وردپرس 6.5 تاریخ آخرین حالت را برای فایل های نقشه سایت به دست می آورد

نسخه 6.5 وردپرس اکنون از عنصر lastmod در فایل‌های نقشه سایت پشتیبانی می‌کند، که می‌تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا بفهمند کدام قسمت از محتوا جدید یا به‌روز شده است. این می تواند به بهبود راندمان خزیدن برای خزنده های موتورهای جستجو کمک کند و بار سرور را در وب سایت شما کاهش دهد.

Lastmod. Lastmod عنصری است که می توانید آن را به فایل نقشه سایت خود اضافه کنید که باید نشان دهنده آخرین باری باشد که URL تغییر کرده است. موتورهای جستجو هنگام پردازش فایل های نقشه سایت شما برای اهداف خزیدن به آن تاریخ نگاه می کنند. در واقع، بینگ سال گذشته گفت که برای اهداف خزیدن بیشتر به تاریخ آخرین حالت متکی است.

گری ایلیز از گوگل این خبر را در لینکدین منتشر کرد و گفت: “عنصر آخرین حالت در نقشه سایت سیگنالی است که می تواند به خزنده ها کمک کند تا بفهمند هر چند وقت یکبار صفحات شما را خزنده کنند.”

او اضافه کرد:

اگر از وردپرس استفاده می کنید، از نسخه 6.5، به لطف پاسکال بیرچلر و جامعه توسعه دهندگان وردپرس، این فیلد به صورت بومی برای شما پر شده است. اگر از ارتقای نصب وردپرس خودداری می کنید، لطفاً گلوله را گاز بگیرید و فقط این کار را انجام دهید (شاید زمانی که هیچ تضاد افزونه ای وجود نداشته باشد). مثل گری نباشید و همچنان نسخه 2* را اجرا کنید. اگر در وردپرس نیستید، سعی کنید آن را با آخرین تاریخ تغییر مهم پر کنید، که در آن «قابل توجه» به معنای تغییری است که ممکن است برای کاربران شما و توسط پروکسی برای سایت شما مهم باشد.

فابریس کانل از بینگ در مورد آن پست نظر داد و گفت:

یک فریاد بزرگ برای پاسکال بیرچلر، گری ایلیز، گوگل و جامعه توسعه دهندگان وردپرس به خاطر مشارکت فوق العاده آنها در نسخه 6.5 وردپرس. ادغام سیگنال lastmod در نقشه سایت یک تغییر دهنده بازی است که برای میلیون‌ها وب‌سایت، بینش داده‌ای عالی در مورد زمانی که محتوای آنها در حال تغییر است ارائه می‌دهد که امکان بهینه‌سازی فعالیت‌های خزیدن و اطمینان از تازگی محتوا در موتورهای جستجو را فراهم می‌کند.

برای هر کسی که تمایلی به به روز رسانی نصب وردپرس خود ندارد، این ویژگی را یک انگیزه اصلی در نظر بگیرید. هر چه وب‌سایت‌های بیشتری از آخرین حالت در نقشه‌های سایت خود استفاده کنند، موتورهای جستجو – چه مبتنی بر هوش مصنوعی و چه مبتنی بر قوانین – به طور فزاینده‌ای از این سیگنال استفاده می‌کنند.

رایگان، لطفاً https://www.indexnow.org/ را برای کنترل خزیدن و بازی SEO خود با نمایه سازی بلادرنگ انتخاب کنید. راه‌اندازی مناسب IndexNow (برای به‌روزرسانی بی‌درنگ) و نقشه‌های سایت با آخرین مد (حالت روزانه – catchup) برای اطمینان از پوشش جامع و تازه است.

داشتن دید آنلاین بهتر فقط داشتن یک وب سایت نیست. این مربوط به یافتن آخرین محتوای شماست.»

ارتقا دهید. در حال حاضر، حدود 21 درصد از نصب‌های وردپرس از نسخه 6.5 استفاده می‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید کارایی خزیدن را بهبود ببخشید، ممکن است دوبار بررسی کنید که آیا در آن نسخه هستید یا خیر.

اگر در وردپرس نیستید، می‌توانید از توسعه‌دهندگان خود بپرسید که چگونه تاریخ دقیق آخرین حالت را در فایل‌های نقشه سایت خود دریافت کنند.

Source link