وردپرس دو افزونه برای افزایش سرعت صفحات وب منتشر می کند

تیم وردپرس Core Performance دو افزونه منتشر کرد که سرعت صفحات وب را با فناوری‌های جدید افزایش می‌دهند که نشانی‌های اینترنتی را قبل از اینکه کاربر روی یک لینک کلیک کند و سرعت بارگذاری تصاویر را تسریع می‌کند، از قبل ارائه می‌کنند.

تیم عملکرد هسته وردپرس

تیم عملکرد هسته وردپرس مسئول هماهنگی با تیم های مختلف توسعه هسته وردپرس به منظور بهبود عملکرد و همچنین کار بر روی پروژه هایی است که مستقیماً بر بهبود عملکرد اصلی وردپرس تأثیر می گذارد.

طرح اولیه برای تیم عملکرد شامل موارد زیر بود:

 • تشکیل گروه های کاری را هدایت کند
 • هماهنگ کردن وظایف اداری اولیه (کانال شل، جلسات هفتگی، برنامه‌ریزی نامزدهای نمایندگان گروه‌های کاری و غیره)
 • یک بیانیه ماموریت برای تیم ایجاد کنید
 • هماهنگ کردن مناطق مورد نظر
 • محدوده و نقشه راه را مشخص کنید

پلاگین های عملکرد وردپرس

برخی از بهبودهای عملکرد وردپرس ابتدا در افزونه‌ها آزمایش می‌شوند، قبل از اینکه متعاقباً در نسخه آینده وردپرس ادغام شوند.

کاربرانی که افزونه ها را دانلود می کنند می توانند اولین نفری در جهان باشند که از بهبود سرعت صفحه وب استفاده کرده و از آن بهره مند شوند و انتظار می رود (امید است) کسانی که از افزونه ها استفاده می کنند نیز در مورد تجربیات مثبت و منفی خود بازخورد ارائه دهند.

اولین و محبوب‌ترین افزونه‌ای که توسط تیم پرفورمنس منتشر شده است، افزونه Performance Lab است که دارای پنج ماژول است که بسته به نیاز کاربر می‌توانند روشن یا خاموش شوند.

ماژول های فعلی افزونه Performance Lab عبارتند از:

 • تصاویر رنگی غالب:
  برای ذخیره رنگ غالب تصاویر تازه آپلود شده و ایجاد پس‌زمینه مکان‌دار از آن رنگ، پشتیبانی اضافه می‌کند.
 • بررسی سلامت پشتیبانی WebP:
  یک بررسی پشتیبانی WebP را در وضعیت سلامت سایت اضافه می کند.
 • آپلودهای WebP:
  در صورت پشتیبانی سرور، نسخه های WebP را برای آپلود تصاویر جدید JPEG ایجاد می کند.
 • بررسی سلامت دارایی های در نوبت:
  بررسی منابع CSS و JS را در وضعیت سلامت سایت اضافه می کند.
 • بررسی سلامت گزینه‌های بارگذاری شده خودکار:
  چکی برای گزینه های بارگیری خودکار در وضعیت سلامت سایت اضافه می کند

دو پلاگین جدید عملکرد

دو افزونه کاملاً جدید که امروز معرفی شدند عبارتند از:

 1. اندازه‌های خودکار برای تصاویر لود شده با تنبلی
 2. قوانین حدس و گمان

این دو پلاگین عملکرد را به دو روش مختلف بهبود می بخشند، به این معنی که می توان از هر دو برای به دست آوردن بیشترین میزان پیشرفت استفاده کرد.

افزونه جدید اندازه های خودکار وردپرس

Lazy-loading یک تکنیک بهینه سازی عملکرد است که بارگذاری تصاویر غیر مهم را به تعویق می اندازد (مکث می کند) تا زمان بارگذاری صفحه را بهبود بخشد. تصاویری که برای رندر کردن قسمت قابل مشاهده صفحه وب ضروری هستند ابتدا بارگذاری می شوند در حالی که تصاویری که ضروری نیستند تا زمانی که کاربر اسکرول کند و تصاویر مورد نیاز باشد به تعویق می افتد.

کاری که این افزونه انجام می دهد این است که یک ویژگی جدید HTML بارگذاری تنبل به نام sizes=”auto” را ادغام می کند که ویژگی “sizes” را برای تصاویر بارگذاری شده با تنبلی با استفاده از “srcset” روی “auto” تنظیم می کند و دانلود را برای تصاویری که در زمانی که مورد نیاز است سرعت می بخشد. کاربر صفحه را به پایین اسکرول می کند.

ویژگی sizes=”auto” برای تصاویر بخشی از مشخصات تصاویر پاسخگو در HTML است، اما به طور خاص به بارگذاری تنبل مربوط نمی شود. در عوض، ویژگی sizes با srcset استفاده می‌شود تا ابعاد اندازه تصویر مورد نیاز برای نمایش تصویر در اندازه‌های مختلف درگاه نمایش به مرورگر ارائه شود. سپس مرورگر می تواند مناسب ترین منبع تصویر را از srcset انتخاب کند.

افزونه جدید قوانین حدس و گمان وردپرس

افزونه Speculation Rules از Speculation Rules API استفاده می کند تا منابع صفحات وب را دانلود کند که کاربر احتمالاً درخواست می کند. افزونه Speculation Rules اساساً پیش‌بینی می‌کند که یک صفحه درخواست می‌شود و قبل از اینکه کاربر روی پیوند کلیک کند، شروع به پیش‌رندر کردن صفحه وب می‌کند.

توضیحات رسمی افزونه توضیح می دهد:

به طور پیش‌فرض از Speculation Rules API برای اجرای پیش‌فرض URL‌های مرتبط با شناور استفاده می‌کند.

Speculation Rules API یک ویژگی طراحی شده برای بهبود عملکرد مرور وب با اجازه دادن به صفحات وب برای ارائه نکاتی به مرورگر در مورد پیوندهای احتمالی است که کاربر ممکن است برای رفتن به یک صفحه وب دیگر روی آنها کلیک کند. سپس مرورگر می‌تواند منابع را بر اساس احتمال اینکه بازدیدکننده سایت برای رفتن به یک صفحه وب جدید روی پیوندی کلیک می‌کند، از قبل واکشی یا از قبل ارائه کند.

صفحه توسعه‌دهنده موزیلا برای Speculation Rules API توضیح می‌دهد:

«API Speculation Rules برای بهبود عملکرد برای ناوبری های آینده طراحی شده است. URL های سند را به جای فایل های منبع خاص هدف قرار می دهد و بنابراین برای برنامه های چند صفحه ای (MPA) به جای برنامه های کاربردی تک صفحه ای (SPA) منطقی است.

Speculation Rules API جایگزینی برای مواردی است که به طور گسترده در دسترس هستند ویژگی و طراحی شده است تا جانشین موارد منسوخ شده فقط برای Chrome باشد ویژگی. پیشرفت‌های زیادی را نسبت به این فناوری‌ها، همراه با نحوی گویاتر و قابل تنظیم برای تعیین اینکه کدام اسناد باید از قبل واکشی یا از قبل اجرا شوند، ارائه می‌کند.

پیاده‌سازی افزونه حداقل به استفاده از Chrome 121 نیاز دارد. کاربرانی که از یک سایت بازدید می‌کنند در حالی که از مرورگر دیگری استفاده می‌کنند که از Speculation Rules API پشتیبانی نمی‌کند، به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، صفحه وب مانند حالت عادی نمایش داده می‌شود.

طبق مستندات افزونه:

به طور پیش‌فرض، این افزونه به گونه‌ای پیکربندی شده است که نشانی‌های وب پیش‌فرض وردپرس را زمانی که کاربر روی پیوند مربوطه نگه می‌دارد، از قبل اجرا کند. این را می توان از طریق بخش “قوانین حدس و گمان” در زیر سفارشی کرد تنظیمات > خواندن.

از یک فیلتر می توان برای حذف مسیرهای URL خاص از واجد شرایط بودن برای واکشی و اجرای اولیه استفاده کرد (به بخش سؤالات متداول مراجعه کنید). از طرف دیگر، می‌توانید کلاس CSS 'no-prender' را به هر پیوندی اضافه کنید ( برچسب) که نباید از قبل اجرا شود.”

درباره افزونه های جدید عملکرد وردپرس بیشتر بخوانید و آنها را از اینجا دانلود کنید:

افزونه اندازه‌های خودکار وردپرس برای تصاویر با بارگذاری تنبل

افزونه قوانین حدس و گمان وردپرس

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Haali

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور