وضعیت زنجیره های تامین مرکز داده | دانش مرکز داده

برای کسب و کارها به طور کلی، اختلالات زنجیره تامین به طور فزاینده ای شبیه اخبار قدیمی است. اجماع فزاینده در میان تحلیلگران نشان می دهد که مشکلات زنجیره تامین که کسب و کارهایی که در طول اوج همه گیری همه گیر شده اند در حال کاهش هستند زمان تحویل کاهش می یابد و فروشندگان یاد می گیرند که در مورد مشکلات عرضه غیرمنتظره کار کنند.

با این حال، در صنعت مرکز داده، بر اساس داده‌های موجود در مرکز داده، چشم‌انداز زنجیره‌های تامین چندان خوشایند نیست موسسه آپتایم. در یک گزارش نظرسنجی اخیر، این سازمان به این نتیجه رسید که “اپراتورهای مرکز داده همچنان با موانع زنجیره تامین قابل توجهی روبرو هستند.” در واقع، طبق این نظرسنجی، اختلالات زنجیره تامین مرکز داده در سال گذشته افزایش یافته است.

در اینجا آنچه باید در مورد وضعیت زنجیره های تامین مرکز داده امروز بدانیم، از جمله اینکه چگونه اختلالات فراگیر باقی می مانند، چرا رخ می دهند و اپراتورهای مرکز داده در پاسخ به آن چه می کنند، آمده است.

اختلالات زنجیره تامین مداوم

خبر خوب در مورد اختلالات عمده زنجیره تامین که بر صنعت مرکز داده تاثیر می گذارد – مانند تاخیرهای طولانی در دستیابی به تجهیزات حیاتی – این است که طبق داده های موسسه Uptime فقط حدود یک پنجم اپراتورهای زنجیره تامین گزارش می دهند که آنها را تجربه کرده اند.

خبر بد این است که تعداد اپراتورهایی که با اختلالات یا تأخیر مواجه شده اند، در طول سال گذشته حدود 60 درصد افزایش چشمگیری داشته است. این جهش نشان می دهد که مشکل بدتر می شود، نه بهتر.

داده ها همچنین نشان می دهد که مسائل زنجیره تامین در سراسر صنعت گسترده است. بیش از 75 درصد از سازمان‌ها از نوعی اختلال گزارش کردند، اگرچه اکثریت آنها ماهیت «متوسط» یا «جزئی» داشتند.

به هر حال، علیرغم بهبود عملیات زنجیره تامین در سایر بخش‌های صنعت فناوری اطلاعات، این اتفاق می‌افتد. رایانه های شخصی اکنون هستند ارسال بسیار سریعتر به عنوان مثال، نسبت به زمانی که آنها در طول همه گیری انجام دادند. با وجود شواهدی مبنی بر جابجایی سازمان‌ها، مشکلات همچنان ادامه دارد.

گزارش نظرسنجی به دلایل مختلفی برای چالش های طولانی زنجیره تامین در صنعت مرکز داده اشاره می کند. به گفته این سازمان، اختلالات ژئوپلیتیکی، و همچنین مشکل در دستیابی به مواد خام مورد نیاز برای تولید تجهیزات مرکز داده، عامل اصلی هستند.

کمبود نیمه هادی ها در این گزارش آمده است – مشکلی در تعدادی از صنایع – همچنین زنجیره تامین را مختل می کند.

پاسخ به چالش های زنجیره تامین

اپراتورهای مرکز داده بیکار ننشسته اند و منتظرند تا وضعیت زنجیره تامین به خودی خود بهبود یابد.

اکثریت در عوض، برای مقابله با چالش ها، به عنوان مثال، به دنبال تامین کنندگان جایگزین یا افزایش موجودی موادی که در انبار نگهداری می کنند، اقدام می کنند. تلاش برای تامین منابع محلی یکی دیگر از استراتژی های محبوب است.

این واقعیت که اختلالات زنجیره تامین علیرغم این تغییرات در حال افزایش است نشان می دهد که آنها نتایجی را که اپراتورهای مرکز داده انتظار دارند را ارائه نمی دهند. اما شاید اگر اپراتورها برای رفع چالش های زنجیره تامین گامی بر نمی داشتند، وضعیت حتی بدتر می شد.

زنجیره های تامین مرکز داده چه زمانی بهبود می یابند؟

با نگاهی فراتر از داده های موسسه Uptime، حداقل گزارش های حکایتی وجود دارد – مانند این یکی از جان پارکر از ESRI، که می گوید زمان حمل و نقل بهتری را در مقایسه با سال های گذشته مشاهده می کند – که چالش های زنجیره تامین کمی بهتر می شود.

اما مانند تورم یا ویروس کرونا، اختلالات زنجیره تامین به نظر نمی رسد به این زودی ها به طور کامل از بین برود. چالش‌ها عمیق هستند و اپراتورهای مرکز داده باید در استراتژی‌های خود برای به حداقل رساندن تأثیر مشکلات زنجیره تأمین بر کسب‌وکار خود فعال باشند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور