ویژگی های برنامه های CBDC که می توانند آینده امور مالی را شکل دهند

احتمالاً بسیاری از شما در مورد فرصت های منحصربفرد شنیده اید ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مانند پول قابل برنامه ریزی، قراردادهای هوشمند، و نقل و انتقالات بدون درز مرزی را به همراه خواهد داشت. در این مقاله، من عمیق‌تر به این ویژگی‌ها می‌پردازم و نشان می‌دهم که چگونه می‌توانند تجربه کاربر را از طریق یک رابط کاربری واقعی تغییر دهند.

در مقاله قبلی، من توضیح دادم که CBDCها چیست و عملکردهای اساسی یک برنامه کاربردی CBDC را توضیح دادم، که در حال حاضر در چندین کشور در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه عملیاتی است. اکنون رابط های نسخه پیشرفته این اپلیکیشن را ارائه خواهم کرد. برخی از این ویژگی ها در حال حاضر در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر در مراحل اولیه یا در دست توسعه هستند.

1. پول قابل برنامه ریزی

به لطف بلاک چین و قراردادهای هوشمند، می‌توانیم هر دلار دیجیتال (یورو یا یوان) را سفارشی کنیم. این بدان معناست که ما می‌توانیم تصمیم بگیریم چه کسی می‌تواند آن را خرج کند، برای چه چیزی می‌تواند خرج شود، و حتی محدودیت‌های زمانی یا سایر قوانین دقیق را تعیین کنیم.

پول هدفمند

این پول با هدف مشخص است. استفاده از CBDC این نوع تراکنش ها را برای فرستنده و گیرنده بسیار آسان تر می کند. این ویژگی ها را می توان مستقیماً در برنامه اصلی پرداخت CBDC قرار داد.

مورد 1: دریافت و خرج کردن پول هدفمند

در داخل برنامه، پول هدفمند مانند حساب دیگری با …

Source link