وردپرس، Wix، Squarespace، جوملا، دودا و دروپال

گزارش فناوری Core Web Vitals نشان می‌دهد که پنج مورد از شش سیستم مدیریت محتوا محبوب‌تر در آوریل 2024 در مقایسه با ابتدای سال عملکرد بدتری داشتند. داده‌های عملکرد دنیای واقعی جمع‌آوری‌شده توسط HTTPAArchive سرنخ‌هایی در مورد اینکه چرا امتیازات عملکرد رو به پایین است، ارائه می‌دهد.

گزارش فناوری Core Web Vitals

رتبه بندی Core Web Vitals (CWV) ترکیبی از داده های دنیای واقعی و آزمایشگاهی است. داده‌های دنیای واقعی از گزارش تجربه کاربر Chrome (CrUX) و داده‌های آزمایشگاهی از مجموعه داده‌های عمومی بایگانی HTTP (داده‌های آزمایشگاهی بر اساس وب‌سایت‌های موجود در گزارش CrUX) می‌آیند.

از داده‌ها برای ایجاد گزارش فناوری Core Web Vitals استفاده می‌شود که می‌تواند برای اندازه‌گیری عملکرد تلفن همراه و دسک‌تاپ برای طیف گسترده‌ای از سیستم‌های مدیریت محتوا در هر ترکیبی، و همچنین ارائه داده‌هایی در جاوا اسکریپت، CSS HTML و وزن تصویر، برش داده شود. داده ها.

داده های گزارش شده در مقالات مجله موتور جستجو بر اساس اندازه گیری داده های تلفن همراه است. امتیازها به صورت درصدهایی هستند که نشان دهنده درصد بازدید از وب سایت است که منجر به امتیاز Core Web Vitals (CWV) خوب شده است.

این پیش‌زمینه امتیازدهی بایگانی HTTP برای CWV ​​است:

Core Web Vitals
ممکن است رویکردهای متفاوتی برای سنجش عملکرد یک وب سایت یا گروهی از وب سایت ها با CWV وجود داشته باشد. رویکرد استفاده شده توسط این داشبورد طوری طراحی شده است که بیشترین تطابق را با ارزیابی CWV ​​در PageSpeed ​​Insights داشته باشد.

این اطلاعات پس زمینه در مورد داده های آزمایشگاه بایگانی HTTP است:

بایگانی HTTP صفحات وب را اندازه گیری می کند، نه کل وب سایت ها را. و به دلیل محدودیت ظرفیت، بایگانی HTTP محدود به آزمایش یک صفحه در هر وب سایت است. طبیعی ترین صفحه ای که می توان برای یک وب سایت خاص آزمایش کرد، صفحه اصلی آن یا صفحه اصلی مبدا است.

منبع نقل قول ها، آرشیو HTTP.

برترین عملکرد هسته اصلی وب

بالاترین عملکرد سیستم مدیریت محتوا (CMS) از شش CMS مورد مقایسه، Duda است، یک پلت فرم سازنده وب سایت منبع بسته که توسط آژانس ها و توسعه دهندگان برای ایجاد و مدیریت پورتفولیوهای بزرگ سایت های مشتری استفاده می شود. 71 درصد از بازدیدهای وب سایت به یک امتیاز حیاتی وب اصلی خوب منجر شد. امتیاز Duda 13 درصد از برنده رتبه دوم یعنی Squarespace، یکی دیگر از پلتفرم های ساخت وب سایت منبع بسته جلوتر است.

سایت‌هایی که با Duda ساخته شده‌اند، به طور مداوم نرخ عملکرد CWV بالاتری نسبت به هر CMS دیگری دارند، با اختلاف زیادی. Squarespace، Drupal و Wix با نمرات عملکردی مشابه در کنار هم قرار گرفته‌اند و جوملا و وردپرس در رتبه‌های پنجم و ششم قرار دارند.

وردپرس سریعتر است اما سایر عوامل باعث کاهش سرعت آن می شوند

اگرچه وردپرس در رتبه ششم قرار دارد، اما عملکرد آن به اندازه سایر سیستم های مدیریت محتوای پیشرو کاهش نیافته است، که احتمالاً منعکس کننده بسیاری از بهبودهای عملکرد در
در هر نسخه جدید وردپرس وجود دارد. وردپرس 6.5، که در اوایل آوریل 2024 منتشر شد، بیش از 100 بهبود عملکرد را در باطن و قسمت جلو ارائه کرد.

امتیاز عملکرد وردپرس در آوریل 2024 کمی کمتر از ابتدای سال بود، اما کمتر از یک درصد بود. با این حال، این درصد کاهش کمتر از CMS رتبه برتر، Duda است که افت 5.41 درصدی را تجربه کرد.

Chrome Lighthouse یک ابزار خودکار برای اندازه گیری عملکرد وب سایت است. امتیاز لایت هاوس برای وردپرس در ژانویه امسال 35 درصد بود، به این معنی که 35 درصد از سایت های وردپرس اندازه گیری شده امتیاز CWV Lighthouse خوبی داشتند. امتیاز CWV در ماه های فوریه و مارس کاهش یافت، اما در آوریل به 35٪ بازگشت، که شاید منعکس کننده پیشرفت های عملکردی در وردپرس نسخه 6.5 باشد.

نمرات میانگین وزن صفحه احتمالاً در جایی است که عملکرد عقب مانده است. وزن صفحه میانگین تعداد بایت های ارسال شده از طریق شبکه است که می تواند فشرده شود. میانگین وزن صفحه سایت‌های وردپرسی از 568.48 در ژانویه شروع شد و به 579.92 افزایش یافت که 11.44 افزایش داشت.

متوسط ​​حجم دانلود تصاویر در مقایسه با ژانویه تا آوریل 2024، 49.5 کیلوبایت افزایش یافته است، اما این چیزی است که بیشتر به نحوه استفاده ناشران از وردپرس مربوط می شود و نه نحوه استفاده از وردپرس. اینها می توانند به تغییر عملکرد اساساً مسطح در سال جاری کمک کنند. اما باز هم، عملاً هیچ تغییری در عملکرد بهتر از آنچه در سایر سیستم‌های مدیریت محتوا رخ می‌دهد که افت بیشتری در نرخ عملکرد خود داشتند، نیست.

عملکرد برتر CWV توسط CMS

لیست عملکرد CWV نشان دهنده درصد سایت هایی است که از یک CMS معین استفاده می کنند که امتیاز CWV خوبی دارد. در اینجا لیستی از بهترین عملکردها با درصد درصد مربوط به آنها آمده است:

 1. دودا 71%
 2. فضای مربع 58%
 3. دروپال 54%
 4. Wix 52%
 5. جوملا 43%
 6. وردپرس 38%

کاهش عملکرد توسط CMS

مقایسه افت عملکرد توسط CMS روند عجیبی را نشان می دهد که از هر شش سیستم مدیریت محتوا، چهار سیستم افت عملکرد نسبتاً بالایی داشتند. در زیر مقایسه ای از کاهش عملکرد بر اساس درصد است که با علامت منفی نشان داده شده است.

فهرست بر اساس تغییر عملکرد

 • Wix -7.11
 • دودا -5.41
 • جوملا -2.84
 • دروپال -2.58
 • وردپرس -0.71

همانطور که در بالا مشاهده می شود، وردپرس کمترین افت عملکرد را داشته است. Wix و Duda شدیدترین افت در عملکرد را داشتند در حالی که Squarespace تنها CMS با افزایش عملکرد با امتیاز مثبت +3.92 بود.

نمرات Core Web Vitals – نکات مهم

Duda به وضوح قهرمان عملکرد Core Web Vitals است که در این مقایسه از هر سیستم مدیریت محتوا پیشی گرفته است. Squarespace، Wix و Drupal در یک بسته فشرده نزدیک به عقب هستند. از میان شش پلتفرم در این مقایسه، تنها Squarespace موفق شد امتیازات خود را در سال جاری بهبود بخشد.

همه پلتفرم های دیگر در این مقایسه در آوریل نسبت به ابتدای سال امتیاز کمتری کسب کردند، احتمالاً به دلیل افزایش وزن صفحه، به ویژه در تصاویر، اما ممکن است چیز دیگری دلیل این ناهنجاری باشد که در آن لحاظ نشده است. آرشیو HTTP گزارش می دهد.

تیم عملکرد وردپرس به پیشرفت های قابل توجهی در هسته وردپرس ادامه می دهد و افت عملکرد جزئی کمتر از یک درصد ممکن است به دلیل نحوه استفاده ناشران از این پلت فرم باشد.

به جرات می توان گفت که همه پلتفرم های این مقایسه برنده هستند زیرا همه آنها به طور کلی پیشرفت های ثابتی را نشان می دهند.

گزارش Core Web Vitals بایگانی HTTP را در اینجا کاوش کنید.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Roman Samborskyi

Source link