ویژگی هایی که می خواهید در مورد Yoast بدانید

وردپرس 6.5 زنده است! بار دیگر، تیم وردپرس متشکل از افرادی از سراسر جهان، پیشرفت های جدید زیادی برای ما دارد. ما به ویژگی های جدید و هیجان انگیز نگاه کردیم و آنها را برای شما فهرست کردیم. بنابراین، بیایید ببینیم که چگونه می‌توانید از این تغییرات برای بهبود وب‌سایت وردپرس خود در حال حاضر که انتشار آن فعال است، استفاده کنید.

معرفی Font Library

نسخه 6.5 وردپرس شامل یک کتابخانه فونت جدید برای ویرایشگر بلوک است. این کتابخانه به شما کنترل بیشتری بر تایپوگرافی که در سراسر صفحات خود استفاده می کنید، می دهد. نکته جالب در مورد آن این است که به شما امکان می دهد فونت های محلی و فونت های گوگل را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. این کتابخانه با اجازه دادن به ما برای اضافه کردن فونت های دلخواه بدون توجه به موضوع انتخابی، آزادی بیشتری در طراحی به شما می دهد. بنابراین اکنون آن را امتحان کنید تا بتوانید فونت هایی را که استفاده می کنید مدیریت کنید.

اسکرین شات از کتابخانه فونت در وردپرس 6.5
از کتابخانه فونت برای مشاهده فونت های فعلی و آپلود فونت های جدید استفاده کنید

ویژگی های جدید در ویرایشگر بلوک

تغییرات زیادی در ویرایشگر بلاک ایجاد شده است، بنابراین ما در اینجا چند مورد جالب را برجسته می کنیم. ابتدا، وردپرس 6.5 تغییر نام بلوک های شما را در نمای لیست ممکن می کند. این در حال حاضر برای بلوک های گروهی شما امکان پذیر است، اما نسخه جدید همچنین به شما امکان می دهد نام بلوک های فردی را تغییر دهید. به خصوص در مورد صفحات طولانی‌تر یا صفحاتی که از انواع مختلف بلوک‌ها تشکیل شده‌اند، این می‌تواند برای حفظ یک نمای کلی در حین کار بر روی آن صفحه بسیار مفید باشد.

بلوک های تصویر با افکت سایه در وردپرس 6.5
نمونه ای از افکت های سایه های مختلف روی دو تصویر

این نسخه همچنین چند گزینه طراحی جدید را برای ما به ارمغان می آورد. افکت drop shadow برای بلوک‌های بیشتری مانند بلوک تصویر و ستون‌ها در دسترس است. این به شما کمک می کند به صفحات خود عمق بیشتری بدهید، عناصر را برجسته کنید و با طراحی صفحات خود بازی کنید. یکی دیگر از ویژگی های طراحی این است که کنترل بیشتری بر ظاهر بلوک های پوششی خود داشته باشید. می‌توانید نسبت‌های تصویر را تنظیم کنید و پوشش‌های رنگی را که بر اساس رنگ‌های تصویر انتخابی شما هستند، اضافه کنید. این به شما کمک می کند تا این بلوک های پوششی را سفارشی کنید تا با ظاهر و احساس کلی وب سایت شما مطابقت داشته باشد.

مرور کلی تجدید نظرهای سبک

تصویری از ویرایش های سبک در وردپرس 6.5
مروری بر بازنگری های سبک

وردپرس 6.5 دارای یک ویرایش سبک بهبود یافته است که اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات ایجاد شده در طول هر ویرایش به شما نشان می دهد. به ویرایشگر بروید و روی Styles کلیک کنید، جایی که گزینه ای برای مشاهده ویرایش های گذشته مشاهده خواهید کرد. هنگامی که شما روی طراحی قالب های خود کار می کنید، این موارد نیز قابل دسترسی هستند. نکته جالب در مورد این مرور کلی از ویرایش ها این است که بسیار بصری تر از مرور کلی تجدید نظر است که هنگام ویرایش یک صفحه یا پست دریافت می کنید.

این نمای کلی در کنار صفحه نشان داده شده است و به شما امکان می دهد طرح های گذشته را مشاهده کرده و دوباره آنها را اعمال کنید. به طور کلی استفاده از آن آسان تر و کارآمدتر است زیرا فوراً تأثیر را در صفحه به شما نشان می دهد. بد نیست بدانید که این فقط برای تم هایی در دسترس است که از ویرایشگر بلاک استفاده می کنند.

Interactivity API

این نسخه همچنین با چیزی به نام Interactivity API همراه است. این ویژگی چارچوبی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا در حین استفاده از بلوک ها، تجربه های تعاملی جلویی ایجاد کنند. ایده این است که تعامل با این عناصر با بارگذاری صفحه جدید همراه نیست و آنها را نسبت به صفحات معمولی تعاملی تر می کند. این چارچوب برای ساده سازی فرآیند بدون استفاده از ابزارهای خارجی در نظر گرفته شده است. تیم وردپرس برای اینکه ایده ای در مورد آنچه که Interactivity API می تواند استفاده شود، یک وب سایت نمایشی WP Movies ایجاد کرد که می توانید از آن بازدید کنید.

بهبود در عملکرد و دسترسی

نسخه 6.5 وردپرس شامل تعداد زیادی به روز رسانی عملکرد است. یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که از این موضوع به دست می‌آید، بهبود سرعت بسیار زیاد هنگام استفاده از ویرایشگر بلاک و ویرایشگر سایت است. به‌علاوه، وب‌سایت‌های ترجمه‌شده به دلیل یک کتابخانه جدید و سبک، زمان بارگذاری بسیار سریع‌تری را مشاهده خواهند کرد.

این نسخه جدید وردپرس همچنین با بسیاری از بهبودهای دسترسی (بیش از 65، به طور دقیق) همراه است. برای نام بردن از چند تغییر، اصلاحاتی در تنظیمات کنتراست، مکان یابی عناصر و فوکوس مکان نما وجود دارد. وفادار ماندن به وعده وردپرس مبنی بر تلاش برای یک پلتفرم در دسترس برای همه. اگر می‌خواهید کمی بیشتر به ویژگی‌های وردپرس 6.5 بپردازید، توصیه می‌کنیم از راهنمای فیلد آن‌ها دیدن کنید تا تمام تغییرات این نسخه را بخوانید.

بیشتر بخوانید: وردپرس 6.4: یک تجربه ساختمانی بصری تر »

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور