتن برنامه هایی که از FA استفاده می کنند بدون اینکه به عمق نظریه بپردازیم ، آسان است. ما می توانیم FA را به عنوان یک روش جایگزین برای ساختار برنامه در نظر بگیریم. …